Úvodní stránka
TolkienCon 2020 >>
Články, zprávy (565)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (478)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (620)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Pevnost
2002zy
Stránky o Dračím Doupěti
FantasyGalerie
MusicZone
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 750 lidí

Celkem návštěvníků
6610836

English version here


[ <<< Další článek ] [ Všechny články ] [ Předchozí článek >>> ]

Belcarnen
26.6. 2002
Natáčení na Upper Hutt - spousta zajímavostí, popis jedné ze scén, fotka Aragorna ...; Pondělní minisraz webu; Soutěž na těchto stránkách; Jednohubky - krátké zajímavostiVerze pro tisk

Natáčení na Upper Hutt - spousta zajímavostí, popis jedné ze scén, fotka Aragorna ...

`Hutt River Girl` zaslala webu TheOneRing.net své reporty o tom, jak vypadá natáčení nových scén pro Dvě Věže. Nikdo ji nezná a o pravdivosti jejího textu by se dalo pochybovat. Nebýt fotografie, která její slova dokazuje, snad bych to ani nepřekládal. Obzvláště fantasticky působí druhá část reportu, ve které se osobně setkává s Peterem Jacksonem a herci. Režisér by takhle snadno nic ven nepouštěl. Ale třeba je to forma "omluvy" za čekání na trailer :o) V levé horní části tohoto článku můžete vidět fotografii z natáčení, na které leží Aragorn na zemi se svým koněm. Po kliknutí na fotografii se zobrazí detail. River Girl není, jak sama píše, žádna nadšená fanynka Pána Prstenů. Ale Viggo je tak trochu jejím idolem a prý ji moc nadchlo vidět Petera Jacksona v reálu. Ale teď už se pusťme do reportu  ...

Stála jsem čtyři hodiny ve výběhu a sledovala Mistra Petera Jacksona při při práci, dávajícího příkazy Viggo Mortensenovi. Ta scéna vypadá asi tak, že zraněný Aragorn leží na břehu řeky. Jeho věrný oř pomalu přikráčí, pošťuchuje ho, skloní se. Aragorn se chytí za hřívu a vytáhne na hřbet, pak společně odkráčí.

Aragorn je špinavý a promočený. Má zranění na levém rameni - jako od meče. Krev na rukách, je opravdu promočený. Viggo si pravidelně žádal sprej s vodou a kropil si ruce a obličej. Někdo další mu lil z kbelíku vodu na nohy. Velkolepý meč mu visí u boku, oblečení je velmi špinavé, pokryté nečistotami z řeky.

Během filmování seděl Peter Jackson na malém pódiu, podstavci. Pro natáčení z jiných úhlů si pak sedal na nepromokavou plachtu položenou na zemi. Vypadal přitom jako Budha :o) Místo, na kterém se natáčí, je řeka Upper Hutt. A ta jde přes naše pozemky. Byli jsme vzhůru celou noc. Generátory vrčely a vyráběly elektřinu pro pro osvětlení celé scény. 

Po čtyřech hodinách sledování mi už byla zima a měla dojmů až nadbytek. Šla jsem domů a podělila se s vámi o tenhle report. Je to úžasný zážitek, mít kousek Hollywoodu na zápraží a sledovat natáčení na místě, které máte rádi.

Pociťuji velký respekt k Viggovi. Ležel na zemi a nechal se koněm vesele pošťuchovat. Pak, když měl chvilku volno, hned se dal do řeči se skupinou fanoušků stojících opodál. A dokonce ze drahokamy zdobené pochvy tasil meč a nechal nějakého chlapce šáhnout si :o)

Po tomto zážitku druhý den předala ochrance dopis pro produkci, ve kterém píše, jakou ctí pro ni bylo vidět je při práci atp. O pár minut později ji doma čekal vzkaz, aby se vrátila na natáčení ... ale fotoaparát nechala doma. Velká škoda pro nás všechny, protože nemusela podepsat slib mlčenlivosti.

