Úvodní stránka
TolkienCon 2024 >>
Články, zprávy (567)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (485)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (622)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Pevnost
2002zy
Stránky o Dračím Doupěti
FantasyGalerie
MusicZone
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 594 lidí

Celkem návštěvníků
15323043

English version here

Nejen o víně vážně i nevážně...


TolkienCon 2023 - přihláška a informace

TolkienCon se odehraje 20. až 22. ledna 2023 znovu v prostorách ZŠ Grafická. Po dvouleté pauze způsobené pandemií se vracíme do starého známého prostředí a bez dramatických změn. V televizi právě zuří Prsteny moci a rozdělují fanoušky, zde ale bude doufejme vládnout tradiční přátelská atmosféra, pro kterou akci pořádáme a vy se vracíte. Neochudíme vás o přednášky, tolkienovské i volně spřízněné debaty, hudbu a zpěv. Ať už coby součást oficiálního programu či jen tak živelně a volně v průběhu celého víkendu a ve všech dostupných prostorách. TolkienCon zdaleka není určen jen těm, co už mají za sebou několik předchozích ročníků. Moc rádi uvítáme nové tváře a poznáme další tolkienovské nadšence. Těšíme se na vás!

[ Detaily ] [ Kostýmy ]
[ Registrační formulář ] [ Program ]
[ Propagace ]Detaily o TolkienConu 2023

Kdy: 20. až 22. ledna 2023 od 17:00 (registrace otevřena)

Kde: ZŠ Grafická 1060/13, 150 00 Praha 5 - Smíchov
[
MAPA] [Jízdní řád MHD - cíl zastávka Bertramka]

O co jde
: setkání přátel díla JRRT; na programu jsou přednášky a semináře na všemožná témata (seznam bude průběžně doplněn na tuto stránku) z oboru. Více než cokoliv jiného jde o setkání s přáteli a lidmi naladěnými na stejnou vlnu.

Ubytování: zajištěny budou dostatečně velké vytápěné prostory; nutný vlastní spacák a karimatka. Pokud už jste z tohohle vyrostli, dá se využít mnohých hotelů v okolí.

Stravování: Con se odehrává v blízkosti centra Anděl, takže o všemožné restaurace a obchody není v docházkové vzdálenosti (či kousek tramvají) ani o víkendu nouze. K dispozici bude i čajovna s občerstvením (čaj, káva, oplatky, toasty a možná i něco hutnější k snědku). 

Parkování: v okolí školy jsou parkovací zóny Prahy 5. V pátek do 20:00 placené 20,- za hodinu, poté zdarma. Na mapy.cz při dostatečném přiblížení uvidíte fialové a modré čáry, po kliknutí se zobrazí detailní informace o podmínkách na konkrétním místě.

Jak se přihlásit: vyplněním a odesláním formuláře níže. Přihlášku bude nutné odeslat do 18. ledna. Na TolkienCon je možno dorazit i bez registrace,
při zaplnění kapacity však mají registrovaní přednost! Momentální stav: lze dorazit

Cena:  Organizační poplatek na celé tři dny v případě zaplacení předem je 400,- Kč. Při platbě až na místě je to 500,- Kč za celou akci (400,- Kč v případě účasti pouze v sobotu a předem registrovaní, neregistrovaní 450,- Kč). Pokud se chcete účastnit programu (přednáška, hudební vystoupení atp.), určitě se ozvěte a organizační poplatek platit nemusíte.

Kde zjistit další informace: Pokud vám zde nějaká informace chybí, je možné psát na mailovou adresu info@tolkiencon.cz či se obracet telefonicky na (+420) 602942423. Dotazy můžete pokládat také u infočlánku http://www.tolkiencon.cz/fantasy/viewnews.asp?id=573 a nebo na oficiální stránce TolkienConu na Facebooku.
Pro informace o průběhu Conu si můžete projít třeba články k minulým ročníkům (2013, 2012, 2011, 2010), kde najdete nejen reportáže, názory i fotografie.

Co si vzít sebou: Pokud nám chcete pomoci urychlit odbavení všech účastníků, prosím napište si na lísteček váš variabilní symbol, jméno a e-mailovou adresu, kterou předložíte u prezence. Pokud budete platit později a neobdržíte potvrzení, je vhodné vzít i doklad o zaplacení (útržek složenky atp.). Vezměte si také přezůvky! Pokud budete v budově přespávat, nezapomeňte na spacák a karimatku.

