Úvodní stránka
TolkienCon 2023 >>
Články, zprávy (566)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (481)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (620)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Pevnost
2002zy
Stránky o Dračím Doupěti
FantasyGalerie
MusicZone
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 967 lidí

Celkem návštěvníků
11099677

English version here


[ <<< Další článek ] [ Všechny články ] [ Předchozí článek >>> ]

Súlwen Alassea
8.10. 2002
Zbarvení vlasů hlavních hrdinů Pána prstenů v knize a ve filmuVerze pro tisk
Zbarvení vlasů hlavních hrdinů Pána prstenů v knize a ve filmu

Jistě jste si všimli, že jedním z témat, které obvykle rozviřuje diskusi nad fotografiemi z filmů Společenstvo prstenů a Dvě věže, je zbarvení vlasů jednotlivých postav (pokud ovšem opomenu zbarvení očí a barevné kontaktní čočky, oblíbené to téma obdivovatelek jednotlivých herců :-)). Většina z nás si také všimla, že některé postavy ve filmu se zbarvením svých vlasů odlišují od hrdinů v Tolkienových knihách. Proč? Těžko určit. Režisér však k této volbě má jistě své důvody. Podívejme se tedy jak to se zbarvením vlasů u Tolkienových hrdinů je.

Hobiti
Hobiti vstupují do příběhu jako první rasa Středozemě. Přestože se v mnoha vlastnostech odlišují od "Velkých lidí" není sporu o tom, že jsou jejich vzdálenými příbuznými. Dělí se do tří více méně odlišných kmenů: Chluponozi, Stati a Plavíni. Vlasy mají kudrnaté a zbarvení jejich vlasů je obvykle hnědé v různých odstínech. Například Plavíni mají vlasy světlejší. Chluponozi jsou na druhou stranu spíše snědší. A pokud je řeč o vlasech, dovolím si ještě krátkou poznámku týkající se vousů. Hobitům, s výjimkou některých Statů, totiž vousy nerostou (pravděpodobně to kompenzují osrstěním svých dolních končetin :-))
Jinak než hnědě zbarvené vlasy jsou u hobitů vzácné. Výjimkou bylo mnoho dětí narozených a počatých v roce 1420 krajového letopočtu, které měly vlasy zlaté. (Koneckonců i dědičnost má své výjimky a v jednom roce se nám mohou hromadně projevit všechny recesivní alely :-)).

Lidé
Obecně, jak jistě víte z vlastní zkušenosti, lidé mohou mít jakoukoliv barvu vlasů. U některých národů však určité zbarvení vlasů převažuje a jiné se naopak nevyskytuje (Asi velmi obtížně byste hledali blonďatého Jižana nebo černovlasého Rohira).

- Dúnadani a Hraničáři
Severští hraničáři jsou v podstatě potomky vznešených Dúnadanů. Jako u takových u nich tedy spíše převažuje tmavší zbarvení vlasů, i když to není podmínkou, a pochopitelně šedé oči. Aragorn, či chcete-li Chodec, Elessar, má vlasy tmavě hnědé. Boromir má vlasy tmavé a oči šedé. Toto jsou dvě hlavní lidské postavy vystupující ve Společenstvu prstenu. Nesmíme však zapomenout na Ječmínka Máselníka, který nemá vlasy žádné.
Ve Dvou věžích se nám objevují další lidé - Gondorští, Ithilienští hraničáři. Většina z nich má opět vlasy tmavé, koneckonců jsou to potomci Dúnadanů. U Faramira je jistá změna filmu oproti knize. Zatímco v knize má vlasy havraní (černé) ve filmu jsou spíše světlé (Přiznejme si, že k zlatovlasé Éowyn se rozhodně více hodí Faramir s havraními vlasy :-)). V Návratu krále se pak setkáme s Denethorem, otcem Faramira a Boromira. měl by být šedovlasý, koneckonců ve svém věku již na to má nárok. Další postavou je kníže Imrahil. I on by měl být tmavovlasý se šedýma očima. Stejně jako Barahir a Beregond. To jsou však již postavy z Návratu krále, a tak se nechme překvapit.

