Úvodní stránka
TolkienCon 2024 >>
Články, zprávy (567)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (485)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (622)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Morrowind
Kinofil
ScifiWorld
Srdce Erinelu
warcraft.bonusweb.cz
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 1239 lidí

Celkem návštěvníků
14520474

English version here

Nejen o víně vážně i nevážně...


TolkienCon 2020 - přihláška a informace

Ve dnech 17. až 19. ledna 2020 se v prostorách ZŠ Grafická na Smíchově uskuteční osmnáctý ročník setkání fanoušků díla J.R.R. Tolkiena – TolkienCon 2020. Věříme, že i letos se sejde početná skupina starých známých i nových tváří spojených láskou ke stejnému dílu, abychom oslavili narozeniny JRRT a strávili víkend tematickými přednáškami, semináři, divadelními a hudebními vystoupeními. Těšíme se na vás!

[ Detaily ] [ Kostýmy ]
[ Registrační formulář ] [ Program ]
[ Propagace ]Detaily o TolkienConu 2020

Kdy: 17. - 19. ledna 2020 od 17:00 (registrace otevřena)

Kde: ZŠ Grafická 1060/13, 150 00 Praha 5 - Smíchov („tradiční“ místo, ke změně by dojít nemělo)
[
MAPA] [Jízdní řád MHD - cíl zastávka Bertramka]

O co jde
: setkání přátel díla JRRT; na programu jsou přednášky a semináře na všemožná témata (seznam bude průběžně doplněn na tuto stránku) z oboru. Více než cokoliv jiného jde o setkání s přáteli a lidmi naladěnými na stejnou vlnu.

Ubytování: zajištěny budou dostatečně velké vytápěné prostory; nutný vlastní spacák a karimatka.

Stravování: Con se odehrává v blízkosti centra Anděl, takže o všemožné restaurace a obchody není v docházkové vzdálenosti (či kousek tramvají) ani o víkendu nouze. K dispozici bude i čajovna s občerstvením (čaj, káva, oplatky, toasty a možná i něco hutnější k snědku). 

Parkování: v okolí školy jsou parkovací zóny Prahy 5. V pátek do 20:00 placené 20,- za hodinu, poté zdarma. Na mapy.cz při dostatečném přiblížení uvidíte fialové a modré čáry, po kliknutí se zobrazí detailní informace o podmínkách na konkrétním místě.

Jak se přihlásit: vyplněním a odesláním formuláře níže. Přihlášku bude nutné odeslat do 16. ledna. Na TolkienCon je možno dorazit i bez registrace,
při zaplnění kapacity však mají registrovaní přednost! Momentální stav: nějaké místo se ještě najde

Cena:  Organizační poplatek na celé tři dny v případě zaplacení předem je 250,- Kč. Při platbě až na místě je to 350,- Kč za celé tři dny (250,- Kč v případě účasti pouze v sobotu a předem registrovaní, neregistrovaní 300,- Kč). Pokud se chcete účastnit programu (přednáška, hudební vystoupení atp.), určitě se ozvěte a organizační poplatek platit nemusíte.

Kde zjistit další informace: Pokud vám zde nějaká informace chybí, je možné psát na mailovou adresu info@tolkiencon.cz či se obracet telefonicky na (+420) 602942423. Dotazy můžete pokládat také u infočlánku http://www.tolkiencon.cz/fantasy/viewnews.asp?id=571 a nebo na oficiální stránce TolkienConu na Facebooku.
Pro informace o průběhu Conu si můžete projít třeba články k minulým ročníkům (2013, 2012, 2011, 2010), kde najdete nejen reportáže, názory i fotografie.

Co si vzít sebou: Pokud nám chcete pomoci urychlit odbavení všech účastníků, prosím napište si na lísteček váš variabilní symbol, jméno a e-mailovou adresu, kterou předložíte u prezence. Pokud budete platit později a neobdržíte potvrzení, je vhodné vzít i doklad o zaplacení (útržek složenky atp.). Vezměte si také přezůvky! Pokud budete v budově přespávat, nezapomeňte na spacák a karimatku.

Co si sebou nebrat: Není vhodné přivést si domácí mazlíčky v podobě psů, koček, olifantů a jiných typických zvířat. Vzhledem k tomu, že účastníci postupně stárnou a rozmnožují se, jsou povoleny děti všeho věku, pokud budou pod stálým dohledem jednoho z rodičů či určené zodpovědné osoby. Plánujeme prostor vyhrazený pro rodiče s dětmi.

