Úvodní stránka
TolkienCon 2020 >>
Články, zprávy (565)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (478)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (620)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Pevnost
2002zy
Stránky o Dračím Doupěti
FantasyGalerie
MusicZone
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 741 lidí

Celkem návštěvníků
3902724

English version here


[ <<< Další článek ] [ Všechny články ] [ Předchozí článek >>> ]

Belcarnen
3.10. 2002
Popis šesti scén ze Dvou Věží! Více ze setkání Aragorna s Rohanskými jezdci, rozhovoru Éowyn s Červivcem, Elronda s Arwen či Aragorna a Gimliho v Helmově ŽlebuVerze pro tisk

Popis šestnáctiminutové ukázky ze Dvou Věží!
Nedávno jsem psal o tom, že skupina "vyvolených" z filmové branže měla možnost vidět šestnáctiminutový sestřih scén ze Dvou Věží. V následujícím článku si můžete přečíst popis toto, co tato ukázka (a samozřejmě i film) obsahuje. Upozorňuji, že obzvláště poslední scéna vyzrazuje jednu docela vtipnou návaznost na Společenstvo, a přečtením se ochudíte o první zasmání až v kině :o) Ale kdo to vydrží?

Co se týče věrohodnosti tohoto textu, vzhledem k již dříve uveřejněným videoukázkám a zdroji textu, bych ji tipoval na minimálně 80%, ač pár věcí zní trochu podezřele.

1) Setkání Éomera s Aragornem, Legolasem a Gimlim

Jezdci obklopí naše tři válečníky a Éomer se jich táže: "Co pohledávají člověk, elf a trpaslík v Jízdmarce?" (tato scéna je i v poslední ukázce)

Éomerovo nepřátelské chování způsobí, že Gimli pronese výhružnou poznámku. Na tu Éomer odpoví: "Uťal bych ti hlavu, vousy a všechno, mistře trpaslíku, kdybys stál jen trochu výš nad zemí."

Legolas reaguje připravením luku ke střelbě a slovy: "Zemřel bys dřív, než by rána dopadla."

Aragorn Legolase zastaví a klidně vysvětlí, že jsou přátelé krále (ač jména neprozradí). Éomer odpoví, že král nerozeznává přítele od nepřítele. Také prozradí, že Saruman otrávil královu mysl a obsadil část jejich země.

2) Éowyn a Gríma

Éowyn sedí vedle svého mrtvého bratrance a pláče. Gríma přichází a říká, že Théodred musel zemřít minulou noc. Pak položí Éowyn ruku na rameno. Éowyn mu ruku odmrští a řekne, že chce být sama. Gríma odpoví, že je ve skutečnosti stále sama.

Gríma pokračuje v hovoru a začíná ji krmit komplimenty. Pak jí položí ruku na tvář, ona zavírá oči. Když je opět otevře, řekne mu: "Tvá slova jsou jako jed."

Poté Éowyn vybíhá po schodech nahoru (tato scéna je vidět v ukázce). V dálce je vidět ženoucí se tři jezdce. Rohanská vlajka se zmítá ve větru na žerdi a pak se utrhne a padá k zemi.

Záběr se přesouvá na tři jezdce. Když se přiblíží, všichni lidé na ně jen němě zírají. Gimli říká, že je to jako v hrobě. Aragornův zrak se upře k zemi, kde leží utržená vlajka.

Scéna obsahuje neskutečný panoramatický záběr Rohanu.

 

3) Arwen a Elrond

Arwen leží v Roklince. Přichází Elrond a elfsky jí říká, že musí jít, protože lodě odplouvají. Obyvatelé Roklinky odcházejí do Šedých Přístavů.

Avšak Arwen praví, že učinila jiné rozhodnutí. Elrond odpovídá, že on už se nevrátí, že nezbývá žádná naděje. Arwen (jak je vidět v ukázce) tvrdí, že "Naděje tu ještě stále je."

Elrond pokračuje, že i kdyby se náhodou vrátil, stejně ji opustí. Scéna se pak "rozpustí" do kratičkého pohledu na budoucnost, mnoho let dopředu. Arwen stojí vedle hrobu, na kterém leží Aragorn. Má šedivé vousy, korunu na hlavě a při sobě meč. Aragornovo tělo se pak prolne do kamene a Arwen stojí u paty hrobu. 