- Rohirové
Ve Dvou věžích se nám to lidskou rasou začne přímo hemžit. Jako první se seznámíme s Rohiry, kteří byli především zlatovlasí (chcete-li blonďatí). Koneckonců do své země přišli ze severu, byli to tedy potomci Seveřanů. Pokud tuto skutečnost srovnáme s našimi zeměpisnými podmínkami a zbarvením vlasů severských národů, vidíme, že je v současnosti situace obdobná. Pro zbarvení vlasů si Rohirové od svých nepřátel Vrchovců vysloužili přezdívku "Slámové hlavy". Éomer měl vlasy světlé. Éowyn obdobně - zlaté. Théoden měl vlasy bílé (koneckonců v případě plavovlasého člověka je hloupost, aby ve stáří měl vlasy šedé :-)). Nemá smysl více se rozepisovat o dalších postavách (Háma, Théodred, …), všichni měli vlasy plavé. Jaké zbarvení vlasů měl Gríma (Červivec) jsem neobjevila. Ve filmu bude mít vlasy černé, což by odpovídalo. Pravděpodobně mu v žilách koluje spíše krev Vrchovců, než Rohirů.

- Drúadani
Další lidský rod (i když velmi vzdáleně příbuzný) jsou drúadani. Zbarvení jejich vlasů, no jak to říci, je poněkud vybledlé (pro otrlejší povahy vyblité :-)) I oni patří k postavám z Návratu krále, takže můžeme očekávat jak si s nimi filmoví tvůrci poradí (či neporadí).

- Nepřátelské kmeny
Dalším lidským kmenem jsou Vrchovci, kteří mají vlasy tmavé.
Jižané (Haradští) bezpochyby nemohou mít vlasy jinak zbarvené než černě.
Východňané byli opět snědí a tmavovlasí.

Trpaslíci
Co říci ke zbarvení vlasů trpaslíků? Jelikož jde o bezesporu "velmi sličný" lid, jejich popisu se věnuje značná pozornost. Zbarvení vlasů a vousů je tmavé, většinou hnědé.

Skřeti
Myslím, že ke zbarvení vlasů se nemá smysl vyjadřovat. Skřeti mají další výjimečné exteriérové vlastnosti, které upoutají dříve než zbarvení jejich vlasů (pokud ovšem nějaké vlasy mají).

Enti
Kořínky a větvičky :-)

Elfové
Zbarvení vlasů elfů je bezesporu nejzajímavější otázkou. Důvodem je i to, že zbarvení vlasů úzce souvisí s příslušností k jednotlivým rodům. Základní rozdělení elfů je na Eldar a Avari. Eldar jsou pak děleni na Vanyar, Noldor, Teleri. Trochu zmatek nám dělají Teleri, kteří se prostě ne a ne rozhodnout, zda na západ ano, či ne (tak trochu mi to připomíná českou mentalitu :-)). Zjednodušeně je možné říci, že ti, kteří na západ neodešli, jsou Sindar a Nandor (záleží na tom, ve které fázi pochodu se odtrhli. Tak to jenom ve zkratce. A nyní se již můžeme věnovat jednotlivým rodům.
Vanyar by nás v historii Středozemě téměř nemuseli zajímat. Všichni odešli do Valinoru a již tam zůstali. Vlasy měli zlaté. Významné je však,, že druhou ženou Finwëho (Noldor) byla Indis, který patřila k Vanyar. Z této linie pochází Gil-galad, Elrond a jeho děti, i Galadriel. Noldor byli naopak, až na některé výjimky, tmavovlasí a šedoocí. Teleri a Sindar neměli nijak vyhraněné zbarvení vlasů. Podívejme se však raději na jednotlivé postavy, které zasáhli do příběhu Pána prstenů.
Elrond, v jehož žilách koluje krev Noldor, Vanyar i lidí, má vlasy tmavé a oči šedé. Jeho potomci Elladan, Elrohir a Arwen, jejichž matkou je Celebrían, dcera Galadriel a Celeborna, nesou tedy i krev Teleri, jsou v tomto směru podobní svému otci. Prostě praví Noldor tmavovlasí a šedoocí (i když jak vidíme, tak s tím "čistým" původem to není nijak vynikající :-))
Musím se ještě zmínit o Glorfindelovi, který patří k Noldor a má vlasy zlaté. Koneckonců, jeho jméno nám to jasně říká. Ve filmu se však neobjevuje.
Galadriel, přestože patří podle linie k Noldor (Pokud se však podíváme na její původ procentuelně, je spíše Teleri), má vlasy zlaté. Celeborn Doriatský, patřící k Sindar, má vlasy stříbřité.
Gil-galad do příběhu přímo nezasahuje, ale ve filmu jej máme možnost vidět. Oči měl šedé a vlasy tmavé.
Legolas nás provází celým příběhem. I on patří k Noldor, stejně jako jeho otec Thranduil. Matka však pravděpodobně patřila k Sindar, přestože si nejsem jistá, zda se o ní vůbec Tolkien zmiňuje. Legolas je tedy pravým představitelem Noldor se šedýma očima a tmavými vlasy. Ve filmu, jak jistě víte, je tomu jinak.

