Úvodní stránka
TolkienCon 2020 >>
Články, zprávy (565)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (478)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (620)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Pevnost
UNREAL EDITOR
Gameplanet
Abarin DrD
SFK Palantír
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 703 lidí

Celkem návštěvníků
3902846

English version here

Nejen o víně vážně i nevážně...


[ <<< Další článek ] [ Všechny články ] [ Předchozí článek >>> ]

Belcarnen
24.12. 2002
Nové fantastické video a fotky Gluma; Skin Dvě Věže pro WinAmp; Co vše bylo vystřiženo ze Dvou Věží?; Jak probíhalo natáčení akčních scén v Helmově žlebu; První víkend Dvou Věží ve světě...Verze pro tisk

Nové fantastické video a fotky Gluma
Na webu theonering.net je hostován ke stažení další reklamní spot na Dvě Věže, tentokrát vytvořený již s úryvky z recenzí významných magazínů a informací o nominaci filmu na dva Zlaté Glóby. Vypadá naprosto fantasticky a všichni, kteří ještě neviděli film, si mohou užít delší detailní záběr Gluma, Bílého Jezdce ženoucího se do útoku v Helmově žlebu a další lahůdky. Vřele doporučuji. Formát videa je QuickTime MOV.

Stahujte v kvalitě:

Během včerejška se také objevilo mnoho fantastických fotografií Gluma. Některé vypadají opravdu geniálně, za všechny třeba ta, kdy Glum láme králíčka a nabízí ho hobitům.


Skin Dvě Věže pro WinAmp
Pokud používáte na přehrávání hudby program WinAmp v jeho poslední generaci (WinAmp3), pak si můžete stáhnout speciální skin Dvě Věže, který pro něj nechala vytvořit přímo New Line. Vypadá moc dobře, i když není zrovna dvakrát účelný v základní podobě (je příliš velký). Umožňuje samozřejmě zmenšení, ale to už není tak hezký. Najdete na něm speciální tlačítka na prohlížení galerie foteček z filmu, umí vám z internetu pustit soundtrack či trailer na film a tak dál...


Na stránku se stažením ...Co vše bylo vystřiženo ze Dvou Věží?
Dvě Věže jsou, a při sledování je to až příliš očividné, opět zřetelně prostříhané. Stejně jako u Společenstva neuvidíme spoustu scén, na které jsme se třeba těšili z ukázek a dostupných fotografií. Velká část z nich se, alespoň doufejme, objeví na rozšířeném DVD. Na TheOneRing.net se objevil stručný přehled toho, co vlastně chybí...

• Arwen běžící k Elrondovi na verandě v Roklince, vyděšená a říkající 'Máš dar předvídání...'
• Gandalf říkající Aragornovi v noci před bitvou v Helmově žlebu, že 'Sauron má strach z toho, kým se můžeš stát'
• Faramir objevující rozetnutý Boromirův roh
• Arwen kráčící k úlomkům Narsilu ve stejném oblečení, ve kterém pak opustila Roklinku
• Záběry Smíška a Pipina strážené Skurut-hai během noci
• Další záběry Éowyn stojící před Zlatou síní v Edorasu
• Elrond opět proklamující, že 'spojenectví elfů a lidí je u konce'
• Sam více používající elfí provaz od Galadriel na cestě do Mordoru
• Další záběry Arwen a Aragorna jako vzpomínky na minulost
• Snová linie Arwen v Helmově žlebu (spatří mrtvého Aragorna), včetně všech záběru elfů z Roklinky přicházejících do Lothlórienu a Arwen spící na zemi pod padajícím listím - to vše bylo kompletně vystříháno
• Další záběry Éomera cestujícího za vyvražďováním skřetů po vyhnání z Edorasu
• Bilbo probírající odjezd z Roklinky s Elrondem a Arwen
• Saruman tvrdící, že brzy bude 'mocnější než Pán Prstenů samotný'
• Několik záběrů hobitů se Stromovousem, včetně pití entí vody (Pozn. Bel: ke konci Dvou Věží mají Smíšek s Pipinem zřetelný náznak vousů!)
• Flashback na Sméagola škrtícího Déagola po objevení Prstenu v Anduině (Pozn. Bel: podle Andy Serkise jsou tyto scény určeny až do Návratu Krále)
• Nádherný Faramirův monolog po bitvě s Haradskými: "Jak se ten muž jmenoval a odkud přišel? Kde je jeho domov, jeho rodina? Měl opravdu tak zlé srdce, nebo jej, stejně jako mnohé jiné, podvedl Temný Pán? Jaké lži či výhružky jej vedly na dlouhý pochod od domova?" (Pozn. Bel: v knize takto přemýšlí Sam Křepelka)

Jak probíhalo natáčení akčních scén v Helmově žlebu
Z www.lordoftherings.net přeložila WeeDee, děkuji.

