Úvodní stránka
TolkienCon 2024 >>
Články, zprávy (567)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (485)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (622)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Morrowind
Kinofil
ScifiWorld
Srdce Erinelu
warcraft.bonusweb.cz
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 1967 lidí

Celkem návštěvníků
15552002

English version here

Nejen o víně vážně i nevážně...


TolkienCon 2019 - přihláška a informace

Ve dnech 11. až 13. ledna 2019 se v prostorách ZŠ Grafická na Smíchově uskuteční sedmnáctý ročník setkání fanoušků díla J.R.R. Tolkiena – TolkienCon 2019. Věříme, že i letos se sejde početná skupina starých známých i nových tváří spojených láskou ke stejnému dílu, abychom oslavili narozeniny JRRT a strávili víkend tematickými přednáškami, semináři, divadelními a hudebními vystoupeními. Těšíme se na vás!

[ Detaily ] [ Kostýmy ]
[ Registrační formulář ] [ Program ]
[ Propagace ]Detaily o TolkienConu 2019

Kdy: 11. - 13. ledna 2019 od 17:00 (registrace otevřena)

Kde: ZŠ Grafická 1060/13, 150 00 Praha 5 - Smíchov („tradiční“ místo, ke změně by dojít nemělo)
[
MAPA] [Jízdní řád MHD - cíl zastávka Bertramka]

O co jde
: setkání přátel díla JRRT; na programu jsou přednášky a semináře na všemožná témata (seznam bude průběžně doplněn na tuto stránku) z oboru. Více než cokoliv jiného jde o setkání s přáteli a lidmi naladěnými na stejnou vlnu.

Ubytování: zajištěny budou dostatečně velké vytápěné prostory; nutný vlastní spacák a karimatka.

Stravování: Con se odehrává v blízkosti centra Anděl, takže o všemožné restaurace a obchody není v docházkové vzdálenosti (či kousek tramvají) ani o víkendu nouze. K dispozici bude i čajovna s občerstvením (čaj, káva, oplatky, toasty a možná i něco hutnější k snědku). 

Parkování: v okolí školy jsou parkovací zóny Prahy 5. V pátek do 20:00 placené 20,- za hodinu, poté zdarma. Na mapy.cz při dostatečném přiblížení uvidíte fialové a modré čáry, po kliknutí se zobrazí detailní informace o podmínkách na konkrétním místě.

Jak se přihlásit: vyplněním a odesláním formuláře níže. Přihlášku bude nutné odeslat do 10. ledna. Na TolkienCon je možno dorazit i bez registrace,
při zaplnění kapacity však mají registrovaní přednost! Momentální stav: nějaké místo se ještě najde

Cena:  Organizační poplatek na celé tři dny v případě zaplacení předem je 250,- Kč. Při platbě až na místě je to 350,- Kč za celé tři dny (250,- Kč v případě účasti pouze v sobotu a předem registrovaní, neregistrovaní 300,- Kč). Pokud se chcete účastnit programu (přednáška, hudební vystoupení atp.), určitě se ozvěte a organizační poplatek platit nemusíte.

Kde zjistit další informace: Pokud vám zde nějaká informace chybí, je možné psát na mailovou adresu info@tolkiencon.cz či se obracet telefonicky na (+420) 602942423. Dotazy můžete pokládat také u infočlánku http://www.tolkiencon.cz/fantasy/viewnews.asp?id=571 a nebo na oficiální stránce TolkienConu na Facebooku.
Pro informace o průběhu Conu si můžete projít třeba články k minulým ročníkům (2013, 2012, 2011, 2010), kde najdete nejen reportáže, názory i fotografie.

Co si vzít sebou: Pokud nám chcete pomoci urychlit odbavení všech účastníků, prosím napište si na lísteček váš variabilní symbol, jméno a e-mailovou adresu, kterou předložíte u prezence. Pokud budete platit později a neobdržíte potvrzení, je vhodné vzít i doklad o zaplacení (útržek složenky atp.). Vezměte si také přezůvky! Pokud budete v budově přespávat, nezapomeňte na spacák a karimatku.

Co si sebou nebrat: Není vhodné přivést si domácí mazlíčky v podobě psů, koček, olifantů a jiných typických zvířat. Vzhledem k tomu, že účastníci postupně stárnou a rozmnožují se, jsou povoleny děti všeho věku, pokud budou pod stálým dohledem jednoho z rodičů či určené zodpovědné osoby. Plánujeme prostor vyhrazený pro rodiče s dětmi.

Pozor: v celé budově bude zakázáno kouřit a požívat alkoholické nápoje. Zakouřit si můžete jít ven a napít se do hospody. Očividně podnapilým a nedůstojně se chovajícím lidem bude do budovy vstup zakázán! Nebudeme mít problém vás z akce vykázat bez náhrady. Je povoleno přivést si ke kostýmu např. meč, ale šermířské exhibice bude možné provádět pouze mimo budovu. Věřím, že všichni účastníci jsou rozumní lidé a nebude nutné na tato pravidla, specielně to o kouření a alkoholu, upozorňovat opakovaně i během akce.