Maiar
Maiar, tedy božské či nadpřirozené bytosti také samozřejmě v příběhu vystupují. I když ve většině případů na sebe berou lidskou podobu. Zbarvení vlasů má pro ně podobný význam jako pro nás zbarvení kabátu.
Sauron - Asi si říkáte, proč se o něm zmiňuji. (Že by i oko mělo vlasy?) Jelikož se však jedná o jednu z klíčových postav příběhu, neodpustím si poznámku, že i on bral kdysi na sebe lidskou podobu a to dokonce velmi sličnou. Pokud se nemýlím, upřednostňoval tmavé barvy, tedy i tmavé vlasy.
Istari (čarodějové) ctili své barvy. Saruman Bílý měl tedy vlasy bílé. Gandalf Šedý měl vlasy šedé, ovšem až do chvíle, kdy se z něho stal Gandalf Bílý. V tomto případě film "ctí barvu" také. Radagast Hnědý měl vlasy hnědé, ale ve filmu tato postava byla také vypuštěna. Jakou barvu vlasů měli Modří čarodějové mi není známo, můžeme se pouze dohadovat :-))
Tom Bombadil, který se nám ve filmu taktéž neobjevil, má vlasy hnědé. Jeho žena Zlatěnka, jak její jméno napovídá, má vlasy zlaté.

Závěrem této "vědecké práce" chci podotknout, že je více než pravděpodobné, že jsem některou postavu opomněla. Jsem si také jistá, že některý ze vzdělaných tolkienologů může v článku objevit nějakou nesrovnalost(i), proto se nezdráhejte opravovat, doplňovat a diskutovat.

Súlwen Alassea

Pokud vás tento článek zaujal, pak doporučuji ještě tyto tři:

Přečteno celkem 24779x, verze pro tisk

Další článek - Rozhovor s Viggo `Aragorn` Mortensenem; Postavy z Pána Prstenů jak je neznáte - jen pro starší 18 let!; Minometem proti Helmovu Žlebu; Soundtrack ke Dvěma Věžím 9. prosince; Oddělené stopa pro zvuk a hudbu na rozšířeném DVD nebude?