Hned za začátku si popovídala s Viggem. Ten se ptal, jestli jsou v té řece nějaké ryby. Pak se setkala i s Peterem Jacksonem, který ji dovolil sledovat natáčení přímo z jeho stanu a dívat se na záběry v kameře. Následovala prohlídka zbraní používaných ve filmu. Všichni je ukládají někam do skladu, jen Viggo meč většinou tahá sebou a ukládá si ho do auta. Stejně jako téměř neustále chodí v kostýmu. Chce prostě být Aragornem jak nejvíce to jde. 

Po obědě přivedla na natáčení i svého syna. Viggo mu půjčil svůj meč a udělal si pár fotek. Vysvětlil mu také, že meč se používá na zabíjení skřetů, zatímco nůž, který má u pasu, je na krájení jídla a tak podobně. Zajímavostí je, že Viggo točil se svým vlastním koněm. Na scéně se používal ještě druhý, vlastněný společností Three Foot Six. Jeden z nich šlápl Viggovi na nohu a trochu jej zranil. 

Je jen škoda, že dotyčná paní není fanynkou LOTRa, ale spíše (jak vidno) Viggo Mortensena. V opačném případě mohlo být více faktických údajů, něco o dalších hercích a tak podobně. Ale co, i tohle potěší. A ona má do sbírky podpis svého idolu, Petera Jacksona a ke všemu nezapomenutelný zážitek. Kdo ví, jak často si bude na videu opakovat těch pár vteřin natáčených kousek od jejího domu ... 

Pondělní minisraz webu ...
... proběhl velice úspěšně a na "minisraz" byla účast velice hojná. Dorazilo celkem 16 lidí. Pro některé z nich to byla dokonce srazová premiéra. Takže kdo všechno přišel?

Belcarnen, Monster, Melian, Thingol, Darnel, Láďa, Andre, Alchymistka, Kahlan Amnell, Anniris., Disease, Kementári, Yenna, Pottermaniak, Okeya a Fanaurwen.


A tohle o srazu napsal do diskusního fóra Thingol:

Poprvé se mi podařilo přijít na sraz včas ;-)
Sešli jsme se v 17 hod na Strossmayeráku v počtu hojnějším, než bylo očekáváno a zapadli hned do nejbližší čajovny. Tam bohužel nebyli dimenzováni na takový příval a chvíli to už vypadalo, že se budeme muset odebrat někam jinam. Jelikož jsme ale lidé velmi skladní, vtěsnali jsme se nakonec do volné části čajovny a v rámci ušetření práce již tak zoufalé obsluze jsme objednali nějaký turecký čaj ve velké konvici pro hromadný nálev a jako bonus dvě konvičky tuaregu. Na naše místa byla však uvalena rezervace na sedmou hodinu, pročež nám nezbylo nic jiného než se zvednout a hledat jiný lokál. První volba padla na gotickou putiku U Sádlů. Tam nás však čekaly jen samé rezervované stoly. Jako další cíl naší výpravy byl určen restaurant Limonádový Joe. Pro Andreho s vybitým telefonem (měl dorazit pozdějí právě k Sádlům) jsme u vchodu k Sádlům zanechali zprávu a vyrazili dál.
Ve "Velmi jemném klubu Limonádový Joe" jsme srazili stoly a začala teprve ta pořádné pařba. Většina jedinců zde i povečeřela za vydatného zalívání Velvetem. (Nezletilí samozřejmě pili limonádu) :-) Sedělo a pilo se až asi do půl dvanácté, kdy už většina zúčastněných měla DM jak vyšitý (pozn. DM = Drunk Mode, jeden z režimů diskusního fóra). Následoval přesun k "našemu" stánku na Václaváku, kde jsme pojedli něco nezdravých hamburgerů, hotdogů a obalovaných kuřecích řízků. Potom se naše tlupa vydala ke Kahlan před barák. Náš tichý rozhovor se bohužel nezamlouval Kahlaniným rodičům (Amnelovým):-), a tak za chvíli Kahlan volali ať kouká jít domů a ať Andre tak neřve.
Následně byl za další cíl určen Pavlák. Tam jsme se rozloučili s éterickou Anniris (s tečkou) a já také posléze odjel expresní noční linkou 511.

