Úvodní stránka
TolkienCon 2020 >>
Články, zprávy (565)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (478)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (620)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Morrowind
Kinofil
ScifiWorld
Srdce Erinelu
warcraft.bonusweb.cz
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 755 lidí

Celkem návštěvníků
3914178

English version here


[ <<< Další článek ] [ Všechny články ] [ Předchozí článek >>> ]

Belcarnen
10.5. 2003
Novinky o Návratu Krále a rozšířených Dvou Věžích! Můžeme opravdu očekávat souboj Saurona s Aragornem? Doplněno 12.5. o vyřazení Stezek Mrtvých a Šedé PřístavyVerze pro tisk

Novinky o Návratu Krále a rozšířených Dvou Věžích!
Poslední týdny se nesou ve znamení "filmu roku", tedy pokračování Matrixu. Jako zázrakem se však objevil i celý balík novinek k Návratu Krále, snad aby pozornost od majstrštyku bratří Wachovských alespoň trochu odpoutal. Následujících několik informací pochází z TheOneRing.net od poměrně spolehlivého zdroje...

První věc - Sauron se postaví Aragornovi v boji muže proti muži! Oba dva obklopují Gondorští vojáci, Legolas vykřikne "Aragorne!" aby jej varoval a Aragorn se s Andůrilem v ruce vrhá na Temného Pána (který má jinou zbroj než v Prologu). Rozhodně to není rovnocenný souboj a Aragorn je téměř zmasakrován, když začíná "odpočet" ke zničení Prstenu. Podle všeho je cílem celé scény nechat diváky dohadovat se, zda bude Prsten zničen dříve, než skonči Aragorn rozmáznut po celém Mordoru.

Další scénou je smrt Sarumana. Gríma mu podřízne krk a svrhne jej z Orthanku, pod kterým se čaroděj nabodne na staré známé kolo. Legolas vypálí šíp vysoko do vzduchu a Gríma se jeho "střeleckému umění" vysmívá, když šíp jeho hlavu mine. Zatímco se vysmívá, šíp začne spirálovitě padat zpět k zemi a nakonec efektně projde Grímovou lebkou.

Když si vzpomenu na vtípek, který jsem psal do tohohle článku a říkal na několika přednáškách, je mi z toho trochu smutno. A Sauron ve fyzické podobě bojující s Aragornem jako "Darth Vader"... darmo mluvit. Pevně věřím, že nebude pronášet nějaké vtipné hlášky typu "Jsem tvým otcem!"

Doplněno 11.5. - A další zajímavá informace se dostala ven díky hře Návrat krále od Electronic Arts...

Hráči mohou bránit zdi Minas Tirith v roli Gandalfa, vést armáda vznešených vojáků skrz Mrtvé Močály a v roli Aragorna, Legolase a Gimliho zde vyvolat armádu mrtvých, či díky posledním zbytkům sil vrhnout Prsten do Hory Osudu v roli Froda a Sama.

Co to znamená? Minimálně ve hře (ale ta od EA je s filmem spojena velmi silně) se nebudou nacházet Stezky Mrtvých, ale armáda duchů ano. Aragorn ji "vytáhne" z Mrtvých Močálů. Žádné setkání u Kamene Erechu se nekoná. A tyhle verše už budou říkat něco jen čtenářům knihy...

Over the land there lies a long shadow,
westward reaching wings of darkness.
The Tower trembles; to the tombs of kings
doom approaches. The Dead awaken;
for the hour is come for the oathbreakers;
at the Stone of Erech they shall stand again
and hear there a horn in the hills ringing.
Whose shall the horn be? Who shall call them
from the prey twilight, the forgotten people?
The heir of him to whom the oath they swore.
From the North shall he come, need shall drive him:
he shall pass the Door to the Paths of the Dead.

Doplněno v tomto článku...

Další novinky pocházejí z Insider Magazínu. Elijah Wood mluvil o Šedých přístavech...

"Je to ten nejkrásnější moment," říká Elijah a potvrzuje tak názor režiséra Petera Jacksona. "Je to mé nejoblíbenější místo. Všechny ty postavy, se kterými jste strávili tolik času, ztrácejí úplně všechno. V sázce je vše. Příběh se blíží k závěru. Láme to srdce, je to nabité emoci a i docela temné."
Příběh končí hořkosladce. Dobro zvítězilo, ale za jakou cenu? Hrdinové ztrácí velkou část sebe, tyhle jizvy už si ponesou navždy.    

Doplněno 12.5. o fotografie... následující fotografie obsahují záběry modelů pro Šedé přístavy...


Kliknutím otevřete větší verzi

Na trhu se také brzy objeví "akční figurky" k Návratu Krále. Co tyhle postavičky prozrazují o ději?