Předchozí článek - Zajímavé zprávy o Dvou Věžích; Dvě Věže od Games Workshop přicházejí na trh; Společenstvo nejlepším filmem za posledních 15 let; Balrog jako svícen; Dvě Věže na domácím kině

[ Všechny články ]  [ Nejoblíbenější články ]  [ Komentovat tento článek ]
reatmerce, poidáno 2.2.2023 5:24:36
<a href=https://cialis.motorcycles>cialis on line</a> Asthma is Different in Women
Ovabago, poidáno 1.2.2023 21:53:24
<a href=https://nolvadex.best>aromatase inhibitors vs tamoxifen</a> Some common side effects such as extreme nausea, vomiting, bleeding, fatigue, constipation, fatigue and hair loss plague those who battle this destructive disease
spoiguE, poidáno 1.2.2023 14:39:01
But this difference was not significant when adjusted for age Table II <a href=https://lasix.beauty>achat furosemide</a> Table 1 Histological characteristics Abbreviations IHC, immunohistochemistry; LMS, leiomyosarcoma; SMA, smooth muscle actin; ULMS, uterine leiomyosarcoma; STUMP, smooth muscle tumor of uncertain malignant potential; ESS, endometrial stromal sarcoma; EST, endometrial stromal tumor; ER, estrogen receptor; PgR, progesterone receptor; HGESS, high grade ESS; UUS, undifferentiated uterine sarcoma
Spoonsove, poidáno 1.2.2023 12:05:10
<a href=https://clomid.homes>how much does clomid cost</a> Lastly, we found that inhibition of the proteasome reduced the viability of cells under IMS stress conditions
Prieway, poidáno 31.1.2023 23:22:02
In postmenopausal women, Exemestane Zentiva p <a href=https://zithromax.top>azithromycin vs amoxicillin</a>
kappida, poidáno 31.1.2023 6:52:47
Amber ward patients are those with increased needs such as physiotherapy and rehabilitation and Green ward patients are those who are known to be at risk of being admitted to hospital and measures are put in place to manage their condition effectively to prevent that occurring in the future <a href=https://clomid.pics>clomiphene for men</a>
Hulsoky, poidáno 29.1.2023 5:47:27
Monitor Closely 1 dexamethasone will decrease the level or effect of ubrogepant by affecting hepatic intestinal enzyme CYP3A4 metabolism <a href=https://doxycycline.buzz&gt;oracea</a> A recent article suggests that probiotic foods may not only be good for our intestines, they may also affect the onset and progression of endometriosis, which can lead to infertility
Ovabago, poidáno 28.1.2023 20:23:19
onabotulinumtoxinA and amoxapine both decrease cholinergic effects transmission <a href=http://nolvadex.pics>what does tamoxifen do to the body</a>
Omisure, poidáno 27.1.2023 1:14:46
This miRNA through the Wnt1 ABCB1 pathway promotes the sensitivity of BCSCs to Dox 156 <a href=http://stromectol.skin>;stromectol kopen kruidvat</a>
CimaEffiz, poidáno 27.1.2023 0:56:29
<a href=http://vkamagras.cyou>kamagra viagra te koop</a> If you are going to insist on using something on cycle, Rebirth is perfect because it only uses natural ingredients to both raise your testosterone levels, and acts as a natural aromatase inhibitor lowers estrogen production
utexped, poidáno 26.1.2023 5:56:23
Forteo 復骨好 is a synthetic form of the natural human parathyroid hormone and is used by injection to treat osteoporosis <a href=https://zithromax.buzz>;buy outdated promethazine codeine syrup</a>
squeera, poidáno 25.1.2023 3:08:05
3 In this context, the migration of leukocytes from the blood to sites of extravascular injury in response to locally produced stimuli is mediated through the interaction of different adhesive receptors present on leukocyte cell surface with their respective counterreceptors on the endothelial cell <a href=http://stromectol.one>buy ivermectin for scabies</a> Looking at your siggy I can already tell you re estrogen dominant b c you have fibroids endo
Sainelt, poidáno 24.1.2023 3:52:50
In the case of fulvestrant, an additive anti proliferative effect was observed with one treatment of vitamin C, yet not with two Figure 5 <a href=https://clomid.pics>buy clomid online without a script</a> mylaugh became the tagline for many of his responses, a nod to the rapper s famous chuckle
Lelveslak, poidáno 23.1.2023 21:52:18
<a href=https://propecia.skin>finasteride prescription floroda</a> What s Causing The Weight Gain
Endobby, poidáno 20.12.2022 18:26:11
Approved Uses KISQALI ribociclib is a prescription medicine used in combination with an aromatase inhibitor for the treatment of pre perimenopausal or postmenopausal women with hormone receptor positive, human epidermal growth factor receptor 2 negative HR HER2 advanced or metastatic breast cancer, as initial endocrine based therapy; or fulvestrant for the treatment of postmenopausal women with HR HER2 advanced or metastatic breast cancer, as initial endocrine based therapy or following disease progression on endocrine therapy <a href=https://stromectol.mom>;buy stromectol ivermectin online</a> OK, fantastic
