Úvodní stránka
TolkienCon 2024 >>
Články, zprávy (567)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (485)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (622)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Pevnost
2002zy
Stránky o Dračím Doupěti
FantasyGalerie
MusicZone
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 720 lidí

Celkem návštěvníků
15731183

English version here


TolkienCon 2013 - přihláška a informace

TolkienCon 2013 skončil!
Fotky, reportáže a další materiály


Již 11. ročník TolkienConu, setkání fanoušků a oslava díla J.R.R. Tolkiena, se odehraje 18. až 20. ledna 2013 jako obvykle v pražské ZŠ Grafická. Program bude již tradiční, krom přednášek a seminářů s důrazem na tance, zpěvy a hudbu, vystoupení více či méně podobná divadlu... prostě kulturní zážitky :-) Snad i tentokrát půjde o příjemný víkend strávený ve společnosti starých známých i nových tváří, lidí (skřetů, elfů, hobitů… otevřeno všem!) naladěných na podobnou vlnu. TolkienCon se tentokrát odehraje jen pár týdnů po premiéře prvního dílu filmového zpracování Hobita, které jistě bude důležitým tématem debat a možná i společně a okostýmovaně do kina vyrazíme...

[ Detaily ] [ Výstava, obchůdek, kostýmy ]
[ Registrační formulář ] [ Program ]
[ Reklamní banner ]Detaily o TolkienConu 2013

Kdy: 18. - 20. ledna 2013 od 16:30 (registrace otevřena)

Kde: ZŠ Grafická 1060/13, 150 00 Praha 5 - Smíchov („tradiční“ místo, ke změně by dojít nemělo)
[
MAPA] [Jízdní řád MHD - cíl zastávka Bertramka]

O co jde
: setkání přátel díla JRRT; na programu jsou přednášky a semináře na všemožná témata (seznam bude průběžně doplněn na tuto stránku) z oboru. Více než cokoliv jiného jde o setkání s přáteli a lidmi naladěnými na stejnou vlnu.

Ubytování: zajištěny budou dostatečně velké vytápěné prostory; nutný vlastní spacák a karimatka.

Stravování: Con se odehrává v blízkosti centra Anděl, takže o všemožné restaurace a obchody není v docházkové vzdálenosti (či kousek tramvají) ani o víkendu nouze. K dispozici bude i bar s občerstvením (čaj, káva, oplatky, toasty a možná i něco hutnější k snědku). 

Jak se přihlásit: vyplněním a odesláním formuláře níže. Přihlášku bude nutné odeslat do 17. ledna. Na TolkienCon je možno dorazit i bez registrace,
při zaplnění kapacity však mají registrovaní přednost! Momentální stav: ještě místa jsou, ale plní se to...

Cena:  Vstupné na celé tři dny v případě zaplacení předem je 250,- Kč včetně ubytování na obě dvě noci. Při platbě až na místě je cena 300,- Kč za celé tři dny (200,- Kč v případě účasti pouze v sobotu a předem registrovaní, neregistrovaní 250,- Kč). Pokud se chcete účastnit programu (přednáška, hudební vystoupení atp.), určitě se ozvěte a vstup samozřejmě neplatíte.

Kde zjistit další informace: Pokud vám zde nějaká informace chybí, je možné psát na mailovou adresu info@tolkiencon.cz či se obracet telefonicky na (+420) 602942423. Dotazy můžete pokládat také u infočlánku http://www.jcsoft.cz/fantasy/viewnews.asp?id=561 a nebo na oficiální stránce TolkienConu na Facebooku.
Pro informace o průběhu Conu si můžete projít třeba článek o minulém ročníku, kde najdete nejen reportáže, názory i fotografie.

Co si vzít sebou: Pokud nám chcete pomoci urychlit odbavení všech účastníků, prosím napište si na lísteček váš variabilní symbol, jméno a e-mailovou adresu, kterou předložíte u prezence. Pokud budete platit později a neobdržíte potvrzení, je vhodné vzít i doklad o zaplacení (útržek složenky atp.). Vezměte si také přezůvky! Pokud budete v budově přespávat, nezapomeňte na spacák a karimatku.