Kliknutím otevřete detail...

Máme možnost vidět Froda a Sama v podivné skřetí zbroji, zbraněmi a ve velmi efektních helmách. Tímhle stylem pro ně asi nebude velký problém ztratit se v průvodu skřetů táhnoucích do války, takže oblíbená scéna ve filmu nejspíše bude.

A poslední novinkou k Návratu Krále je pak fotografie Froda v doupěti Oduly! Samotnou Odulu nebude možno dle rozkazu New Line Cinema spatřit až někdy do listopadu, zatím nám musí stačit tohle...


Detail

 

A co nového o rozšířených Dvou Věžích?

Postupně se začíná objevovat seznám scén, které na disku najdeme. Krom již dříve probíraných nových záběrů s enty se provalilo několik scén především s Faramirem:

  • Boromir loučící se s Faramirem a Denethorem (flashback)
  • Faramir vidí "ducha" (či spíše stín) Boromira a pochopí, že jeho bratr zemřel (a neměl by ještě najít rozlomený roh?)
  • Po zničení Haradských pronáší Faramir větu, která v knize přísluší Samovi: "Jak se ten muž jmenoval a odkud přišel? Kde je jeho domov, jeho rodina? Měl opravdu tak zlé srdce, nebo jej, stejně jako mnohé jiné, podvedl Temný Pán? Jaké lži či výhružky jej vedly na dlouhý pochod od domova?"
  • Faramir ukazuje hobitům cestu z Osgiliathu

 

Sběratelská edice Společenstva obsahovala figurky Argonathu. Ale co bude u Dvou Věží? S velkou pravděpodobností tam najdeme figurku Gluma přímo od WETA včetně certifikátu pravosti a další DVD, které bude obsahovat obrovský dokument právě o tvorbě této postavy!

 
Předobjednejte si DVD / VHS Dvě Věže

Přečteno celkem 19322x, verze pro tisk

Další článek - Stezky Mrtvých... budou? Ano, ale v jaké formě...; Další útržky z děje Návratu Krále; 13. kapitola TORn Digital - Rohanská slezina; Skončila Bitva Pán Prstenů...

Předchozí článek - 5. lekce elfštiny - duševní a charakterové vlastnosti mluvících bytostí

[ Všechny články ]  [ Nejoblíbenější články ]  [ Komentovat tento článek ]
RebEnzymn, poidáno 21.7.2019 0:59:33
Cialis Venta Espana <a href=http://getpharmacyonline.com>cialis</a> Achat Cialis Internet Avis Buy Diflucan Online Canada
Arwen, poidáno 25.5. 2008 19:42:18
Super
aaaaaaaaaa, poidáno 21.5. 2003 21:16:23
Fuj ten masakr je hnus...!!!...!!!...!!!...!!!...!!!
Aubi ml., poidáno 20.5. 2003 22:50:56
Stezky mrtvých jsou klasika a nesmí chybět. Jenom doufám, že nebudou mít nic společnýho s Mrtvými močály.
Arsiméné, poidáno 20.5. 2003 19:39:11
Nenymire, s tím nelze než souhlasit! (oko neoko)
Nenymir syn Nemirův, poidáno 20.5. 2003 18:32:09
Ivo: prostě se schodneme, že se v tomhle neschodneme ( ať tu nezabíráme místo ):--)
Ale myslím, že všichni se shodneme, že tehle souboj Aragorn versus Sauron tam prostě nepatří...
a do smrti dobrý :--)

Fosa, poidáno 19.5. 2003 21:16:21
Sakra, teprv dnes jsem si precetla treti kolo basnicke souteze a zjistila, ze jsem od nekoho nevedomky zkopirovala „oko s nozickama“. Pardon, není to plagiatorstvi, spis podobny styl mysleni :o)
K Matrixu: Ta hlavni myslenka, která dilo tahne se holt zopakovat neda, souhlas s Lucyovou. Maximalne dále rozvest, ale to uz nikdy nebude to, co dil první. Lze pocitat s tim, ze autori presunou teziste filmu smerem k image postav a dlouhym soubojum. No, kazdopadne jsem zvedava na vase nasledne reference :o)

Lucyová, poidáno 19.5. 2003 15:57:13
Bel: no jo, taková bombastická pointa už se asi nedá zopakovat... ale zas když se člověk moc netěší, může být jedině příjemně překvapen... takže povíme si za týden :-)
btw - já shlédnout Matrix na PC, tak se taky ztrácím v ději :-)

Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 19.5. 2003 15:32:05
Lucyová: novinářská premiéra v ČR je zítra, tj. den před veřejnou (směšné), ale ve světě je Matrix venku už hezkých pár dní a koluje i po netu. Četl jsem hafo recenzí a názorů od lidí co znám... a tak nějak se všichni shodují %-) Sice není příběh úplně odsunut do pozadí, ale jednička už to není... prim hrají akční sekvence a bitky (někdy člověk prý ani moc neví, proč se ti kteří rvou...). Inu uvidíme po premiéře, až si udělám komplet vlastní názor...
Lucyová, poidáno 19.5. 2003 15:24:54
Bel: ty už jsi viděl Matrix Reloaded? Nebo máš nějaké podrobné info? Pokud se doneslo ke mě, vše okolo děje se pečlivě tají...
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 19.5. 2003 14:16:05
Láďa: tak nějak... jede se jen a pouze na efekt, myšlenkové poselství se někam ztrácí. Viz. Matrix Reloaded...
je mi líto, že zrovna u Návratu Krále, kde má PJ už dost volné ruce, stále hraje tuhle Hollywoodskou hru... celá trilogie je zaplacena, mohl by se pustit trochu hloub než jen do efektních soubojů... škoda

Láďa, poidáno 19.5. 2003 14:02:29
Upřímně řečeno, z knihy to vypadá tak, že Isildur odsekne prst z ruky padlého Saurona, tj. vůbec s ním nebojuje, resp. není jisté, že s ním měl bojovat.

Ale ono není až tak podstatné, jestli měl nebo neměl Sauron podobu a jakou, spíš jde o to, že to tam bude jen pro efekt, nic víc. A pokud by kvůli tomu zapadlo sdělení, že Zlo nemůže být v konečném důsledku přemoženo silou zbraní (v tomhle směru je tato myšlenka v plné míře dotažená z Tolkienova díla právě v PP), tak tím zbourají klíčové poselství knihy.

Nenymir syn Nemirův, poidáno 18.5. 2003 13:52:48
jistě, pardon, Huana jsme opomněl, nicméně Huan byl vlkodav zrozený ve Valinoru, a byl předurčenou součástí příběhu Berena a Lúthien. Znovu zdůrazňuji příběh vznešeného velekrále Noldor Finroda Feladunga, který nepřežil souboj písní... Melkorův pobočník je přeci jen síla..
Ruby, poidáno 18.5. 2003 9:19:08
Nenymir syn Nemirův: Když tak lpíš na detailech, tak bys měl vědět, že Sauron prohrál, a to se psem Huanem v podobě vlka (Huan ho skoro zakousl a on musel utéct). A v knize je souboj Elendila a Gil-Galada se Sauronem popisován jako přece jen o něco rovnější a delší (je ovšem otázka, jestli si s nimi Sauron jen nehrál) ;-)
Nenymir syn Nemirův, poidáno 17.5. 2003 20:17:33
Ivo: ne Sauron neprohrál žádný souboj ve svém životě. S Isildurem to byla " velmi nešťastná nehoda", ve které lze nejsíše spatřovat vůli Valar. I v prologu Společenstva vydíme jak probíhal souboj krále Elendila a Saurona ( asi tři vteřiny ). Takže se obávám že jediný kdo by mohl předvést souboj, jenž by trval tak dlouho aby stál za natočení je Gandalf. Což už by bylo úplně na hlavu a stejně marné, jak jistě cítíte...
Kniha je velkolepým podobenstvím, které prof. Tolkien skládal po celý život, proto si dovoluji lpět na detailech...
Děkuji za pochopení..

Fosa, poidáno 17.5. 2003 19:40:38
Hmmm, zajimava debata o forme Sauronova tela… A co takhle Velke Oko s nozickama, to by se vam nelibilo? :o)))
Teda, ja jsem asi otravna, ale co porad mate s tim „vydet“? Nak se to tu rozmohlo…asi je to nakazlive… :o)
pubertak: Ty ses mi nejakej vzteklej…dame si debatu o toleranci? Podivej, ty se divis, ze tady spousta lidi ztrhala prvky filmu, který ještě nevidela, ale o necem se diskutovat musí, ne? Nebo by bylo lepsi, kdyby tady nikdo nic nenapsal az do 1.1.2004? Ostatne, i ty jsi sem prisel a vsechno precetl… snad ne kvuli tomu, abys Belovi řekl, jaky je omezenec? Co mi na to povis?

Arsiméné, poidáno 17.5. 2003 10:53:22
Belcarnene, z těch řečiček si nic nedělej, někteří lidé už jsou takoví. Nevím proč a asi to nikdy úplně nepochopím, ale je to tak.
Lucyová, poidáno 16.5. 2003 15:40:12
Nazdárek Puberťáku - je vidět, že jsi tu dlouho nebyl, už jsi zase tak protivný, jako před naší památnou "přestřelkou". Neuděláš s tím nic?