Koordinátor akčních scén pro Pána Prstenů, George Ruge, už předvedl co umí na mnoha místech, ale asi nic nevyzkoušelo jeho dovednosti a výdrž tolik jako bitva u Helmova žlebu. Tato sekvence je jeden z vrcholných výkonů ve Dvou věžích, ale pro muže pověřené děláním akcí dost realistických pro publikum a bezpečných pro herecké obsazení i štáb, to byly zničující záběry. Ruge popisuje dlouhé, vlhké noci i radost z výsledku...

„Helmův žleb bylo mučivé a těžké natáčení. Celé noci několika týdnů od večera do rána a většina toho ještě v dešti a s mnoha lidmi kolem. 
Model byl postaven v kamenolomu a podmínky byly náročné ,doslova vojenská noční můra. Příprava akce zahrnovala obrovská počty, celé speciální kostýmy, déšť, bahno a skály vyrobené pro mnoho dní beze spánku (nezapomeňte, všechno natáčení probíhalo v noci). Po natáčení začaly kolovat trička s nápisem „Přežil jsem Helmův žleb“. A já myslím, že to pravděpodobně mluví za všechno. Ale my všichni jsme i přesto velmi hrdí, že jsme byli částí této scény. 

Má práce začala dlouho předtím, než jsem přijel na natáčení. Navrhoval jsem totiž už tehdy trikovou akci založenou na poznámkách Petera Jacksona, stejně jako na scénáři, postavách a příběhu. Potom jsme jen prošli vyčerpávající zkouškou a zpracováním choreografie. Mnoho lidí z hereckého štábu prošlo před samotným natáčením týdny trénování. To mě přimělo k tomu být nápaditý v navrhování akce, protože se stali velmi přizpůsobiví i v podmínkách psychické akce.

Bez otázek, Viggo Mortensen byl nejpřirozenější šermíř skupiny. Ian McKellen byl jako sen. Orlando Bloom byl fantastický, ale Viggo svou rolí přímo žil. Houževnatě pracoval na tom, aby oživil všechny stránky této postavy, a já si uvědomil, že Viggo je podstatná část mého týmu – byl až tak dobrý. 

Můj typický pracovní den začínal okolo poledne nácvikem pro noční scény. Přišel jsem na místo okolo 17:00, což mi dalo šanci být sám předtím, než přijde i štáb.Využíval jsem tento čas, abych si celé místo prošel a představil si, co musím tuhle noc udělat. Pracovali jsme vždy až do východu slunce, poté jsem si prošel plac znovu a mohli jsem si popovídat se štábem s ohledem na práci minulé noci.Vracel jsem se domů okolo 8 hodin ráno. Tři nebo čtyři hodiny spánku byly normální.

Byl tu také početný kamerový tým, aby koordinoval od 25 do 60 akcí stejně dobře jako celý kompars. A herci také dělali hodně své vlastní akce. Byli velmi hrdí na své postavy, proto také měli dost schopností a touhy předvést i své vlastní akční scény. Snažili jsme se vyvarovat zraněním za každou cenu, ale boj zblízka i drsný terén zavinil, že tu i přesto bylo několik řezných ran a vymknutých kotníků.Nikdo z hlavního hereckého obsazení zraněn nebyl , ale jsem si jist, že si domů přivezli pocit, že skutečně byli každý den v bitvě.

Největší výzvou celého natáčení bylo navrhování choreografie lidí na koních bojující s lidmi na zemi. Jednou, když bitva začala, choreografie trvala jen vteřinu, než si koně uvědomili, že by tam raději nebyli. Navrhoval jsem proto natáčení osazenstva na zemi tak, aby pomohli kontrolovat koně i v průběhu bitvy a vyvinuli jsme techniky použití zbraní, které by se vyrovnaly koňské nepředvídatelnosti. Bitva se potom konečně povedla, ale byl to velmi stresující počin.

Jeden z nápadných prvků Helmova žlebu byly záběry žebříků, po kterých skřeti šplhali nahoru a poté jsou shozeni.Měli jsme mezi žebříky chrániče pro bezpečnost i řízené pády, a protože naše čísla byla limitována, vraceli jsme šplhající a následně padající představitele znovu na žebříky.

Byla tu i scéna s Legolasovým „surfováním na štítu“. Myslím, že to zabralo asi 10 záběrů i s Orlandovým postrojem a lanem délky schodiště.Štít byl připoutaný popruhy k jeho nohám a jeho úkol byl jen vypadat i v tomto vratkém prostředí elegantně.Vykonal skvělou práci. 