Scencepom, poidáno 17.12.2022 2:05:22
They loaded the bases with none out when Raburn singled, Brantley walked and Aviles singled <a href=http://clevitras.monster&gt;cialis levitra ou viagra</a> 2021 May 3; 11 648873
actilaVaw, poidáno 14.12.2022 15:20:39
<a href=http://priligy.homes>priligy 60 mg price</a> Prediabetes refers to blood sugar ranges which are blood sugar questionnaire funcitonal medicine larger than regular, however not yet high sufficient to be diagnosed as sort 2 diabetes This means your kidneys have trouble filtering out waste Some people who have nephropathy will finally need dialysis or a kidney 180 blood sugar a1c transplant The danger for nephropathy is elevated if you have both diabetes and hypertension, so it s essential to manage both of those conditions Protein within the urine is normally the first sign of nephropathy Type 2 diabetes remedy also could embrace taking medicine to control your blood sugarOver time, individuals with kind 2 diabetes make much less and less of their very own insulin
Arcalry, poidáno 13.12.2022 22:55:59
Thaiger Pharma Aquator 100 <a href=https://stromectol.lol>;buy stromectol</a> In a study of 6 lean and 31 obese women with PCOS, researchers found that the women given 1
dinuoug, poidáno 13.12.2022 6:07:34
In prostate cancer, clinicians often continue LHRH therapy indefinitely <a href=http://propecia.one>cost finasteride</a> We confirmed our findings using another human fibroblast cell strain WI 38
grirway, poidáno 12.12.2022 13:36:39
â I have tremendous respect for him for the way he treated the game <a href=https://clevitras.cyou>;como comprar levitra</a> 226 LOCION PILI CON FILTRO SOLAR SAN JORGE 125 mL 5
Emonsed, poidáno 12.12.2022 12:16:47
In this article, we discuss these advances in the field of germline genetic testing and highlight current limitations and implications for clinical care <a href=https://vpriligys.buzz>;priligy medication</a> Amplifications were run in a Viia7 Real Time PCR System Applied Biosystems using the following probes PML Hs00971694_m1, cat 4331182 and SOX9 Hs01001343_g1, cat 4331182
Treassy, poidáno 11.12.2022 21:49:49
Darrel qSgIlJKNfRYebtIGEHA 5 29 2022 <a href=http://nolvadex.buzz>tamoxifen dosage</a> That s the number one thing you can do to ensure a speedy recovery, as it treats the rate limiting step for recovery of natural testosterone production i
anehype, poidáno 10.12.2022 4:11:41
<a href=http://cialis.pics>buy cialis online without a prescription</a> 13 in ER TAM control subjects, and P
MymnapHap, poidáno 10.12.2022 4:11:23
Transfer from Girona Airport GRO and Tossa de mar <a href=http://ccialiss.top>generic cialis online europe</a> com 20 E2 AD 90 20Is 20It 20Legal 20To 20Buy 20Viagra 20Online 20In 20Australia 20 20Viagra 20Eczanede 20Kac 20Tl viagra eczanede kac tl Gandhi, a scion of the Gandhi Nehru dynasty and contender for prime minister if the Congress party led alliance wins a third straight term, made a dramatic appearance at a news conference last week to lambast the ordinance and suggested it to be torn up and thrown out
ratadorix, poidáno 9.12.2022 17:40:46
minoxidil nitrofurantoin price It found about 8 of adults who were physically able to walk had not walked for even five minutes continuously during a four week period, while 46 had not walked for leisure for more than 30 minutes continuously <a href=http://clomids.icu>clomid from canada</a> Four subcentimeter malignant masses one palpable were visible in the 8 30 to 9 o clock position at US not shown
Balvark, poidáno 8.12.2022 0:44:36
Make sure you re covered <a href=http://propecia.hair>propecia for sale online</a>
Utettalse, poidáno 7.12.2022 16:49:30
I have to use a SERM with an AI to keep gyno in check <a href=https://clomid.one>where can i buy clomid</a> 2012; in this study, adult Pdgfrα positive cells marked with Tomato matured into adipocytes in sWAT following a high fat diet Fig
plodish, poidáno 7.12.2022 10:50:51
<a href=https://zithromax.one>erythromycin vs azithromycin</a> 277, 44507 44512 2002
updalia, poidáno 22.11.2022 15:59:42
<a href=https://clomid.mom/>buy clomid online without a script</a> Schistosoma mansoni infection with 1994
stocava, poidáno 22.11.2022 5:38:34