A já za sebe mohu jen dodat, že atmosféra byla výborná. Všem děkuji za dárky k svátku a narozeninám :o) Jako obvykle se probrala spousta zajímavých věcí. Od knih a filmů, přes web a tajemnou místnost Amazonky, až po organizaci dalších setkání. Právě na ty se už teď moc těším Snad se podaří zorganizovat celowebový čundr - takové "putující Společenstvo" - či alespoň nějaký další velký sraz přes víkend. 

Určitě jsou tu tací, kteří by na nějaký srazík rádi dorazili. Slibuji, že vám dám předem vědět o akcích týkajících se Prahy. Jiná města (specielně Brno a okolí) organizují své srazy na diskusním fóru a jsou opravdu velice aktivní. Někdy jim až závidím :o)


Soutěž na těchto stránkách

Již delší dobu probíhá na těchto stránkách soutěž pro všechny tvořivé. Detaily, jak jistě víte, najdete zde. V tuto chvíli už zbývá pouze něco přes měsíc pro zaslání vašich příspěvků. Tapetek a různých obrázků přišla velká spousta. Doufám, že s nadcházejícími prázdninami si najdete čas i na nějaké ty delší texty typu povídek. Nejen ze stahování obrázků je člověk živ a  všichni si rádi počteme ...


Jednohubky - krátké zajímavosti

  • Jistě všichni víte, že se začíná pracovat na čtvrtém dílo Indiana Jonese. A podle všeho Sallah opět ztvárněný Gimlim (John Rhys-Davies) nebude chybět ...

  • V Praze se v poslední době natáčel (a možná ještě natáčí) film Triple X (xXx). Hlavního záporáka si střihl Marton Csokas, který v Pánu Prstenů hraje Celeborna.

  • Nedávno jsem psal o Hobitovi s věnováním a rukopisem run samotného Tolkiena. Jaké měl mistr písmo se můžete podívat zde

Přečteno celkem 12308x, verze pro tisk

Další článek - Společenstvo Prstenu na RTL; Další Flash animace; Další ocenění pro Petera Jacksona a jeho tým; Už dnes se mluví o Oscarech; Chcete vidět trailer na Dvě Věže v kině; Jacksonovi se snad splní další sen

Předchozí článek - Gandalf promluvil o dotáčkách na Novém Zélandě; Chyby a zajímavosti ve Společenstvu Prstenu II.

[ Všechny články ]  [ Nejoblíbenější články ]  [ Komentovat tento článek ]
Tuilindo, poidáno 11.11. 2002 18:39:49
Tolkienovo písmo zcela jasně vysvětluje, proč si MUSEL pořídit tengwar...
Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 28.6. 2002 21:57:30
Fosko: dostal, postupně to sem hodím ...
Ammo.sk .. vím, jsou ...

Fosko, poidáno 28.6. 2002 18:47:31
ANKETA NA AMMO.SK Knižku Pána Prsteňov by som
nikdy nečital (8 hlasov) predal dákemu debilovi (3 hlasy) zahodil (0 hlasov) dobre sa pri nej zohrial (4 hlasy)
Jsou to fakt debiloveeeeeeeeeeeeeee

Fosko, poidáno 28.6. 2002 18:17:20
Bele, dostal jsi vylepšené "Jdeme na pivo" a "chlapi sobě"?
Fosko, poidáno 28.6. 2002 18:17:18
Bele, dostal jsi vylepšené "Jdeme na pivo" a "chlapi sobě"?
Kementári, poidáno 28.6. 2002 12:44:26
Ha díky tomuhle reportku nám budou všichni nejcsofťáci závidět!
Moment...když sem nechodí, tak se o tom nedozvědí...sarka

efča, poidáno 28.6. 2002 9:59:41
2 Káťa:
ta pozorovatelka asi nekecá. Četla jsem rozhovor s trenérem koní, který popisoval, jak bylo těžké přimět koně, aby strkal čumákem do zraněného Aragorna.
Jinak mi taky není jasný zařazení té scény. Že by to byla nějaká Arwenina vize, jak bylo nedávno psáno v tom rozhovoru se čtenářem "zaručeně pravého" scénáře k TTT?