Můj cíl v Helmově žlebu a vůbec v celém Pánovi prstenů bylo vytvořit vrstvené zdání akce. Chtěl jsem prostě, aby se stalo mnoho věcí bez nezbytného umělého vytváření ohniska v hlavním záběru. Bitevní sekvence byly stejně tak komplexní jako menší akční triky právě kvůli téhle filosofii a kvůli tomu, že byly synchronizované i v šílenství této bitvy. Myslím, že výsledek je tak dobrý, jak jen vůbec mohl být, a já sám se dívám na tyto bitvy jako na filmařský klenot.“


První víkend Dvou Věží ve světě...
Dopadl finančně poměrně dobře. Snímek běží ve Spojených Státech od 18. prosince a s prvním víkendem získal celkem 102 milionů dolarů, což je podstatně víc, než mělo v té době Společenstvo. Je samozřejmé, že Dvě Věže budou mít více návštěvníků z počátku promítání. Otázkou je, jaké budou celkové počty. Uvidíme...

Přečteno celkem 15145x, verze pro tisk

Další článek - Peter Jackson o změně charakteru Faramira ve filmu; Dvě Věže pokračují v diváckém úspěchu po celém světě; Miniatury pro bitvu v Helmově žlebu

Předchozí článek - Veselé Vánoce a šťastný rok 2003 přeje JCsoft...; Peter Jackson a další ve scénách ze Dvou Věží; Lístky na Dvě Věže...; Přepis rozšířeného Společenstva Prstenu; Rozhovor s Mirandou Otto, představitelkou Éowyn

[ Všechny články ]  [ Nejoblíbenější články ]  [ Komentovat tento článek ]
..., poidáno 5.11. 2003 19:53:50
Glumešek je prostě k sežrání. =)
Monster, poidáno 6.1. 2003 13:06:06
Mas pravdu - to mi uteklo - ale dost mozna na to jeden clovek do rodu - zvlast se smisenou krvi nestacil.
Arsiméné, poidáno 3.1. 2003 19:28:31
Monstere, Boromir byl přece synem kněžny z Dol Amrothu.
Ostatně trochu e.k. měli i Ěomer a Ěowyn: jejich děda si vzal Morwen z Lossarnachu a ta byla (Nedok. příb.) taky z rodu Amrothských. Ale to už do toho moc zabíhám.

Monster, poidáno 3.1. 2003 8:28:36
Arsimene: s tou elfi krvi se pletes. Dol Amrothsti ji meli mnohem blize, svazky s elfy pro ne byli blizkou minulosti. Zato Boromir pravdepodobne s elfy nemel nic spolecneho, jen to, ze pochazel z Numenorejcu, jenze to osvazku s elfy nerika nic.
el, poidáno 27.12. 2002 23:02:21
To je zvláštní,taky jsem měla pocit,že tam nějaké vousy byly.Nu což,skvělá záminka znovu to prostudovat...;o)))
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 27.12. 2002 21:45:12
Arsíméné: na to se taky podívám :) Asi to byla nějaká moje vlčí mlha, omlouvám se za dezinformaci :) nikdo není neomylný...
Arsiméné, poidáno 27.12. 2002 18:39:36
Belcarnene, ruku do ohně, že žádné vousy nenajdeš. Jediné, co se o nich kde píše, je, že někteří hobiti z Blat, Statové, měli chmýří, zatímco Chluponozi a Plavíni neměli po vousech ani stopy. Hm, Smělmír je z Rádova a rádovští přišli z Blat...ale rodina Brandorádů by měla být plavínská a Bralové taky (a SB je napůl Bral).
Taky se píše (Nedokončené příběhy), že Páni Dol Amrothu neměli vousy, neboť měli elfí krev. Pak by vlastně neměli mít vousy Aragorn ani Boromir a Faramir (synové Finduilas z Amrothu). To jen tak na okraj...Pápá.

Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 26.12. 2002 22:38:23
Ruby: striktně jsem to tam nikde napsané nenašel, nevím, kde se ten pocit vzal. Jdu hlodat v dodatcích a dalších knihách :-D
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 26.12. 2002 22:09:49
Ruby: juknu se na to :o)
Ruby, poidáno 26.12. 2002 22:02:17
Bel: Jsi si tím jistý? Kde se to dá najít? Pokud vím, tak se jim jen zakudrnatěly vlasy a o pěkný kus povyrostli, na žádné vousy si nevzpomínám a ani tak nejsou nikde nakreslení...
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 25.12. 2002 23:21:05
Sírwen: fousy jsou přesně podle knihy. Smíšek s Pipinem opravdu díky entí vodě vyrostli nad jakékoliv jiné hobity a jako jediní měli o fousy :o)
Sírwen, poidáno 25.12. 2002 23:01:54
A CO MAJ PROBOHA ZNAMENAT TY FOUSY?!!!
Sírwen, poidáno 25.12. 2002 23:00:17
To prostříhání je krutý. Liv zrovna nemiluju, ale vypustit jí komplet... to mi přijde nelogický. Celé "zvýraznění" je prý proto, aby si divák na konci neřekl: co je to za ---, co si ji Aragorn bere, jenomže takhle z ní udělají jenom sex symbol, co umí hezky jezdit na koni. Zapamatovatelný, ale pitomý. Když už tam je, ať věští, přemýšlí, trpí, hádá se, AŤ PROSTĚ VYKONÁVÁ NĚJAKOU INTELEKTUÁLNÍ ČINNOST! Ne, oni vyhodí všechno, co ukazuje její vznešenost, moc a rod, a zbude sexbomba s úžasným hlasem, skvělou postavou a identitou pornočasopisu.
Fosko, poidáno 25.12. 2002 19:42:00
KONECNE jsem videl rozsirene spolecenstvo!!!!!!!!!!!uaaaaaaaaa:-) LOTR Vánoce!!!
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 24.12. 2002 16:21:52
DemiJohn: jdi na http://classic.winamp.com/skins/browse.jhtml a dej vyhledat Lord of the rings ... máš jich tam hromady. A nebo přejdi na WinAmp3, já jsem se změnami spokojen :)
DemiJohn, poidáno 24.12. 2002 16:12:40
Existuje nejaky skin na motivy LOTR-a aj pre WinAmp2?
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 24.12. 2002 16:10:06
Beleg, Exot: odkaz opraven, díky. Přináši v podstatě a hlavně jen ty dvě věci co jsem vypsal :)
Beleg, poidáno 24.12. 2002 15:51:23
U ukázky nejde stáhnout střední kvalita.
Rose, poidáno 24.12. 2002 13:54:32
Sakra, tech par veci mi bude fakt chybet. ale stejne je to nejkrasnejsi v my fantazii.
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 24.12. 2002 11:33:51
Vánoce přejte spíš u minulého článku nebo u pohlednice, tady bych raději viděl komentáře k obsahu ;-)
Ar Eldar (Eskel), poidáno 24.12. 2002 11:31:38
Marry Xmas...
deus_ex_machina, poidáno 24.12. 2002 11:16:44
Veselé Vánoce
[ Všechny komentáře ]

Diskuze čtenářů na těchto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých příspěvků a nenese za ni zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv příspěvek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Jméno: E-mail:

Komentář:

Upozorňovat na nové komentáře mailem?
Přepiš heslo   --> 


Informovat o nových komentářích k tomuto článku
E-mail:V nadpisu V textu V komentářích


Zadejte text pro hledání v eláncích (napo. Gandalf A Balrog, Elijah Wood NEBO Orlando Bloom, Dvi Viže A Faramir A Frodo). Minimální délka hledaného slova jsou toi znaky.

Poslední elánky / novinky

Pozvánka na TolkienCon 2020
Dne 4.11.2019 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 0
Pozvánka na TolkienCon 2019
Dne 12.11.2018 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2018
Dne 8.11.2017 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2017
Dne 7.11.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 153
TolkienCon 2016 – fotky, video, atd. (doplněno: 18.1. 11:58)
Dne 18.1.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 98
Pozvánka na TolkienCon 2016
Dne 12.11.2015 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 238
Pozvánka na TolkienCon 2015
Dne 9.11.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
TolkienCon 2014 – fotky, záznamy tak vůbec (doplněno: 24.1. 22:47)
Dne 23.1.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 27
Pozvánka na TolkienCon 2014
Dne 9.11.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 156
TolkienCon 2013 – fotky, reportáže, přednášky a tak vůbec (poslední aktualizace 29.1. 21:19)
Dne 26.1.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 19

O čem se psalo před rokem?

 
[ Všechny články / rozšířené hledání ]Nejen o víně...


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Hry
Návrat krále a další hry na PC, PSX i PS2Zasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 1222 - 61,75% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 24 - 1,21% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 99 - 5% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 1,26% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 301 - 15,21% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,76% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 16 - 0,81% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 52 - 2,63% ]
Spíše ne
[ 60 - 3,03% ]
Určitě ne
[ 165 - 8,34% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!