Secondly, ectopic KLF4 overexpression suppressed MCF 7 TAM cell growth, invasion and migration <a href=https://lasix.autos/>another name for lasix</a>
Indutty, poidáno 19.11.2022 11:54:00
Serious Use Alternative 1 erythromycin ethylsuccinate will decrease the level or effect of clopidogrel by affecting hepatic intestinal enzyme CYP3A4 metabolism <a href=http://clomid.mom/>clomid 100mg success rate</a> Cancer Chemother Pharmacol 2012 70, 439 449
OperceteK, poidáno 17.11.2022 10:32:35
5 mg daily or placebo <a href=https://doxycycline.world/>side effects for doxycycline monohydrate</a>
baperma, poidáno 16.11.2022 18:56:17
<a href=http://doxycycline.world/>headaches from doxycycline</a> Take this medication by mouth as directed by your doctor, usually 2 or 3 times a day
cermmulge, poidáno 16.11.2022 1:21:02
These symptoms occurred within 3 5 days of beginning Tamoxifen Arcana tamoxifen citrate and cleared within 2 5 days after stopping therapy <a href=http://doxycycline.world/>does doxycycline have penicillin in it</a>
queerma, poidáno 14.11.2022 19:49:44
Jesus OJTJCzlqNjjCFlNJyXb 6 17 2022 <a href=https://stromectol.ink/&gt;stromectol in mexico</a>
assedoLon, poidáno 14.11.2022 5:18:36
Time to discontinuation or switching from first line therapy did not vary by drug class tamoxifen vs <a href=http://lasix.autos/>lasix magnesium</a> Cakan M, Aldemir M, Topcuoglu M, AltuÄź U Role of testosterone estradiol ratio in predicting the efficacy of tamoxifen citrate treatment in idiopathic oligoasthenoteratozoospermic men
Waiquex, poidáno 13.11.2022 21:49:04
champix alliance contract pharma Twenty seven people died in separate attacks Wednesday and Thursday night on two villages of Borno state near the northeast border with Cameroon, according to the chairman of the Gamboru Ngala local government council, Modu Gana Bukar Sheriiff <a href=http://lasix.autos/>spironolactone vs lasix</a> They are the worst enemies that ordinary people in this country have
emporia, poidáno 9.11.2022 18:55:24
com 20 E2 AD 90 20Cara 20Penggunaan 20Obat 20Viagra 20 20Viagra 20Tablets 20In 20Chennai 20Online cara penggunaan obat viagra For many women, seeing disfiguring scars across their breast is a repeated reminder of their cancer diagnosis <a href=http://priligy.me/>paxil or priligy</a>
uniorse, poidáno 9.11.2022 16:21:23
<a href=https://nolvadex.one/>nolvadex dosage for epistane</a> 4508 and her trademark knee high socks, quite probably the only undefeated super bantamweight boxer in the field of almost 6, 000 runners participating in MLBâ
Pypeappog, poidáno 8.11.2022 4:57:53
Comparison of the effects of alendronate and risedronate on bone mineral density and bone turnover markers in postmenopausal osteoporosis <a href=http://nolvadex.one/>tamoxifen brand name</a> Loss of HNF4α in adult mouse stomach led to reduced ZC size and ER content, phenocopying previously characterized effects of Xbp1 deletion
immebra, poidáno 28.10.2022 11:09:44
<a href=https://stromectol.autos/>is stromectol available in canada</a> Taking these antibiotics along with black tea can increase the risk of side effects including jitteriness, headache, and increased heart rate
erercic, poidáno 27.10.2022 0:59:14
The other major effect of testosterone is anabolic and the increased muscle growth that this produces <a href=http://stromectol.autos/&gt;buy stromectol for humans in mexico</a> Alden DUBIFSrZZLyYU 6 18 2022
coobbykal, poidáno 25.10.2022 2:35:58
<a href=https://stromectol.autos/>stromectol pill for humans</a> MAOIs Increased risk of hypertensive reactions can occur when used concomitantly with bupropion hydrochloride extended release tablets XL 7
sallSipsy, poidáno 13.10.2022 4:05:31
<a href=http://bestcialis20mg.com/>where to buy cialis online forum</a> The parties settled on conditions that Watson delay entry of its generic version of Loestrin 24 and, in exchange, Watson entered into favorable promotional deals with Warner and received promises that Warner would not introduce its own generic version of Loestrin 24, among other things
awainna, poidáno 13.10.2022 1:24:09
19 Oncologists are also less likely to refer patients for sperm banking if the cancer prognosis is poor 141, 144 or they believe that patients would not be interested for other reasons <a href=http://bestcialis20mg.com/>cialis buy online usa</a>
beitose, poidáno 12.10.2022 22:28:18
<a href=https://bestcialis20mg.com/>buy cialis viagra</a> Philadelphia, PA WB Saunders; 2001
Owewly, poidáno 12.10.2022 9:08:15
<a href="https://candipharm.com/search?text=priligy+for+sale"&gt;candipharm</a> priligy for sale