Co si sebou nebrat: Není vhodné přivést si domácí mazlíčky v podobě psů, koček, olifantů a jiných typických zvířat. Vzhledem k tomu, že účastníci postupně stárnou a rozmnožují se, jsou povoleny děti všeho věku, pokud budou pod stálým dohledem jednoho z rodičů či určené zodpovědné osoby. Plánujeme speciální koutek pro rodiče s dětmi.

Pozor: v celé budově bude zakázáno kouřit a požívat alkoholické nápoje. Zakouřit si můžete jít ven a napít se do hospody. Očividně podnapilým a nedůstojně se chovajícím lidem bude do budovy vstup zakázán! Nebudeme mít problém vás z akce vypovědět bez nároku na vrácení vstupného. Je povoleno přivést si ke kostýmu např. meč, ale šermířské exhibice bude možné provádět pouze mimo budovu. Věřím, že všichni účastníci jsou rozumní lidé a nebude nutné na tato pravidla, specielně to o kouření a alkoholu, upozorňovat opakovaně i během akce.

Chcete se podílet na programu? Pokud máte zájem o vlastní přednášku či seminář, neváhejte nás co nejdříve kontaktovat!Obchůdek, výstava, kostýmy

Tvoříte? Vyrábíte? Vytváříte? I letos si zopakujeme OBCHŮDEK U DRÁČKA ŠMÁČKA.
Připravujeme výstavu Vašich vlastnoručních výrobků, sošek, triček, obrázků, šperků, výšivek a jiných dílek. Výstava bude prodejní a všem účastníkům conu bude otevřena od pátečního večera do nedělního dopoledne. Budete-li chtít zařadit své výrobky, pošlete nám nejlépe obrázek nebo alespoň stručný popis a předpokládanou cenu (obchod si vyhrazuje právo nabízené předměty k prodeji nepřijmout) na info@tolkiencon.cz. Dopravu výrobků na con i z conu si musíte zajistit sami. Prodej bude probíhat komisním způsobem - zaplatíme Vám pouze za prodané předměty, zbylé Vám vrátíme. Výtěžek z případného prodeje Vašich dílek Vám bude vyplacen v plné výši, obchod si neúčtuje žádnou provizi. Obchůdek navíc doplníme i o WORKSHOP, některé předměty budou vyráběny přímo na místě a jste zváni k účasti na celém procesu a vše si vyzkoušet sami.

Pokusíme se též uspořádat výstavku z děl přihlášených do soutěže O Lahvičku miruvoru 2013.

Kostýmy
Oceníme, pokud dorazíte v nějakém pěkném tematickém kostýmu, jak se ostatně stalo na TolkienConu zvykem. Zda se pokusíme o nějakou vyleženě kostýmovou soutěž se ještě uvidí :-)Registrační formulář

Předregistrace jsou uzavřeny! Pokud toužíte dorazit, tak je to možné i bez registrace, ale doporučujeme (obzvláště pokud plánujete účast až v sobotu) napsal e-mail na info@tolkiencon.cz nebo zatelefonovat na 602942423 a otázat se, jak to zrovna vypadá s kapacitou. Předem registrovaní mají přednost a v případě rizika přecpání prostor budou neregistrovaní odmítnuti.
Aktuální stav kapacity: ještě nějaký prostor je

Program TolkienConu 2013

PÁTEK

16:30 – 19:15 REGISTRACE
(pokračuje v nemasové míře i později, a také v sobotu od osmi)

Tělocvična

17:00 – 20:00 Hobit jak ho možná neznáte
Projekce starších verzí filmového Hobita, čeká vás například krátký film z roku 1966 graficky ztvárněný Adolfem Bornem či hraný sovětský z roku 1985.

20:15 – 21:30 Irsko-skotský taneční rej (Lucie „Sangí“ Strnadová)
Pojďte se s námi opět přenést na Zelený ostrov. Zveme úplné začátečníky i pokročilé, všechny rasy Středozemě i jiných světů.