Co si sebou nebrat: Není vhodné přivést si domácí mazlíčky v podobě psů, koček, olifantů a jiných typických zvířat. Vzhledem k tomu, že účastníci postupně stárnou a rozmnožují se, jsou povoleny děti všeho věku, pokud budou pod stálým dohledem jednoho z rodičů či určené zodpovědné osoby. Plánujeme prostor vyhrazený pro rodiče s dětmi.

Pozor: v celé budově bude zakázáno kouřit a požívat alkoholické nápoje. Zakouřit si můžete jít ven a napít se do hospody. Očividně podnapilým a nedůstojně se chovajícím lidem bude do budovy vstup zakázán! Nebudeme mít problém vás z akce vykázat bez náhrady. Je povoleno přivést si ke kostýmu např. meč, ale šermířské exhibice bude možné provádět pouze mimo budovu. Věřím, že všichni účastníci jsou rozumní lidé a nebude nutné na tato pravidla, specielně to o kouření a alkoholu, upozorňovat opakovaně i během akce.

Chcete se podílet na programu? Pokud máte zájem o vlastní přednášku či seminář, neváhejte nás co nejdříve kontaktovat!


Kostýmy

Oceníme, pokud dorazíte v nějakém pěkném tematickém kostýmu, jak se ostatně stalo na TolkienConu zvykem.Registrační formulář

Předregistrace jsou uzavřeny! Pokud toužíte dorazit, tak je to možné i bez registrace.
Aktuální stav kapacity: místo ještě je :-)

Program TolkienConu 2023

Ke stažení jako PDF

PÁTEK

17:00 – 22:00 REGISTRACE (pokračuje v nemasové míře i později, a také v sobotu od osmi celý den)

Tělocvična

19:15 Oficiální zahájení (Barbara Potty, Láďa, Belcarnen)

19:30-19:50 Výstava ilustrátorů Středozemě – slavnostní otevření (Aegeri)

20:00-22:00 Taneční rej – Skotsko a Balfolk (Sangí a Ozzy)

Přijďte se seznámit s jednoduchými tanci od Skotska, přes Bretaň, Poitou, až po Makedonii. Že netančíte? Nevadí, během chvilky se je může naučit každý – testováno na lidech!

22:15-23:35 Dědičný hřích rolových videoher (Gavroš)

Výprava ke kořenům rolových videoher, která má za cíl zmapovat jejich žánrové a technické limity, stejně jako prozkoumat vrozenost nebo překonatelnost těchto limitů. Kde a proč se RPG žánr objevil a kam zmizel? Co se kde pokazilo a co krásného nám může přinést budoucnost? A má být každý hod kostkou skutečně náhodný? Odbočka směrem k vlivům „kreativní“ umělé inteligence „z doby, než to bylo cool“ zahrnuta!

Třída

19:30-20:30 Bardské vystoupení (Marie Máša Klepetková)

Proč Maglor zradil Gondolin? Jaká byla Aredhel a kdo vykácel Enedwaith? Vše se dozvíte v písničkách Máši Súrendil Klepetkové, která zazpívá svoji bardskou tvorbu ze Středozemských lesů, hospod, dolů i jiných koutů a světů.

Schodiště

21:00-22:30 Poetické hudební společenstvo – koncert

Poetické hudební společenstvo zahraje koncert speciálně zaměřený na elfskou hudební produkci. Na programu jsou elfské skladby, které vyprávějí o historických událostech (většinou silně nostalgické), které budou doplněny několika lidskými či hobitími písněmi (většinou silně bujarými). Poetické hudební společenstvo pokračuje s experimentálním ozvučením a pokusí se využít akustiky, kterou nabízejí chodby, proto bude koncert situován na schody. (P.S. jako vždy uvítáme, když se k nám publikum přidá se zpěvem, ať již během koncertu, nebo i po něm, neboť někteří členové PHS se dali slyšet, že schody nehodlají opustit jen tak rychle, když už tam budou sedět s nástrojem a hrát a zpívat ;-)

SOBOTA

Tělocvična

9:30-10:30 Earendel a další – nejvzdálenější objekty ve vesmíru (Vítězslav Škorpík)

V loňském roce proběhl astronomickou komunitou senzační objev Hubbleova vesmírného dalekohledu, který detekoval nejvzdálenější známou hvězdu WHL0137-LS. Ta posléze získala přízvisko Earendel. Jen o něco málo později Webbův vesmírný dalekohled možná objevil několik nejvzdálenějších galaxií. Proč možná? Jak dokážeme určit vzdálenost jednotlivých objektů a díky čemu víme, které jsou ty nejvzdálenější? A které objekty viditelné pouhým okem na noční obloze jsou či byly nejdále?