Bel: ještě to prosím nevypínej, Návrat Krále a závěrečné zhodnocení celé trilogie je teprve před námi - to pak bude tvůj web k nezaplacení (ehm, doufám, že jen obrazně řečeno :-))

aubi ml., poidáno 16.5. 2003 15:06:06
V komentářích k obrázkům se nějakou dobu vyskytoval taky jakýsi antipuberťák, a ten stál taky zato. Podoba jmen snad čisťě náhodná...
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 16.5. 2003 15:00:13
Annie: já to dělám, protože mne to baví. Kdybych měl pocit, že mi to víc bere než dává, tak se nebudu ohlížet na 99% návštěvníků a prostě to zabalím. Zatím se to dá zvládat a všemožné výlevy podivných existencí mne často spíš povzbudí než znechutí. Člověk má pak pocit, že když to někomu leži v žaludku tak moc, že mu stojí zato plodit literární skvosty typu Mr. Unknown či Galois, tak to má asi nějaký význam :-)
Annie, poidáno 16.5. 2003 14:54:48
Bel: To prosím nedělej, ještě pořád je tady 99% lidí, který jsou ti za to, co pro ně děláš, hrozně moc vděčný...
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 16.5. 2003 14:36:35
aubi: nemyslím, že to proklínání je horší. To je natolik směšné a ujeté, že se to nedá brát vážně. Na něčím z toho, co puberťák píše, je nutné se i malinko zamyslet... někdy si říkám, jestli po všech těch výlevech (Galois a jemu podobní), co se tu objevují, má cenu vůbec něco dalšího psát... jestli to celé není zbytečné a nebude lepší ušetřit každý den dost času tím, že LOTR web prostě vypnu...
aubi ml., poidáno 16.5. 2003 14:31:41
puberťák: nemusíš sem chodit, když nechceš... Bel: je to ještě dobrý, mohl ti říkat Čeřene a proklínat...
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 16.5. 2003 14:26:55
puberťák: kniha pro mne rozhodně není modlou. Mám ji moc rád, je jednou z mých nejoblíbenějších. A to je tak vše. Ano, film nejde s knihou srovnávat. Je to jiný druh vyjadřování. Pán Prstenů nejde zfilmovat. Prakticky ŽÁDNÁ kniha nejde pořádně natočit. Vždy je to trochu o něčem jiném :-)
Ano, spousta lidí si asi udělá názor podle mne. Pak jsou to ovce a zaslouží si to. Většina lidí tady se ve svých názorech liší. Každý vydíme věci trochu jinak...
Nemusíš sem chodit, nikdo tě nenutí a nutit nebude...

puberťák, poidáno 16.5. 2003 14:14:49
jasně pane čeřovský.jako vždy máte pravdu.a pořád dokola.že film nejde srovnávat s knihou.smutný je že spousta lidí si ihned udělá názor podle vás.aniž byste viděli metr filmu jste schopni odhadnout jak to bude ve filmu vypadat.ale asi jsem zase moc chytrej na rozdíl od vás který to ví z různých zdrojů nejlíp.že jo?bral jsem vás jako znalce a odborníka,ale že takhle ujedete to jsem nečekal.sbohem a šáteček.škoda, že jste se takhle shodil.pro vás to není kniha ale přímo modla.a to už zavání přímo extrémismem.a od takových raději dále.
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 16.5. 2003 9:43:58
Ivo: píš bych řekl "ale tak to je v knížce a PJ dělá jen film" :-)
Ivo Cicvárek, poidáno 16.5. 2003 9:40:30
Nenymir: nejde o to, jak ty souboje skončily. Důležitější je, že proběhly - případný souboj Aragorna se Sauronem tedy není až tak netolkienovský. A navíc: souboj Isildura se Sauronem skončil ve prospěch člověka, Aragorn v PP zvítězil v souboji nadálku - vyrval palantír z moci Saurona. Teď nemám po ruce Sil., ale neprohrál náhodou Sauron souboj s "obyčejným" psem? A když jsme u toho - Sauron v PP je dost "slabý" Sauron - vždyť nemá prsten. Ale zdá se mi, že už zabředáme do zbytečných detailů. Ono je to vlastně jedno, je to jen knížka...:)
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 16.5. 2003 8:47:56
puberťák: víš mi vycházíme z toho, že loni se taky "všechno vědělo předem" a spousta takových jako ty psala "to jsou nesmysly, nic nevíte". A nakonec se nám v Helmově žlebu prohánějí elfové, Arwen odtamtud byla narychlo digitálně odmazána,...
puberťák, poidáno 15.5. 2003 22:37:23
je úžasný a fantastický jak zase všichni všechno ví předem.klobouk dolů.všichni byste se hodili do vlády ke šmidlovi špidlovi.podle ničeho všichni víte že to bude volovina.opravdu jste světoví.a tentokrát i včetně majitele stránek.super.jak já vás všechny žeru.podle psaní sám intelektuál, ale myšlení je vám cizí.jen tak dál.z fleku byste mohli dělat kartáře a předvidat budoucnost.to jsou tak neuvěřitelný blbosti že se to nedá pomalu ani číst.
Nenymir syn Nemirův, poidáno 15.5. 2003 18:16:56
IVO C.: Jistě Morgoth bojoval s největším velekrálem vznešených Noldor Fingolfinem, a ehm...(přestože Fingolfinův zápas byl velký a slavněnádherný )porazil jej na halvu (krk). Jediný další, který měl co dočinění s Morgothem byla Lúthien ( nejrásnější pěvkyně dějin - dcera Maii Melian ), nicméně Melkor byl Vala. Pouhý souboj písní se Sauronem skončil pro velkrále Noldor Finroda smrtí. A Saurona nezahubil ani hněv Valar při pádu Númerónu. Takže souboj? - připadá mi to jako jít s hasicím přístrojem proti napalmové bombě...
Ivo Cicvárek, poidáno 15.5. 2003 10:58:24
Arsiméné: omluva za chybu, Morgoth opravdu bojoval tváří v tvář pouze s Finglolfinem, nikoliv s člověkem...
smaug, poidáno 14.5. 2003 10:53:12
JBC:Teda mne osobne to elfi komando v Helmove zlebu prislo extremne trapny...nicmene to nic nemeni na kvalite muziky, ta je vskutku brutalni.
Taky se obavam ze z NK vyleze obludna kycovina:-[[[