21:45 – 22:00 Křest knížky: Legenda o Sigurdovi a Gudrún
Autor: J. R. R. Tolkien, překladatel: Jan Alatyr Kozák, vydavatel: ARGO (zastupuje Richard Klíčník)

22:00 – 23:30 Legenda o Sigurdovi a Gudrún (Jan „Alatyr“ Kozák)
O Tolkienově uchopení severských látek a jejich specifickém ztvárnění, samozřejmě také o obdobných motivech, které nacházíme v jeho díle a v severských mýtech a legendách. Vlastní přednášku bude předcházet autorské čtení (bilingvní, stejně jako text v knize: anglickou strofu vždycky přednese Alice, následně český překlad Jan Kozák).

Třída

21:45 – 22:45 Radek Rath Malý & přátelé
Blues - Folk, v podání kytara, mandolína, klarinet, flétny a zpěv.

23:00 – 0:00 Pásmo písní (Lennonka)
Z poloviny Tolkien, z poloviny jiná fantastika, kytara a jedno hrdlo.

SOBOTA

Tělocvična

8:45 – 10:15 Sázka s Lewisem o cestě v čase a prostoru II. (Andre)
V této přednášce si uděláme exkurzi do Tolkienových polozapomenutých a nedokončených textů – jmenovitě půjde o The Lost Road, Notion Club Papers, New Shadow a Tar-Elmar. Každý z nich, ač nedokončený, poskytuje zajímavá svědectví pro určité úseky Tolkienovy tvorby a charakterizuje vývoj Tolkienova stylu. Už jen proto si zaslouží spatřit světlo dne. Dále se budeme trochu šířeji zabývat vlivem, jaký na Tolkiena a jeho tvorbu mělo setkání s Beowulfem, Grendelem a kolegy Inklingy.

10:30 – 12:00 The Order of the Teutonic Knights (Jeremi)
One of the most important militant orders in Medieval Europe was in constant struggle against Poland and its people. Let's see where was the organization located, how they settled in Prussia and the history and short summary of the wars. (Přednášející je z Polska, přednáška bude v angličtině.)

12:15 – 13:45 Rytíř, jeho dáma a smrt (Františka Vrbenská)
Středověk je pro fantasy živnou půdou a inspiračním zdrojem, od Howarda k mistru Tolkienovi až po Martinovu Píseň ledu a ohně. Jak se jim a četným dalším autorům podařilo zachytit atmosféru dávných časů a mentalitu středověkého člověka? Špína, brutalita, čáry… Netrpíme náhodou předsudky? Lišili se tolik, nebo se měníme až teď?

14:00 – 15:30 Na konci všech věků… aneb rána po Pellenoru (Jiří „Nenymir“ Nenutil)
Přednáška o tom, že dobře prý už bylo, světlé zítřky přicházejí po noci a kolikrát v minulosti lidé přemohli leccos, aby si za chvíli dali další kolo, a co my dnes s tím.

15:45 – 17:15 O Hobitovi po Hobitovi - dějství první (Jan „Belcarnen“ Čeřovský)
Atmos, HFR, 3D, IMAX... ale co příběh, tak trochu pohádkový, který všichni máme rádi? Jak dopadl první díl filmové trilogie Hobit, pokud nebudeme řešit jen aplikaci moderních filmových technologií? Posunul atmosféru knihy někam úplně jinam? Co naznačuje o pokračováních a na jaké úseky děje, které v knižním Hobitovi vůbec nenajdeme, se můžeme těšit v dalších dvou dílech? Spíše (ne)řízená debata, možná až hádka, než čistě jen přednáška.

17:30 – 19:00 Hlasy Středozemě (pro velký úspěch ještě jednou a delší)
Představení projektu Písně Středozemě a koncert Kateřiny Schwarzerové a spol. Známé středozemské melodie ve vícehlasech s harfou, houslemi, kytarami, akordeonem, flétnou a překvapením na konec. Účinkující: Kateřina Schwarzerová, Aho (Tomáš Ondráček), Bóža (Petr Bohdan), Laeg (Filip Burian), Daniela Binderová, Jitka Žídková, Elsa (Eliška Nejedlá), Fallon (Blanka Janovská), Orsejka (Kristina Nohavicová), Jindra Soukup, Ilwas (Radim Lapčík), Lemming (Michal Kára).