10:45-11:45 Zkušenosti „Tolkien Experta“ z práce na The Rings of Power. (Jan A. Kozák)

Nic víc a nic méně než říká název: pohled pod pokličku toho, jak vznikaly české titulky a český dabing z pohledu odborníka, který dohlížel na faktickou správnost a správnou výslovnost elfských a dalších jazyků.

12:00-14:00 Literární loupežnictví aneb Proč (ne)vydávat fanfiction (Zuzana Hloušková a Františka Vrbenská)

Proč je fanfiction obviňována z tvůrčího vykrádání slavných předloh, ale parodie, pastiš či retelling jsou tolerovány? Podle paradoxů autorského zákona by se vůbec neměla dostat na knižní trh – třebaže se těší velké oblibě internetových čtenářů. Existuje fanfiction jako svébytný žánr? A co umělecká hodnota jeho textů? Odpovědi budeme hledat s pomocí průlomového příkladu Sauronovy nevěsty, první knižně vydané fanfiction u nás.


14:15-15:30
Pláčeme nad Prsteny moci (Barbara Potty)

Frustrací? Dojetím? Radostí? Vzteky? Pojďme se společně podělit o dojmy z nejnovějšího pokusu adaptovat Tolkiena v téhle kolektivní besedě. Hlasování o nejlepšího Saurona included!

15:45-18:45 Muzikál ještě muzikálovější! Beren a Lúthien: V novém hávu! (Falešné společenstvo)

Přijďte se podívat na léty prověřenou klasiku z mitrilového fondu Falešného společenstva. Zelenáči si mohou užít radosti i strasti prvního svazku Eldar a Edain ve Středozemi. I pamětníci se však mají na co těšit: muzikál uvedeme ve zbrusu novém obsazení, naditý vynalézavými choreografiemi. Přijďte se přesvědčit, že se stále máme kam posouvat, byť jsme si nemysleli, že to ještě dokážeme…

19:15-20:45 Múmak, Huan, Stínovlas a ti druzí – aneb zvířata ve válkách (Františka Vrbenská)

Mnozí tvorové sice válčí, ale ještě drsnější ozbrojené konflikty mezi sebou vedou lidé. A zatahují do nich zvířata jako své pomocníky i nástroje, dopravní a komunikační prostředky, živé zbraně, teroristické zdroje i psychologickou podporu. Svět dávných válek měl pro různé živočichy pestré uplatnění; platí to i pro současnost.

21:00-22:00 Koncert Mluvícího šutru

Hudební duo hrající především keltské lidovky, ale i všehochuť od anglických sociálních balad po soundtracky k anime seriálům. Páka jako mluvící část zajišťuje zpěv a buben, Odie jako šutrová část valí kytaru, mandolínu, whistle a concertinu, Jindra jako stálý host na klarinet, flétny a djembe. Hrajeme, jako když šutr promlouvá!

Třída

9:15-10:15 Je high fantasy v háji? (Jarmila Kašparová)

Zamyšlení nad jedním podžánrem fantastiky a jeho možnostmi v současné literatuře se zvláštním přihlédnutím k dílu Victorie Goddard, autorky téměř neznámé, což bych touto přednáškou chtěla alespoň trochu napravit.

