Souhlasím naprosto s Ruby, Společenstvo bylo nádherný dílko, i s těmi změnami, co tam PJ provedl( mimochodem, moc jich nebylo). U Dvou věží to už bylo o něco horší, ale stejně je to IMHO naprosto vyjímečný film, který vyniká nad většinou filmů, které kdy vznikly. Ale někteří mezi námi nejspíš umí jen kritizovat..
PS: ale musím uznat, že absence Toma Bombadila mě mrzela taky, stejně jako to, že tam pořád cpou Arwen. :-(
Film SP bere dech pouze odpornými změnami oproti knize. Zejména pak hnusným vecpáním RádobyArwen, vynecháním Bombadila a další... DV snad hodnotit nemusím. O NK nemám žádné zaručené informace, ale popravdě řečeno jsem spíše skeptický. Pipin.
pipin: Proč tak oficiálně? Vykali mi naposledy v práci, a to jen jako úplnému nováčkovi :-) Jinak... Ano, PJ mnoho věcí nepochopil nebo je pochopil jinak. S tím nic nenaděláme. Ani my si ostatně nemůžeme být jistí, že jsme všechno pochopili správně. A Společenstvo je geniální dílo, které bere dech, to musíš (nebo musíte?) uznat! To, že se Dvě Věže nepovedly (aspoň podle kino verze), je smutná pravda, ale stále doufám, že rozšířená verze mnoho věcí aspoň učiní snesitelnými. A že Návrat Krále bude i návratem k mistrovství prvního dílu...
Ruby:Bohužel jsem četl váš pokus o komentář. Některé pasáže mě celkem pobavily.Já přrce netvrdím, že vámi uvedená díla jsou zfilmována dobře. Že nikdy není tak zle aby nemohlo být hůř, je stará pravda. K faktu, že PJ je fanouškem PP, Dokládám že je smutné , že ho nepochopil. A pokud pochopil a takhle zfilmoval, není fanoušek PP.
27.1. 2009 Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE 9.4. 2008 Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize. 5.3. 2007 Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon 15.11. 2005 Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO 10.1. 2005 Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...