19:15 – 19:45 MOSĎŘaKŘ OO ORDURES UZP NPCh uvádějí: Popelka
Pohádková divadelní dekonstrukce, veršovaná, lehce potrhlá a je tam kung fu :)
„Obsahuje stopové množství trpaslíků.“

20:00 – 21:00 FAUNS
Směs folku a rocku inspirovanou (nejen) Tolkienem představí hosté z Německa (www.fauns.de).

21:15 – 22:15 Jak vyrábí elektřinu konkurence? (Lemming a Fallon Ellenwen)
Členové Falešného společenstva byli v létě na mezinárodním setkání fanoušků Tolkiena v Anglii. Co tam viděli a zažili? Vyhlásí nám Anglie po vystoupení Falešného společenstva válku?

22:30 – 23:30 The nature of the One Ring (Alex Lewis)
Jeden z bývalých předsedů britské The Tolkien Society, rodák z Oxfordu, autor desítek článků a též knih o díle JRRT, ale také muzikant a autor písničkových cyklů ze Středozemě, nás poctí návštěvou a přednáškou (v angličtině). A mimo to nejspíš také zahraje a zazpívá, možná v elfím koutku, možná jen tak s ostatními po chodbách jak je zvykem.

Třída

9:15 – 10:15 Laeg Mortemir hraje, zpívá a křtí CD
Kytara, akordeon, sytý baryton i přihřátý falzet v historických, larpových, pohádkových a fantasy písních veselých i vážných, lechtivých i výpravných. A něco navíc: multimediální provedení některých z nich, slušivý kostým, částečný striptýz, otřepané vtipy a elfí merchandising.

10:30 – 12:00 Piráti bez klobouku (Jan „Sindor“ Lička)
Fantasy versus realita (s krátkou prezentací míst v Karibiku, kde natáčel Jack Sparrow).

12:15 – 13:45 Na lovu částic aneb zoologie mikrosvěta (Monster)
Jakou barvu má ideálně černé těleso? Proč je jádro těžké? Co vylučuje Pauliho princip? Mezi čím jsou mezony? Čím drží pohromadě jádro? Co je podivného na K? Jsou bosony bosé? Jak voní kvarky? Jak ulovit božskou částici? Sežere LHC černá díra?

14:00 – 15:30 Falešné společenstvo uvádí: Númenor podruhé
Druhá verze našeho hudebně-naučného pásma o Númenoru. Doporučujeme všem milovníkům vody a moře zvlášť! Zahrnuje zcela nové aranžmá legendární Slávy Númenoru!

15:45 – 17:15 Drakův pohár: J. R. R. Tolkien a Beowulf (Kristián „Smajlík“ Vitovský)
Je Beowulf základ ostrovní literatury? Jak změnil Beowulf Tolkiena a jak Tolkien změnil Beowulfa? Tak tedy ať písně staré pějí múzy...

17:30 – 19:00 Žoldnéřské kumpanie, od středověku do raného novověku (Vojtěch „Elf“ Půlpán)

21:15 – 22:15 Dance Session (Hana „Slůně“ Sudková)
Možnost uvolnit se při taneční meditaci.

Herní koutek & další vyhrazený prostor

Deskové hry s tématikou Pána prstenů a Hobita
K vyzkoušení budou hry s tématikou díla J. R. R. Tolkiena. Pán prstenů: karetní hra je kooperativní hra určená pro 1 nebo 2 hráče, kteří spolupracují a pokoušejí se plnit nebezpečné úkoly při výpravách po Středozemi. The Hobbit: An Unexpected Journey je nová taktická figurková hra od vydavatele Warhammeru. Stánek zajišťuje herní obchod a klub Mephit.

Desková hra Gordaenské povstání – betatesting


NEDĚLE

Tělocvična

9:15 – 10:15 Fantastická zoológia (Matúš „Loki“ Hyžný)
O tvoroch z vybraných fantasy svetov a o živočíchoch dnešných, no nemenej fantastických. Nebudú samozrejme chýbať ani zástupcovia Stredozeme.