Arsiméné, poidáno 13.5. 2003 19:48:24
Ungel má pravdu, jakmile Aragorn pohlédl Ústům do očí, už couvala a ještě reptala, že to není fér. K souboji s Aragornem: Ivo má pravdu, že podobné souboje už byly (ale morgoth bojoval jen s Fingolfinem, ne? To byl elf.), jenže v krajní nouzi. Sauron na tom ještě zdaleka nebyl tak špatně - Imrahil se dokonce smál, že na něj jdou jako dítě s lukem z provázku na těžkooděnce. Denethor v Návratu krále řekl, že temný pán se objeví až ve chvíli triumfu, protože velitel posílá bojovat jiné, tak jako on sedí v Minas Anor a obětuje nepřátelům Faramira.

Dagis, poidáno 13.5. 2003 18:38:20
Plne souhlasim s Ladou, ze na prvnim miste je linie F+S. Tim soubojem to bude zajiste akcnejsi a pritahne to vic lidi, ale psychologicka stranka zas pujde do *!
Ungel, poidáno 13.5. 2003 18:09:08
Bellatrix:To s ústy Sauronovými bych pochoppila,i když to má háček.Pokud si vzpomínáte,tak v knížce ho porazí Aragorn pouhým pohledem.Nemyslím,že by s ním pak toužil ještě bojovat...Ale je možné,že ho Sauron použije jako loutku a vstoupí do něj.Sice další změna,ale když to bude dobře provedené...(Koneckonců i v knížce jsem si vždycky přála,aby ho zabili.:o))

Bel:To máš pravdu.Vypadá opravdu...specificky.Pokud takhle zkazej i zbroj Jedničky...:o(A to nemluvím o pasáži ve věži v Cirith Ungolu-nevíte jestli to tam bude???

Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 13.5. 2003 14:31:33
Bellatrix: jo, přetáčí se scény s "Jedničkou", protože prý jeho zbroj byla příliš podobná té Sauronově. A Ústa Sauronova mají vypadat dost... hmmm... specificky :-) to by asi asi nikdo nespletl :) ale uvidíme
Bellatrix, poidáno 13.5. 2003 14:24:16
ad Sauron vs. Aragorn: nemám čas číst všechny příspěvky, takže promiňte, jestli opakuji, co už tu bylo napsáno: V tom článku na TheOneRing.net je také napsaný jiný názor - že to totiž taky můžou být Ústa Sauronova, jenom si ty dva ten "důvěryhodný zdroj" nejspíš spletl. A pokud měl ten "Sauron" jiné brnění, než v Prologu, je to o důvod víc myslet si, že to ve skutečnosti Sauron prostě nebyl. Kromě toho mám pocit, že Jackson nechával přetáčet nějaké scény, protože jejich aktér měl brnění příliš bodobné tomu, co nosí Sauron. Byl to buď Ústa nebo Černokněžnický král, už si nepamatuju, to by ale znamenalo, že Sauronovo brnění bude nejspíš tak charakteristické, že mu ho na konci filmu nezmění. Ne že by se Sauron nemohl po pár tisíci letech převlíknout :o), ale nezní mi to moc logicky, muselo by se vysvětlovat "hele, Sauron, a má jiné brnění, ha!", nebo tak něco.
Kilburn, poidáno 13.5. 2003 12:46:28
Z toho souboje bych rozhodne nedelal takovou kovbojku. Jeste ho nikdo nevidel. Je sice fakt, ze se reci o TTT z velke casti potvrdily, ale je stejny fakt, ze PJ ma ROTK nejradeji ze vsech dilu. Nemyslim si tedy, ze by ho chtel totalne podelat.
Ivo ma pravdu. Souboje tohoto typu uz v PP byly. A navic. Aragorn svede svuj souboj se Sauronem pres palantir. Ten vyhraje. PJ chce mozna ukazat i realny souboj A proti S, kde A prohrava. A na posledni chvili je zachranen prave Frodem-tim se ukazuje dulezitost poslani Froda a Sama.
Ten souboj muze byt sice kycovity, ale mozna zvyrazni veci, ktere proste ve filmu rict a zvyraznit nejdou. Tak muze byt na zaver to dilo vylazeno do mnohem lepsi podoby.