Jan Belcarnen Čeřovský, poidáno 27.6. 2002 22:48:54
Káťa: vypadá to, že fakt nekecá :) A tahle scéna je očividně přidaná. Ve Dvou Věžích takových bude víc ...

Monty Pythonů je víc zatím jen v originále, odkaz je u prvních překladů ode mne ...

Káťa, poidáno 27.6. 2002 22:36:20
Bel:Chtěla sem se zeptat (před chvíli jsem se dosekala smíchy u čtení Pána Prstenů ve stylu Monty Pythonů), jestli by se někde ještě našlo pokračování... prosíím :o) jinak Aragorn nikde, co si pamatuju, neleze z řeky... a pokud ta "pozorovatelka"mluví pravdu, tak jí upřímně závidím...
Aragornka, poidáno 27.6. 2002 18:52:38
Aragorn je promočený. Je opravdu promočený :-) Mňo, nevim nevim. Možná je to pravda, nebo kecá, nebo kecá, nebo...KECÁ!
JITKA, poidáno 27.6. 2002 17:14:43
Nemám k tomu co dodat.No prostě skvělý!!!!
Marcela, poidáno 27.6. 2002 8:21:39
...Jenom marně vzpomínám, kde v celé trilogii byl Aragorn zraněn a nic mě nenapadá
wooloong, poidáno 27.6. 2002 8:14:18
Jája: Máš recht!
Jak to asi po panu učiteli četli jeho studenti?

Jája, poidáno 27.6. 2002 7:51:35
Pěkný škrabopis. ;-) Ani mi nebude vadit, že ten rukopis nebudu nikdy vlastnit. Pochválen buď ten, kdo to dokázal po něm přečíst a přepsat to, aby z toho mohli udělat v tiskárně knihu. :-)
Andre, poidáno 27.6. 2002 0:18:36
Moc pěkné, mít to takhle na zápraží jako dotyčná, to by mě odtamtud nedostali:o)))))))

[ Všechny komentáře ]

Diskuze čtenářů na těchto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých příspěvků a nenese za ni zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv příspěvek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
Jméno: E-mail:

Komentář:

Upozorňovat na nové komentáře mailem?
Přepiš heslo   --> 


Informovat o nových komentářích k tomuto článku
E-mail:V nadpisu V textu V komentářích


Zadejte text pro hledání v eláncích (napo. Gandalf A Balrog, Elijah Wood NEBO Orlando Bloom, Dvi Viže A Faramir A Frodo). Minimální délka hledaného slova jsou toi znaky.

Poslední elánky / novinky

Pozvánka na TolkienCon 2020
Dne 4.11.2019 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 0
Pozvánka na TolkienCon 2019
Dne 12.11.2018 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2018
Dne 8.11.2017 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
Pozvánka na TolkienCon 2017
Dne 7.11.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 158
TolkienCon 2016 – fotky, video, atd. (doplněno: 18.1. 11:58)
Dne 18.1.2016 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 116
Pozvánka na TolkienCon 2016
Dne 12.11.2015 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 249
Pozvánka na TolkienCon 2015
Dne 9.11.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 1
TolkienCon 2014 – fotky, záznamy tak vůbec (doplněno: 24.1. 22:47)
Dne 23.1.2014 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 27
Pozvánka na TolkienCon 2014
Dne 9.11.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 156
TolkienCon 2013 – fotky, reportáže, přednášky a tak vůbec (poslední aktualizace 29.1. 21:19)
Dne 26.1.2013 napsal Belcarnen, celkem komentářů: 42

O čem se psalo před rokem?

 
[ Všechny články / rozšířené hledání ]Nejen o víně...


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Star Wars
Star Wars DVD Trilogy (5DVD, THX)Zasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 2141 - 73,4% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 24 - 0,82% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 99 - 3,39% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 0,86% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 301 - 10,32% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,51% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 16 - 0,55% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 52 - 1,78% ]
Spíše ne
[ 60 - 2,06% ]
Určitě ne
[ 184 - 6,31% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!