Pozor: v celé budově bude zakázáno kouřit a požívat alkoholické nápoje. Zakouřit si můžete jít ven a napít se do hospody. Očividně podnapilým a nedůstojně se chovajícím lidem bude do budovy vstup zakázán! Nebudeme mít problém vás z akce vykázat bez náhrady. Je povoleno přivést si ke kostýmu např. meč, ale šermířské exhibice bude možné provádět pouze mimo budovu. Věřím, že všichni účastníci jsou rozumní lidé a nebude nutné na tato pravidla, specielně to o kouření a alkoholu, upozorňovat opakovaně i během akce.

Chcete se podílet na programu? Pokud máte zájem o vlastní přednášku či seminář, neváhejte nás co nejdříve kontaktovat!


Kostýmy

Oceníme, pokud dorazíte v nějakém pěkném tematickém kostýmu, jak se ostatně stalo na TolkienConu zvykem.Registrační formulář

Předregistrace jsou uzavřeny! Pokud toužíte dorazit, tak je to možné i bez registrace.
Aktuální stav kapacity: místo ještě je :-)

Program TolkienConu 2020

FINÁLNÍ VERZE JAKO PDF

Pátek

Balfolk – taneční rej (20-22 těl)
Martin Ozzy Chlebek
Balfolk – to jsou desítky různých tanců z různých koutů (nejenom) Evropy. Přijďte se seznámit s jednoduchými tanci od Skotska, přes Bretaň, Poitou, až po Makedonii. Že netančíte? Nevadí, během chvilky se je může naučit každý – testováno na lidech!

Vyhlášení soutěže O Gondorský semenáček (19:45-20:15 tř)
Vyhlášení výsledků již čtvrtého ročníku této literárně-výtvarné soutěže inspirované tvorbou profesora Tolkiena. Více informací o soutěži můžete získat na adrese http://mittalmar.blog.cz/1902/o-gondorsky-semenacek-2019-propozice. Součástí programu bude vyhlášení vítězů, předání cen a autorské předčítání.

Beseda: nadáváme na Zaklínače na Netflixu (20:30-21:30 tř)
Moderuje Barbara Potty
Byli jste zhnuseni, znechuceni, zděšeni či jinak zhrozeni Netflixovskou adaptací Zaklínače? Přijďte si postěžovat! Vybereme společně nejhorší moment, nejhorší postavu a nejhorší díl, a na závěr si pustíme Toss a coin, protože fér je fér. (Můžete samozřejmě přijít i pokud se vám adaptace líbila a hádat se dle libosti, ale nečekejte sympatie moderátorky...)

Bardské vystoupení (21:45-22:45 tř)
Lennonka
Skřetí balady, elfské odrhovačky a vůbec písně z Ardy i odjinud.

Vítězové a poražení uplynulé dekády ve světě videoher (22:15-23:45 těl)
Gavroš
Zrychlený průlet dekádou ve světě elektronické zábavy. Podíváme se na to, co se podařilo, co už tolik ne a co nás tak nebo tak pořádně překvapilo. Videohry získávají na prestiži a teď dokonce mají svůj samostatný blok na Tolkienconu. Co bude dál? Kam ještě stoupat? I do budoucnosti se nakonec podíváme.

 

Sobota

 

Pohár plný čirého světla (9-11 těl)
Andre
V přednášce přímo navážeme na téma minulého roku. Podíváme se na vztah světla a tmy, stmívání v doslovném i metaforickém významu. Pokusíme se ukázat si, jak je postupná fragmentace primárního světla zároveň fragmentací významů a jak se tento tvůrčí proces analogicky zrcadlí v Tolkienově díle – jazycích, mýtu, světě a jeho obyvatelích.
Tuto dynamiku si ukážeme nejenom na příkladu Silmarilů, Fëanora a Ungoliant, ale také Thingola, Berena a Lúthien. Uděláme si odbočku do Snorriho prozaické Eddy ohledně vnímání samotného termínu Elf na polaritě světla a tmy. Dramatickým zakončením fragmentace světla a tmy bude poslední z odlesků primárního světla v podobě samotného Froda.