10:30-11:00 Zoufalé manželky

Jsou krásné. Jsou opuštěné. Jsou zoufalé. Nesmrtelné elfky čekající ve Valinoru na své muže, kteří odešli za moře, pronásledováni kletbou. Už věčnost čekají, až se jim vrátí zpátky. Paní Míriel zatím jako jedna z tkadlen valie Vaire sleduje osudy svých blízkých, pozoruje, jak jednoho po druhém stíhá smrt a vetkává jejich příběhy do gobelínů. Ve svém zármutku a čekání čas od času zve své příbuzné na čaj, aby s nimi probrala nejnovější události. A tak se pět žen Finweho domu pravidelně schází u čaje, aby si poslechly novinky a navzájem si dodaly sil. Anebo ne? Jak vypadá čaj o páté ve Valinoru, když je hostitelkou Míriel, první žena Finweho, zatímco čaj nalévá Indis, jeho druhá žena? Jak se se zármutkem nad ztrátou sedmi synů vypořádává sochařka Nerdanel? A její snacha, žena Feanorejce Curufina a matka kováře Celebrimbora? A je dobrý nápad zvát na tato setkání i Indisinu dceru Findis? Ne všechny jejich spory jsou zažehnány a některé teprve vyplouvají na povrch. Právě dnes Míriel sezvala paní Finweho domu, aby jim sdělila důležitou novinu, kterou se dozvěděla přímo od paní Vaire. Štěstí, že můžete být u toho, smrtelní. Pán Mandos Vám na Vaší poslední cestě dovolil jednou jedinkrát pohlédnout na dění tam na druhé straně moře. Přijměte proto naše pozvání a přijďte se podívat ke stolu elfky Míriel a poslechněte si, co má na srdci. Možnost ovlivnit další osud Středozemě součástí balíčku! Krásné elfky! Zlomená srdce! Zrádní elfi! Sedm synů a jeden otec! A možná Vám, když na naše scénické čtení zavítáte, představí sochařka Nerdanel svoji nejnovější sbírku.

Scénář Irith, v hlavních rolích: Vaire – Irith, Míriel – Aredhel, Indis – Falko, Nerdanel – Tani, Findis – Isilien, nepojmenovaná Curufinova žena – Třezalka, v roli neznámého Feanorejce – Tom

11:15-13:15 Osmdesátky a jiné divnější věci (Monster)

Co nás tolik přitahuje na tomhle období. Jak vypadala naše současnost z tehdejšího pohledu? Jak se to odrazilo v popkultuře? Kam se vytratila ta očekávaná budoucnost a jakou jsme na tom měli zásluhu? A proč nepřesvědčíte boomera o globálním oteplování?

13:30-14:30 Sága o Lundirovi aneb Silmarillion bez LOTRa. Knižní novinka. (Jan A. Kozák)

Představení nové fantasy ságy, která jde neobvyklou cestou: vyzdobena středověkými iluminacemi, rukopisnými stranami, mapami a podrobným poznámkovým aparátem včetně přehledu historie a jazyků, ve stylu JRRT a přesto jinak. Ságu navíc doprovází interaktivní webové stránky s oživlými mapami.


14:45-15:30 Klišé v Tolkien fanfiction (Tess)

Fanfiction ze světa J.R.R.Tolkiena kdysi psali převážně literárně založení a poučení fanoušci. Ovšem od té doby, co se objevily filmy, se situace podstatně změnila. Jaká jsou nejčastěji se objevující klišé ve fanfiction z LOTRa a Hobita? A je špatně psát klišé?


19:00-20:30
Harmonie sfér #2: Hudba v a o díle J.R.R. Tolkiena (Odie)

Tolkien a hudba jsou pojmy vcelku často spolu skloňované. V profesorově díle hudbu nalézáme vetkanou do jeho světa při jeho samotném stvoření. Filmy, seriál, a desítky kapel vyhrávají hudbu přímo či nepřímo inspirovanou jeho dílem. Jaké jsou však paralely se „skutečným“ světem? Jak se středověký koncept hudby a kosmologie promítl do stvoření Ardy? Jak funguje hudební teorie Středozemě? Co hudba ve filmech a seriálu? A jaký byl hudebník sám pan profesor? Přednáška doplní a naváže na mou přednášku na TolkienConu před třemi lety, přesné zaměření bude uzpůsobeno přítomnému publiku.

21:00-22:30 Enti mezi námi (Jiří Hermann)

Zřejmě každému Tolkienovu čtenáři je jasné, o koho se jedná. Ovšem, kolik určitých informací nám vlastně profesor zanechal? Jak by mohl fungovat život a tělo takového enta z pohledu moderní biologie? A lze najít i skutečné enty přímo v naší existující biosféře? Jako student biologie zkusím odpovědět, potažmo nahlas zapřemýšlet nad těmito otázkami, demonstrovat naše lidské klišoidní přemýšlení nad fenoménem rostlin a zkusit předat několik nových pohledů, na často opomíjené smysly a inteligenci rostlin.