Endangast, poidáno 8.10.2022 2:43:07
Nystatin, a lipid raft inhibitor, reduced ER c Src HER2 complex formation and partially reversed tamoxifen resistance <a href=https://buylasixon.com/&gt;lasix 40 mg</a> I can completely see why you re encouraged to phase in a return to full time work after treatment and why I should ve done this last year instead of going straight back into a stressful job
subreby, poidáno 7.10.2022 11:06:22
312 Hidroclorotiazida, Fosinopril Plus 20 mg Caja x 10 tabs <a href=https://buylasixon.com/&gt;how long for lasix to work</a>
astopay, poidáno 7.10.2022 6:23:15
Vishomi, poidáno 17.9.2022 9:48:41
ELUDDIB, poidáno 16.9.2022 21:41:43
Rogerbged, poidáno 13.9.2022 21:48:42
SkeklyseW, poidáno 13.9.2022 8:44:01
Disredo, poidáno 13.9.2022 3:51:36
Accoula, poidáno 10.9.2022 6:47:14
Effenty, poidáno 10.9.2022 4:24:07
Eldence, poidáno 7.9.2022 8:47:57
Faigree, poidáno 7.9.2022 6:52:16
rollamn, poidáno 5.9.2022 17:37:55
Weedplups, poidáno 5.9.2022 6:47:58
huloubY, poidáno 5.9.2022 1:49:29
infuddy, poidáno 3.9.2022 6:18:23
Himeimpaw, poidáno 1.9.2022 13:19:05
Vopepay, poidáno 1.9.2022 3:47:39
ZohingTig, poidáno 1.9.2022 2:18:11
KeetteLen, poidáno 19.8.2022 10:39:42
EveGavY, poidáno 20.2.2018 0:43:36
Silwen, poidáno 7.11. 2005 22:43:07
Ruby, poidáno 29.6. 2003 18:56:30
WeeDee, poidáno 15.6. 2003 19:32:33
Ruby, poidáno 18.5. 2003 9:32:39
WeeDee, poidáno 11.5. 2003 19:15:23
Sid, poidáno 22.12. 2002 20:57:26
Sírwen, poidáno 4.11. 2002 19:37:11
Eledhwen, poidáno 17.10. 2002 10:06:55
(v)Eru, poidáno 16.10. 2002 9:10:33
meresjeff, poidáno 15.10. 2002 7:13:21
Súlwen, poidáno 15.10. 2002 1:46:00
Neral, poidáno 15.10. 2002 1:14:04
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 15.10. 2002 0:54:28
ws, poidáno 14.10. 2002 9:47:59
meresjeff, poidáno 14.10. 2002 8:16:41
Borix, poidáno 13.10. 2002 11:17:38
Súlwen, poidáno 11.10. 2002 20:51:25
Nolofinwë, poidáno 11.10. 2002 20:13:13
Láďa, poidáno 11.10. 2002 13:04:08
Eledhwen, poidáno 10.10. 2002 10:55:26
Boromir, poidáno 9.10. 2002 21:10:01
Katka, poidáno 9.10. 2002 16:23:33
Súlwen, poidáno 9.10. 2002 16:18:27
el, poidáno 9.10. 2002 12:40:26
Monster, poidáno 9.10. 2002 12:31:11
meresjeff, poidáno 9.10. 2002 8:25:07
pivli, poidáno 9.10. 2002 6:54:19
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 8.10. 2002 21:49:39
Súlwen, poidáno 8.10. 2002 21:45:22
Súlwen, poidáno 8.10. 2002 21:42:35
Nimrodel, poidáno 8.10. 2002 21:19:49
Nimrodel, poidáno 8.10. 2002 21:01:04
Nolofinwë, poidáno 8.10. 2002 20:54:51
Nimrodel, poidáno 8.10. 2002 20:32:54
Nolofinwë, poidáno 8.10. 2002 19:29:56
Nolofinwë, poidáno 8.10. 2002 19:26:04
Nothingness, poidáno 8.10. 2002 19:16:44
r-wen, poidáno 8.10. 2002 18:46:55
[ Všechny komentáře ]