Zhrzenci z Mandosu (9:30-10 tř)
Maeglin Gondolinský - Tani, Celebrimbor Telperinque - Polly, Gwindor z Nargothrondu - Třezalka, pěvec Daeron - Aredhel, v roli Mandose - (překvapení)
Čtyři elfí šlechtici. Čtyři zemřelé duše, čtyři zlomená srdce a čtyři poháry s vínem. Odvrženi svými láskami, zrazeni a krutě zavražděni bloudí síněmi Mandosu. Temný Maeglin zhouba Gondolinu. Celebrimbor Teplerinque kovář zavražděný tím, koho pokládal za přítele. Gwindor z Nargothrondu, jenž zachránil život svůdci své dívky a zhoubě celého města. A na závěr velký pěvec Daeron, který při hledání své milované položil život. Čtyři duše s ranami tak hlubokými, že je dokáže vyléčit snad jen projekt paní Este – terapeutické sezení v síních Mandosu. Tak se tito čtyři setkávají nad vínem a mluví o svých životních osudech a láskách.
Krásné elfky! Zlomená srdce! Zrádní smrtelníci! Divoši z lesa, co smrdí! A možná, když budete pozorně poslouchat toto scénické čtení o jednom jednání (ovšem výživném), se dokonce velký Daeron rozhodne potěšit Vás svou písní!

Harmonie sfér – odraz středověkého chápání hudby v díle J.R.R. Tolkiena (10:15-11:15 tř)
Odie

Ženy v Tolkienově světě III: Tolkien a gender (11:15-12:15 těl)
Barbara Potty
V posledních dvou přednáškách jsme si prošly ženské postavy v Tolkienově díle a podívali se na ně z hlediska toho, jestli mají nějakou vlastní osobnost, vůli nebo zájmy jiné než „šít manželovi zástavu“. Tentokrát to vezmeme z většího odstupu a zhodnotíme, jaký byl vlastně Tolkienův celkový pohled na genderové role, jak genderu vůbec rozuměl, a jak chápal roli žen, mužů a případných jiných genderů ve Středozemi.

Den D a Válka hněvu (11:30-13:00 tř)
Zurg

Heraldická symbolika v kultuře Eldar (12:30-14:00 těl)'
Lokýt
"Elfí erby jsou čtverce s kytkama!" Je to skutečně tak? Znali Eldar heraldiku? Jak potom takové symboly vypadaly? Kdo je užíval a k čemu mu sloužily? A věděl to Tolkien vůbec? Sonda do zákulisí autorovy tvorby, do struktur elfí rodové společnosti a do metod její vizuální sebereprezentace.

Deskové hry s tematikou Pána prstenů a Hobita v Deskoherně (13:00-16:00 deskoherna)

Zpropadená entropie (13:15-15:15 tř)
Monster
Vyhrají v hodu mincí trpaslíci nebo trollové? Kam míří čas? Proč nemá díry a jak s tím souvisí energie? A co na to její démoni? Jak souvisí informace s překvapivostí? A kolikrát je potřeba se na ni zeptat? Proč se některé věci hýbou a jiné moc ne.

Když mrtví bojují (14:15-15:45 těl)
Františka Vrbenská
Kdepak, nepůjde o zombie, určitě ne v současném pop-fantastickém pojetí! Budeme sledovat stopu mrtvého válečníka napříč mýty, příběhy literárními a filmovými ... a skutečnou historií. Kdy je člověk natolik fyzicky ze hry, aby nemohl jít za svým cílem? A co je silnější než smrt?

Hobit, cesta tam a možná zase zpátky (16:00-18:30 těl)
Falešné společenstvo
Velevýpravný muzikál o tom, kterak hobit v nejlepších letech opustil svou pohodlnou noru a vydal se do nejvzdálenější pustiny světa stínat hlavy drakodlakům. Nebo tak něco.

Tolkien a historie anglických vánoc (18:45-19:45 tř)
Laisi Finwen
Oddechové ohlédnutí za vánočními motivy v Mistrově díle a jak to bylo doopravdy.

Koncert kapely Wicked Willow (18:45-19:30 těl)
Repertoár folkovo-středověké kapely Wicked Willows se inspiruje evropskou lidovou hudbou a pověstmi. Zaposlouchat se můžete do temných tónů severských balad, středověkých písní a do svižných tradičních melodií z Irska a Skotska v překvapivě originálních aranžích.

Echoes from Middle-Earth (19:45-20:45 tř)
Vincenzo „Glindar“ Pasquarella & Bogdan Craciun
Our Italian guest will perform several songs connected with the poems from The Lord of the Rings that inspired them, with a short presentation of each song to illustrate the inspiring source and to explain the main content of its lyrics. Young Romanian illustrator Bogdan Craciun will create an original artwork extempore inspired by the music that Glindar is going to play.