Na Sede pristavy se uprimne tesim. Z tech par ukazek pochodu vznesenych elfu probleskava moznost na fakt krasny filmovy orgasmus.

Láďa, poidáno 13.5. 2003 11:43:38
JANA: Na tvou otázku "Ubrání lidé Středozem po pádu Saurona proti zlu?" je odpověď jasná. NE, neubrání, podívej se kolem sebe ;-)
Nebýt elfů, entů a Gandalfa pěkně tu Válku o Prsten projeli i v knize a Středozem skončila pod Sauronem...
Na druhou stranu, kdyby Valar nechali "sebrat" Saurona po Válce hněvu, bylo by všechno jinak...;-)

Jde o to, aby souboj Saurona s Aragornem nezastínil linii Froda s Prstenem...

Aala, poidáno 13.5. 2003 9:31:18
Elfové v Helmově Žlebu skutečně neměli co dělat, ale v tomhle případě dokážu PJ pochopit, mě v knize trochu mrzí, že jsou pasivní. Zato Théodenův "lid" ... to se v celém Rohanu najde jen pár desítek civilistů? A král hrdého bojovného národa nemá žádné pořádné vojsko?! Jestli z Aragorna udělají akčního hrdinu roku, můj duch bude Jacksona strašit po dlouhá léta.
Ivo Cicvárek, poidáno 13.5. 2003 9:15:39
Prohledal jsem včera večer Tolkienovy texty a je evidentní, že Sauron MĚL hmotné tělo. Ale popořádku:
1) Sauronovo OKO není zmiňováno až v rámci války o Prsten. Hovoří se o něm v Sil. už v době po pádu Númeronu - tj. v době, kdy bojoval proti Elendilovi a spol. - a v této době měl hmotné tělo. Či-li představa OKA a těla se nevylučuje.
2) Např. Gandalf v Roklince na Radě výslovně zmiňuje, že při vyhnání Nekromanta se potvrdily jeho obavy - že Nekromant je Sauron, který opět nabyl původní tvar. Toto tvrzení se jednoznačně vztahuje k Sauronově podobě před ztrátou Prstenu. Nekromant (Sauron) v Temném hvozdu tedy má hmotné tělo a neexistuje důvod, proč by se ho měl vzdát. Dále: Černý mág (=Sauron) v Hobitovi není duch (s tím souvisí i různé dodatkové pasáže vysvětlující výpravu k Ereboru - získání mapy - lze nalézt v dodatcích k PP, v nedokončených příbězích).
4) Když se jeden z hobitů podívá do palantíru, popisuje své setkání se Sauronem (volně cituji): a pak přišel ON. Tj. nikoliv, přišlo OKO apod. Vyjádření se jednoznačně vztahuje k osobě (zájméno ON, sloveso přišel).

Co z toho plyne. Boj Aragorna se Sauronem není úplný nesmysl (je to pouhá možná změna vůči Tolkienově předloze). Navíc poměrně úspěšný boj člověka (či elfa) s někým z řádu Maiar (či dokonce Valar)proběhl ve Středozemi několikrát (viz Sil.) Dokonce Morgoth bojoval s člověkem, ač nerad - a jenom kvůli tomu, aby neztratil tvář před svými stoupenci - a měl docela problémy:) To by mohla klidně být i pochopitená motivace při podobném zásahu do děje v PP. Jinými slovy, nemyslím, že podobný zásah do děje je nutné vykládat jako netolkienovský a naprosto nelogický, paralel v Tolkienových knihách lze nalézt více.


Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 13.5. 2003 8:39:17
Objevuje se spousta nových zajímavých spekulají a "potvrzení". Stezky Mrtvých tam nakonec možná budou, mluví o nich i Sibley. Ale nikde se nemluví o Erechu atp. Takže je dost možné, že Aragorn použije "Stezky Mrtvých" jako zkratku do Močálu, kde vytáhne nějaký to zombies :-) uvidíme, chystám se psát článek :-)))
Aubi ml., poidáno 13.5. 2003 8:34:39
Arsiméné: souhlasím. Sauron s páden Númenoru přišel jen o možnost vzít na sebe podobu krásnou, nevím, jak po Posledním spojenectví, ale asi mu ten uťatej prst poznamenal i "auru", takže byl "zohaven" i v nehmotné (polohmotné?) formě přízraku, kterou používcal potom. A souboj- přesně tak! Do bitvy Posledního spojenectví zasáhl jen proto, že už mu nic jinýho nezbývalo, tady má přece armádu mnohem větší než Aragorn, nemá teda důvod proč osobně zasahovat, jen z dálky sledovat a vychutnávat :)
Cali, poidáno 12.5. 2003 22:07:20
Ten film musí být dělaný i pro lidi co neznají román. Bohužel. Z čehož podle mne vyplývá většina úprav (elfí komando, vyjádření úpadku elfů-je to sice efektní na pohled, hudba je u toho perfektní, ale prostě to tam nemá být..). Nechci to nějak předem hodnotit, to si nechám na leden, jsou to přece jenom zprávy vytržené z kontextu, ale čím víc o tom přemýšlím, tím mi souboj Sauron-Aragorn připadá pravděpodobnější (a opět dodávám bohužel). U takového filmu prostě "musí" být v závěru nějaký souboj mezi Hodným a Zlým (viz závěr Společenstva) a když v románu není...Vysvětlení, že je to symbol toho že se nedá S. porazit běžnými zbraněmi, těžko říct, dalo by se určitě udělat jinak. Škoda, že nemůžeme hodit s PJ řeč, o tom co ho k tomu vedlo.
Ten šíp by mi myslím tolik nevadil, surfování a kůň je horší, i když je to taky zbytečné..
Ve mé představě je Sauron tak nějak hmotně-nehmotný.., klasické lidské tělo nemá, jakýsi přízrak nebo tak cosi.
Na TTT se dívám aniž bych srovnávala s knihou, tak to bude ten samý případ (a do třetice bohužel).
Ale třeba jsou to jenom záměrně vypuštěné mystifikace, Arwen v Helmově žlebu byla taky dlouho jistá tutovka.

Jana, poidáno 12.5. 2003 20:52:12
Tinne: Elfové v Helmově žlebu NEMĚLI CO DĚLAT. (I když mně se ten pochod taky líbí, hello Mr Shore ...) Letimotivem Pána Prstenů je změna epochy - končí věk elfů, nastává věk lidí. Budou lidé, zvláště po předchozích selháních, schopni Středozem ubránit proti zlu, sami a bez pomoci?

Pomoc elfů v Helmově žlebu je ... sice krásně udělaný ... ale ... podfuk. Kýč. Možná si PJ myslel, že oko Oscara zaslzí ;-)

Calwen, poidáno 12.5. 2003 20:48:23
hey lidi, ono to podobne katastrofalne vypadalo i pred premierou TT a nakonec to nebylo ani tak hrozny jaxem cekala ;o) PJ snad chce jen rozvirit famy- co se mu teda podarilo, ale snad zas tak hloupej doufam neni, aby urazil fanousky tolkienovy knihy, kterych je docela dost ;o)
Olórin, poidáno 12.5. 2003 20:04:57
Ach bože (Ilúvatare) já nechci souboj Aragorna se Sauronem...
Dagis, poidáno 12.5. 2003 19:15:47
"Stupid fat hobbit! He spoils it!"
Arsiméné, poidáno 12.5. 2003 18:38:36
Jé, tady se zase rozjela debata.
Belcarnen nereagoval na narážku na humbuk o Jaromírovi a možná, že jsou tyhle Temné zvěsti zaručenější, ale všichni víme, že ve Dvou věžích taky nebylo lecos, co se očekávalo (Arwen v Helmově žlebu, Morwen atd).
Debatu o Sauronově těle jsme vedli už na conu, vzpomínáte si, lidi? Padla tam i úchvatná zmínka o instantním nazgulovi v prstenu. Já si myslím, že Sauron nějakou podobu měl. Možná neměl přímo tělo, ale jen jakousi netělesnou podobu jako přízrak, ale přece jen si myslím, že v Barad-důr bylo něco víc než jen Oko. Oko viděl Frodo v zrcadle a na Amon Henu, ale neřeklo se, že by to byla Sauronova celá podoba - spíš to symbolizovalo Sauronovo úsilí najít ho. Že by Sauron měl podobu Oka říká až slovník Davida Daye, který si lecos vykládá po svém. Pro Sauronovu tělesnou podobu svědčí, jak už připomněli Ivo a Tinne, to glumovo tvrzení o bezprsté ruce. (Tady je ale další problém: Saurona zabili Gil-galad a Elendil, jeho tělo bez jednoho prstenu tedy umřelo, duch ho musel opustit. Přenesla se snad čtyřprstá ruka i do další podoby, které S. nabyl?) A pak v Návratu krále, když byl zničen prsten, měla být viděna veliká černá postava nad Barad- dúr, jak rostla a potom se rozplynula.
V každém případě by souboj s Aragonem byla blbost i kdyby měl Sauron tělo. Proč by měl osobně riskovat svou vzácnou kůži, když měl na to vojsko, nazgůly, přízraky a kouzla.