10:30 – 12:00 O tvoření vlastní knihy (Michael Bronec)
„Aréna: Tři kapitáni“ anebo se to radši bude jmenovat nějak jinak? Autor neví ani to, a to už to píše sedmý rok! Aneb: „Je lepší jako nakladatel peskovat autory, anebo se trápit nad vlastním textem? Stále netuším...“

12:15 – 13:15 Hádám, hádáš, hádáme, aneb nemusí být tma, abychom si mohli klást hádanky (Marcela „Maril“ Holečková)
Příjemná chvilka pro hobity a ostatní společenské tvory, která způsobí pootočení některých mozkových závitů. Vhodná jako doplněk pozdní snídaně či brzkého oběda. Zvu vás všechny na pár hádanek (známých, neznámých, jednoduchých, i složitých). Odměnou nebude prsten, a na obsah vašich kapsiček se vás ptát nebudu, ale nečekejte ani nebezpečí a nepohodlí.

13:30 Ukončení TolkienConu (Jan „Belcarnen“ Čeřovský, Ladislav „Láďa“ Ouda)

Třída

9:15 – 10:15 Vlasy jí zdobí šňůra perel a drobné lístky břečťanu… (Deneb)
Ochutnávka z nekonečné kreativity tradičních elfích šperkařek a šperkařů, závěj méně obvyklé inspirace od renesance přes etnické styly až po moderní tvorbu, několikero rad k nošení i výrobě šperků. Nebudou chybět praktické ukázky ani závěrečná rušná burza nápadů. Přijďte se na chvíli nechat unést světem měkké krajky i chladného kovu, světem broušených hran i ladného splývání.

10:30 – 12:00 Největší Čech a jeho příbuzní (Darth Zira)
Na Karla IV. všichni naši historici takřka bez výjimky pějí jen samou chválu. To samé činí učitelé ve školách stejně jako spisovatelé, dramatici nebo filmaři, kteří se jakkoli umělecky zabývají dobou 14. století. Zato o jeho předcích i potomcích v tom lepším případě mlčí, v tom horším jim rovnou nasazují psí hlavu – Karlova otce Jana Lucemburského tak známe pod nepříliš lichotivým přívlastkem „král-cizinec“, jeho mladšího syna Zikmunda jako všeobecně proklínanou „lišku ryšavou, která Husa zadávila“ a král Václav IV. je pro nás nejčastěji poněkud komickou postavičkou opilce, který se v přestrojení potuloval po pražských putykách v doprovodu kata a laškoval s jakousi lazebnicí Zuzanou. O Karlových dalších příbuzných pak zpravidla ani netušíme, že existovali.

12:15 – 13:15 Elfí, lidské a jiné písně včetně hrůzyplného vyprávění o Mohylovém vršku. (Máša „Súrendil“ Klepetková)

V prostorách konání conu též najdete…

ČAJOVNA (Mírwen) – celý con
ELFÍ KOUTEK – hlavně sobota
HRÁČSKÝ KOUTEK - celý con
STÁNEK S KNIHAMI STRAK NA VRBĚ – celý con
KOUTEK PRO RODIČE S DĚTMI – celý con (ale především sobota)
OBCHŮDEK U DRÁČKA ŠMÁČKA (vaše vlastní tvorba!) – celý conReklamní banner

Budeme rádi, pokud nás na svých stránkách podpoříte odkazem na www.tolkiencon.cz či případně využijete i připravený reklamní banner.

 

<a href="http://www.tolkiencon.cz"><img src="http://www.tolkiencon.cz/fantasy/TC2013Images/banner.gif" border="0"/></a>

 
Nejen o víně...


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Star Wars
Star Wars DVD Trilogy (5DVD, THX)Zasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 2565 - 76,11% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 33 - 0,98% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 107 - 3,18% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 0,74% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 303 - 8,99% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 16 - 0,47% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 17 - 0,5% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 52 - 1,54% ]
Spíše ne
[ 61 - 1,81% ]
Určitě ne
[ 191 - 5,67% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!