NEDĚLE


Tělocvična

9:30-10:45 Vzpomínáte? Vzpomínáme… Výroční program – 21,5 let FS! (Falešné společenstvo)

Ano, původně měla tato pompa nést hrdý titulek „20 let FS“. Leč jistá nepěkná choroba posunula spoustu věcí a mezi nimi i naše významné výročí. Jednu výhodu to však má – komentovaná prezentace fotografií mapující už poměrně úctyhodné období působení jedné nesourodé skupiny šílených vyznavatelů Tolkienova díla bude nyní ještě delší!

11:00-12:30 Draci na planetě Zemi (Darth Zira)

Aneb vše, co byste mohli chtít vědět o dracích, ale báli jste se zeptat. Odpovíme na otázky jako co či kdo je vlastně drak, jak se liší představy o dracích v různých kulturách a jak se postupně vyvíjela koncepce draka v naší vlastní kultuře. Jsou nebo snad dokonce přímo z podstaty věci musejí být draci jenom zlí? Nebo je to všechno trochu jinak? A když to vezmeme o něco realističtěji, můžeme se i zamyslet nad tím, jak vlastně vůbec mohla vzniknout představa bytosti, jakou je drak. Jedná se o archetyp? O pozůstatek kolektivní paměti našich opičích prapředků? Hrály největší roli nálezy kostí prehistorických živočichů? Či naopak halucinogeny? Nebo snad tím nejvýznamnějším impulsem mohla být setkávání se s některými reálně existujícími zvířaty? A co středověcí či raně novověcí Češi a Slováci – mohli se taky potkat s živými draky?

Třída

10:00-11:00 Tolkienistický znalostní kvíz aneb Co měli v Prstenech moci špatně (Barbara Potty)

11:15-11:45 Boj na trhu aplikací o cestu do Mordoru (Kayky Minor)

Po velkém boomu s hrou Pokémon Go se propojování reality a mobilu chytily i další franšízy. Kupodivu ani dílo Tolkienovo nezůstalo stranou. Nově se tohoto tématu chytila podle mého poněkud dost předražená aplikace s mizerným marketingovým nápadem a dost pravděpodobně násilně vytlačila všechny dobré levné fanouškovské aplikace, které tu již byly.


V PRŮBĚHU CONU


KOUTEK MODRÝCH ISTARI (Laisi Finwen)

Sobotní program:
9:00 Věž přichází.
10:00 Ranní čaj
10:10-11:00 Laisi, seminář na téma duch a tělo Tolkienových bytostí.
11:00 Oznamuje Jožka hrou na trombón počátek hlavních poledních radovánek. Bude se podávat polévka masitá i vegetariánská, koláče sladké i slané a nealkoholické nápoje (to vše samosebou zadara). Pro školní děti je v té době připravena všelijaká zábava - pokud si nebudou chtít zkusit zahrát na Jožkův nástroj, mohou individuálně i ve skupinkách luštit tajné zprávy a hledat poklady, a to po celou dobu oběda.
14:00 Quen, seminář o vývoji elfích jazyků
počínaje 15:00 Věž otevřena vzděláníchtivým dětem všeho druhu, ale ne předškolním. Bodou tu deskové hry elfí i entí, Memoriál Toma Bonmbadila a možností dobrodružství až nebezpečí, ale také nalezení pokladu.
Konec programu kolem 18:00


ČAJOVNA LOVCŮ DRAKŮ (Nenymir & Halfred)
HRÁČSKÝ KOUTEK ve spolupráci s MINDOK
(Pavel Kolářský)

KOUTEK PRO RODIČE S DĚTMI (svépomocí rodičů, vyhrazená třída i pro přespávání)
KOMÁROVO KNIHKUPECTVÍPropagace

Budeme rádi, pokud nás na svých stránkách podpoříte odkazem na www.tolkiencon.cz nebo budete sdílet akci na Facebooku a dalších sociálních sítích.
Nejen o víně...


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Star Wars
Star Wars DVD Trilogy (5DVD, THX)Zasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 2565 - 76,11% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 33 - 0,98% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 107 - 3,18% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 0,74% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 303 - 8,99% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 16 - 0,47% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 17 - 0,5% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 52 - 1,54% ]
Spíše ne
[ 61 - 1,81% ]
Určitě ne
[ 191 - 5,67% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!