Elrond pokračuje jako hlas na pozadí scény. Říká, že bude putovat lesy sama, že bude muset strávit dlouhá léta svého života úplně sama. Scéna se opět prolne zpět do Roklinky. Arwen pláče. Elrond si sedá vedle ní a elfsky se táže, zda jí ještě zbyla nějaká láska i pro otce. Arwen s pláčem odpovídá "Ano."

(Elrond ve scéně není přísný. Je zřetelně vidět jeho starost a láska k dceři. Nechce vidět Arwen trpět až Aragorn zemře.)


4) Frodo, Sam a Glum

Scéna začíná tak, že se Glum plazí dolů k Frodovi a mumlá si. (To ostatně můžete vidět v dostupných ukázkách) Když skoro dosáhne svého cíle, Frodo a Sam přestanou předstírat dřímotu a vrhnou se na Gluma. Ten urputně zápasí hned s jedním, hned s druhým. Trvá to minutu, možná dvě. Nakonec se Samovi podaří Gluma udržet.

Glum hryzne Sama do ramene a chytne ho do zápasnického zámku. Frodo tasí Žihadlo a začne Glumovi vyhrožovat, že ho podřízne. Glum se rozhodne Sama pustit.

Pak vidíme Gluma s provazem okolo krku. Kňučí jak strašně to bolí. Sam navrhne, aby ho pořádně svázali a nechali na místě. Glum protestuje. Frodo řekne, že Glum vypadá, jako by měl každou chvíli zemřít, a že je mu ho líto. Glum odvětí, že by se nad ním měl smilovat.

Sam je pevně přesvědčen o tom, že nemohou Glumovi důvěřovat. Udělá k němu pár kroků a on ve strachu utíká zpět. Sam si ho ale trhnutí provazu přitáhne zpět. Je Glumem naprosto znechucen. Frodo se Gluma zeptá, zda zná cestu do Mordoru. Glum řekne že ano a nakonec je po dohadování provaz odvázán.

5) Théoden a Aragorn

Aragorn otvírá dveře do Zlaté Síně a vchází (viz. ukázky). Praví, že Sarumanova armáda o síle nejméně deseti tisíc vojáků opustila Železný Pas a žene se na Rohan. Říká, že jde o armádu, jejímž cílem je zničit svět lidí. Théoden se odmlčí a praví: "Nechť tedy přijdou!" (v originále je tento výrok naprosto neskutečný; "Let them come!" považuji za jednu z nejpovedenějších dosud viděných scén ve filmu vůbec. Část k dispozici v upoutávce na Dvě Věže z DVD)

6) Helmův Žleb

Bitevní scény jsou opravdu mohutné, podobně jako bitevní sekvence v Morii bez hudby a hodně chaotické. Théoden žádá o více času. Aragorn elfsky křičí, ať kdo může jde do poslední obranné bašty Žlebu.

Když jsou všichni vojáci uvnitř, Aragorn s Gimlim vycházejí ze zadních dveří. Okukují skřetí berserky hluboko dole.

Aragorn se podívá na Gimliho a ten řekne: "Můžeme je zvládnout."
Aragorn odpoví: "Dolů je to dlouhá cesta."
Gimli se chvilku zdráhá a pak praví: "Hoď mne, Aragorne."
Aragorn: "Jsi si jistý?"
Gimli: "Ano. Ale neříkej to elfovi."
Aragorn: "Ani slovíčko." A hodí Gimliho ...

( má jít o návaznost na scénu "Nobody tosses a Dwarf!" ve Společenstvu, kdy Gimli sám přeskočí díru v hroutícím se mostě)

Přečteno celkem 13490x, verze pro tisk

Další článek - Jak se nám za pár týdnů vyvinul Glum; Jak prožíváte čekání na Dvě Věže?; Cenzura rozšířeného DVD se Společenstvem!; Prozrazena karta s Červivcem; Elijah Wood chce rozšířené DVD

Předchozí článek - Co přinesla a co vzala ukázka ze Dvou Věží?; Jaká hudba hraje v ukázce ze Dvou Věží?; Děti mohou kreslit hobity do soutěže; Další ukázky dabingu Společenstva; Chcete zajít na výstavu rekvizit ze Dvou Věží?; Konečně detail Stromovouse!