Koutek Roklinka (celá sobota, Síň ohně – roleplayingový event od 20:00)

Koncert kapely Mluvící šutr (21-22 těl)
Odie, Gilnar + Zurg
Mluvící Šutr je nedbale elegantně dezorganizovaná skupina, hrající hudbu britských ostrovů s lehkou příměsí popkulturních referencí. Přijďte strávit pohodovou hodinu se známými fláky i obskurními zákoutími folkové YouTube.

O hobitích zahradách a Gertrude Jekyll (21:30-22:30 tř)
Eibe
Co mají společného hobití zahrady a britská zahradní architektka konce devatenáctého a první třetiny dvacátého století? Kdo byla Gertrude Jekyll, a čím je tvorba „matky“ „typických britských zahrad“ zajímavá? Přijďte si o ní něco poslechnout, podívat se na obrázky a třeba si i popovídat o zahradách.

Víno a další tekuté slasti Středozemě (22:30 – 00:00 těl)
Belcarnen
Proč dokázalo zrát víno z Jižní čtvrtky do krásy i několik desítek let? Baranduina alias „Dlouhá zlatohnědá řeka“, v jazyce hobitů Brandyvína. Copak jí asi protékalo? Původ hroznů (klimatické podmínky) versus ruka vinaře ve sklepě. „Naturální“ produkce a její limity. Jsou elfové imunní vůči alkoholu a kolik toho musí vypít hobit, aby spadnul pod stůl? Widmarkova metoda výpočtu zodpoví, pokud ovšem seženeme intoxikovaného hobita. Tematická ochutnávka tajemných vzorků (v homeopatickém množství) samozřejmostí!


Neděle

 

Elfí bard Tinfang, ztracená postava Tolkienova světa (10-11 těl)
Lokýt
Řadu důležitých postav svého legendária Tolkien rozvíjel po celou dobu své tvorby, jiné do jeho světa vstoupily až po mnoha desetiletích autorova života. Jen málokdy se ale stalo, aby některý ze zásadnějších aktérů naopak beze stopy zmizel. Pojďme se nyní seznámit s jedním z nich, umělcem tak legendárním, že ho vůbec nikdo nezná.

Koncert Poetického Hudebního Společenstva (10:30-11:30 tř)
Letos připravilo Poetické Hudební Společenstvo zvláštní vystoupení, kde se po vzoru elfů z Roklinky bude v písních vzpomínat na významné události, osobnosti i místa Středozemě. Vítáni nejen elfové!

Konec světa/Zánik Země (11:15-12:45 těl)
Tomáš Petrásek + Darth Zira
Čeká nás konec světa? Kdo by o tom mohl pochybovat, když se na tom shodnou vědci, pavědci, konspirační teoretici, environmentalisté, survivalisté i věrozvěsti nejrůznějších vyznání! Lidstvo už přežilo bezpočet „konců světa“ - a zjevně se nedočkavě těší na ty příští. Pojďme se spolu vážně i nevážně podívat na to, jak si konec světa představovali naši předkové, jak se apokalypsy všeho druhu pevně zabydlely v literatuře i ve filmu – a taky co na to všechno říká moderní astronomie, biologie, klimatologie, antropologie, sociologie a další vědní obory.

Bardské vystoupení (11:45-12:45 tř)
Máša
Struny zazvoní a hlasem čistým vzpomínky, sny i taškařice z Kraje a jiných míst vytáhne Máša Vrána Súrendil, která Vám opět přináší svou novou autorskou tvorbu.


Celý TolkienCon


Čajovna Lovců draků - Halfred a Nenymir

Deskoherna

Prostor vyhrazený pro rodiče s malými dětmiPropagace

Budeme rádi, pokud nás na svých stránkách podpoříte odkazem na www.tolkiencon.cz nebo budete sdílet akci na Facebooku a dalších sociálních sítích.
Nejen o víně...


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Znamení
DVD za 399,- či 499,- KčZasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 2565 - 76,11% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 33 - 0,98% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 107 - 3,18% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 0,74% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 303 - 8,99% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 16 - 0,47% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 17 - 0,5% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 52 - 1,54% ]
Spíše ne
[ 61 - 1,81% ]
Určitě ne
[ 191 - 5,67% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!