Diskuze čtenářů na těchto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých příspěvků a nenese za ni zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv příspěvek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Jméno: E-mail:

Komentář:

Upozorňovat na nové komentáře mailem?
Přepiš heslo   --> 


Informovat o nových komentářích k tomuto článku
E-mail:V nadpisu V textu V komentářích


Zadejte text pro hledání v eláncích (napo. Gandalf A Balrog, Elijah Wood NEBO Orlando Bloom, Dvi Viže A Faramir A Frodo). Minimální délka hledaného slova jsou toi znaky.

Poslední elánky / novinky

Pozvánka na TolkienCon 2023
Dne 8.11.2022 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2020
Dne 4.11.2019 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 380
Pozvánka na TolkienCon 2019
Dne 12.11.2018 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 520
Pozvánka na TolkienCon 2018
Dne 8.11.2017 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 356
Pozvánka na TolkienCon 2017
Dne 7.11.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 243
TolkienCon 2016 – fotky, video, atd. (doplněno: 18.1. 11:58)
Dne 18.1.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 348
Pozvánka na TolkienCon 2016
Dne 12.11.2015 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 399
Pozvánka na TolkienCon 2015
Dne 9.11.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 375
TolkienCon 2014 – fotky, záznamy tak vůbec (doplněno: 24.1. 22:47)
Dne 23.1.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 116
Pozvánka na TolkienCon 2014
Dne 9.11.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 178

O čem se psalo před rokem?

 
[ Všechny články / rozšířené hledání ]Nejen o víně...


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Star Wars
Star Wars DVD Trilogy (5DVD, THX)Zasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 2481 - 75,73% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 30 - 0,92% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 104 - 3,17% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 0,76% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 302 - 9,22% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,46% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 17 - 0,52% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 52 - 1,59% ]
Spíše ne
[ 60 - 1,83% ]
Určitě ne
[ 190 - 5,8% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!