[ Všechny články ]  [ Nejoblíbenější články ]  [ Komentovat tento článek ]
argonat, poidáno 17.10. 2002 16:38:55
nevím jak vy, ale podle toho, co jsem si dnes přečetla, abych už pomalu začala stříhat metr. Nemůžu se dočkat. Prostě jsem strašně zvědavá, jak to všechno dopadne a jak si s tím PJ poradí... Takže už aby byl leden příštího roku
Carrie, poidáno 9.10. 2002 13:44:13
Já už mam za sebou všechny díly - dopadne to dobře! :-D je fakt na co se těšit
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 8.10. 2002 18:17:08
BlackHawk: proč překládat, v ukázce to je :o) Říká "Ten thousand strong." :)
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 6.10. 2002 19:03:34
Láďa: viděl jsem tu scénu s oficiálními českými titulky a je tam "Ať přijdou!" :o)
Láďa, poidáno 4.10. 2002 17:33:48
Buď "Nechť tedy přijdou" nebo daleko prostěji "Ať přijdou", to "si", to znevažuje.;-)
MEGAJOHN, poidáno 4.10. 2002 13:26:17
Myslím že je to moc pěkné, i přes ty změny
Aragorn II., poidáno 3.10. 2002 22:24:14
Asi bych to neměl číst, ale má vůle není tak silná :-( Stejně to do premiéry zapomenu :-D
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 3.10. 2002 22:21:07
Petra Baudis: máš pravdu, jdu to upravit. Díky za tip :o)
BTW stejně je to Let them come mnohem lepší. Už se těším, jak se s tím poperou u dabingu ...

Petr Baudis, poidáno 3.10. 2002 21:32:39
Inu, pokud to ma byt vznesene, co takhle "Necht tedy prijdou"? :) Ale "Necht si prijdou" zni fakt dost divne :^). {/nitpicking}
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 3.10. 2002 21:22:01
Petr Baudis: asi ano :) Ale nějak mi to ke královskému Théodenovi nesedlo :)
Petr Baudis, poidáno 3.10. 2002 21:07:40
Necht si prijdou?! Nebylo by lepsi At si prijdou? ;))
Lenwell, poidáno 3.10. 2002 19:37:57
Taky mám takové dilema:o)Od 18.prosince si proste nesmím zapnout počítač;)
Ruby, poidáno 3.10. 2002 15:24:11
Pořád si říkám, že bych tyhle věci neměla číst, že budu vědět moc věcí dopředu... Ale vydržte to... %-):-D
Jacque de Mollay, poidáno 3.10. 2002 15:19:56
Je mnoho veci mezi nebem a zemi napriklad letajii trpaslici :-)
Merlkir, poidáno 3.10. 2002 14:16:49
Tak to poslední je teda drsný!!! to jestli tam bude, tak se v kině asi potentím smíchy...:)
[ Všechny komentáře ]

Diskuze čtenářů na těchto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých příspěvků a nenese za ni zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv příspěvek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Jméno: E-mail:

Komentář:

Upozorňovat na nové komentáře mailem?
Přepiš heslo   --> 


Informovat o nových komentářích k tomuto článku
E-mail:V nadpisu V textu V komentářích


Zadejte text pro hledání v eláncích (napo. Gandalf A Balrog, Elijah Wood NEBO Orlando Bloom, Dvi Viže A Faramir A Frodo). Minimální délka hledaného slova jsou toi znaky.

Poslední elánky / novinky

Pozvánka na TolkienCon 2020
Dne 4.11.2019 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 0
Pozvánka na TolkienCon 2019
Dne 12.11.2018 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2018
Dne 8.11.2017 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2017
Dne 7.11.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 153
TolkienCon 2016 – fotky, video, atd. (doplněno: 18.1. 11:58)
Dne 18.1.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 98
Pozvánka na TolkienCon 2016
Dne 12.11.2015 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 238
Pozvánka na TolkienCon 2015
Dne 9.11.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
TolkienCon 2014 – fotky, záznamy tak vůbec (doplněno: 24.1. 22:47)
Dne 23.1.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 27
Pozvánka na TolkienCon 2014
Dne 9.11.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 156
TolkienCon 2013 – fotky, reportáže, přednášky a tak vůbec (poslední aktualizace 29.1. 21:19)
Dne 26.1.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 19

O čem se psalo před rokem?

 
[ Všechny články / rozšířené hledání ]Nejen o víně...


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Star Wars
Star Wars DVD Trilogy (5DVD, THX)Zasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 1222 - 61,75% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 24 - 1,21% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 99 - 5% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 1,26% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 301 - 15,21% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,76% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 16 - 0,81% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 52 - 2,63% ]
Spíše ne
[ 60 - 3,03% ]
Určitě ne
[ 165 - 8,34% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!