Aubi ml., poidáno 12.5. 2003 15:57:39
Ungel, poidáno 12.5. 2003 14:51:08
Láďa, poidáno 12.5. 2003 14:37:58
Lollitka, poidáno 12.5. 2003 14:32:00
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 12.5. 2003 14:26:04
TINNE, poidáno 12.5. 2003 14:21:42
Ivo Cicvárek, poidáno 12.5. 2003 14:17:57
Ruby, poidáno 12.5. 2003 14:06:39
(v)Eru, poidáno 12.5. 2003 13:49:55
Ruby, poidáno 12.5. 2003 13:38:02
Ivo Cicvárek, poidáno 12.5. 2003 12:49:04
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 12.5. 2003 12:22:45
TINNE, poidáno 12.5. 2003 12:12:17
Leonardo2, poidáno 12.5. 2003 12:02:23
Láďa, poidáno 12.5. 2003 11:36:39
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 12.5. 2003 9:18:47
TINNE, poidáno 12.5. 2003 9:11:54
Lucyová, poidáno 12.5. 2003 8:48:47
gill, poidáno 11.5. 2003 23:24:32
Arsiméné, poidáno 11.5. 2003 21:26:30
Jana, poidáno 11.5. 2003 20:41:39
Ungel, poidáno 11.5. 2003 19:19:28
MEGAJOHN, poidáno 11.5. 2003 17:11:57
Therru, poidáno 11.5. 2003 16:42:17
Nenymir syn Nemirův, poidáno 11.5. 2003 16:37:14
Sírwen, poidáno 11.5. 2003 15:09:35
Gimli, poidáno 11.5. 2003 14:20:45
Stanley, poidáno 11.5. 2003 11:32:13
aubi ml., poidáno 10.5. 2003 21:00:26
smaug, poidáno 10.5. 2003 20:22:42
Spazz, poidáno 10.5. 2003 19:56:25
Ruby, poidáno 10.5. 2003 15:32:51
[ Všechny komentáře ]

Diskuze čtenářů na těchto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých příspěvků a nenese za ni zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv příspěvek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Jméno: E-mail:

Komentář:

Upozorňovat na nové komentáře mailem?
Přepiš heslo   --> 


Informovat o nových komentářích k tomuto článku
E-mail:V nadpisu V textu V komentářích


Zadejte text pro hledání v eláncích (napo. Gandalf A Balrog, Elijah Wood NEBO Orlando Bloom, Dvi Viže A Faramir A Frodo). Minimální délka hledaného slova jsou toi znaky.

Poslední elánky / novinky

Pozvánka na TolkienCon 2020
Dne 4.11.2019 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 0
Pozvánka na TolkienCon 2019
Dne 12.11.2018 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2018
Dne 8.11.2017 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2017
Dne 7.11.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 154
TolkienCon 2016 – fotky, video, atd. (doplněno: 18.1. 11:58)
Dne 18.1.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 98
Pozvánka na TolkienCon 2016
Dne 12.11.2015 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 238
Pozvánka na TolkienCon 2015
Dne 9.11.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
TolkienCon 2014 – fotky, záznamy tak vůbec (doplněno: 24.1. 22:47)
Dne 23.1.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 27
Pozvánka na TolkienCon 2014
Dne 9.11.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 156
TolkienCon 2013 – fotky, reportáže, přednášky a tak vůbec (poslední aktualizace 29.1. 21:19)
Dne 26.1.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 19

O čem se psalo před rokem?

 
[ Všechny články / rozšířené hledání ]Nejen o víně...


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Znamení
DVD za 399,- či 499,- KčZasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 1222 - 61,75% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 24 - 1,21% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 99 - 5% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 1,26% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 301 - 15,21% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,76% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 16 - 0,81% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 52 - 2,63% ]
Spíše ne
[ 60 - 3,03% ]
Určitě ne
[ 165 - 8,34% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!