Kostýmy

Oceníme, pokud dorazíte v nějakém pěkném tematickém kostýmu, jak se ostatně stalo na TolkienConu zvykem.Registrační formulář

Předregistrace jsou uzavřeny! Pokud toužíte dorazit, tak je to možné i bez registrace.
Aktuální stav kapacity: místo ještě je :-)

Program TolkienConu 2019

PÁTEK

16:30 – 22:00 REGISTRACE (Pokračuje v nemasové míře i později, a také v sobotu od osmi celý den)


Tělocvična

19:30 Oficiální úvod TolkienConu

20:00-22:00 BalFolk taneční rej (Ozzy)
Balfolk jsou desítky tanců z různých koutů (nejenom) Evropy. Přijďte si zatančit pro samotnou radost z tance jednoduché skupinové tance od Skotska, přes Bretaň, Poitou, centrální Francii, až po Makedonii. Že netančíte? Nevadí, během chvilky se je může naučit každý – testováno na lidech!

22:15-23:15 Popkulturní kvíz (Gavroš)
Třicet otázek, pět kategorií, tři vítězové. Otázky lze tentokrát čekat v poněkud širším záběru, než je na Tolkienconu obvyklé.


Třída

19:45-20:15 Velmi smutná balada o zlatém hřebenu a dobrém úmyslu (Falešné společenstvo)
Aneb ztracený svitek doriathský. Nemůžete se dočkat sobotního představení? Chcete vědět, jak to tenkrát s Túrinem a Saerosem v Doriathu bylo? Přijďte na páteční ochutnávku!

20:30-21:30 Vyhlášení soutěže O Gondorský Semenáček (Irith)
Vyhlášení výsledků již třetího ročníku této literárně-výtvarné soutěže inspirované tvorbou profesora Tolkiena. Více informací o soutěži můžete získat na adrese http://mittalmar.blog.cz/1802/rozcestnik-o-gondorsky-semenacek. Součástí programu bude vyhlášení vítězů, předání cen a autorské předčítání. A také křest sborníku prací ze všech tří ročníků soutěže. Po celou dobu Conu taktéž bude možné si prohlédnout vystavená výtvarná díla.

21:45-22:45 Koncert dua Krtek utek (Radek a Ondra)
Kytarista Radek Rath Malý a klarinetista Ondra Beneš by se rádi přátelsky rozloučili s Vámi všemi na hudební scéně a ještě jednou a naposledy sdíleli své zkušenosti skrze tóny a verše. Děkujeme všem za to, že se naše cesty setkaly.


SOBOTA

Tělocvična

8:45-10:45 Muž ve stínu zelených sluncí (Andre)
V přednášce se nejprve u příležitosti vydání posledního editorského díla z odkazu JRRT, Pádu Gondolinu (The Fall of Gondolin, 2018), ohlédneme za monumentální editorskou a autorskou prací Christophera Tolkiena. Posléze se vrátíme k termínu „zelené slunce“, kterému jsme se již v minulosti věnovali, a kterým označoval Tolkien něco, co je v přímém protikladu s naší každodenní zkušeností primárního (reálného) světa, ale zároveň se jedná o něco chytlavého, jímavou odlišnost sekundárního (imaginárního) světa. Podíváme se na vztah světla a tmy, stmívání v doslovném i metaforickém významu. Pokusíme se ukázat si, jak je postupná fragmentace primárního světla zároveň fragmentací významů a jak se tento tvůrčí proces analogicky zrcadlí v Tolkienově díle – jazycích, mýtu, světě a jeho obyvatelích.

11:00-12:00 Těžký úděl žen v Tolkienově světě II: Elfky nejsou všechno (Barbara Potty)
Všichni tak nějak tušíme, že Tolkienovo dílo nestálo zrovna za zrodem nové vlny feminismu. Minule jsme se podívali na zub jednotlivým elfím postavám (a jedné Maie), a povzbudivé to úplně nebylo. Jsou na tom jiné národy Středozemě s emancipací lépe? Jak moc sexistický je Tolkienvův svět jako takový? A jak velká očekávání vůbec můžeme od fantasy, zasazené do pseudo-středověkého prostředí, v tomto směru mít?

12:15-13:00 Svět podle Tolkiena a Vikingů (Vilém Maršík)
Jak byl svět stvořen, jak je rozdělen, jak zanikne.
Bohové, elfové, trpaslíci a další bytosti ve Středozemi.
Jak funguje magie. Jak ze světa odejít. Jak vzniklo zlo.

13:15-14:15 Crossovery s Tolkienverse ve fanfiction (Tess)
S čím vším je možné mísit svět Hobita? Některé fenomény jsou uvěřitelné snadněji, jiné jsou takřka neuvěřitelné. Seznámíte se se stručným přehledem, i nejzajímavějšími špeky.

14:30-16:00 Temná síla na pochodu, aneb od Šejtána k Sauronovi (Františka Vrbenská)
Mistr Tolkien čerpal inspiraci z klasických mýtů, v nichž bývá dobro a zlo striktně odděleno. Je tomu tak ale doopravdy? Existuje vůbec pozitivní a negativní strana duchovní / magické síly? Kde se vzalo dualistické pojetí univerza a představa Ďábla? Jak se v kulturách měnilo vnímání Pána pekel? Projděme si výstavní síň démonů, vládců temnoty a superpadouchů!

16:30-19:30 Děti Húrinovy aneb Tragédie plná omylů (Falešné společenstvo)
Shlédněte truchlivé osudy rodiny Húrinovy v nejnovějším představení Falešného společenstva o tom, že nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř! Byl Túrin smolař stíhaný osudem, nebo si svá příkoří způsobil sám svou arogancí? Jak jeho příběh vypadal Melkorovýma očima? I to se dozvíte v našem skoro tři hodiny trvajícím extra dlouhém představení s nejen jednou, ale dokonce dvěma přestávkami! Polštářky a kapesníčky s sebou!!!

20:00-20:45 Stíny Kraje – vraťte se s námi do Středozemě (Kejzlar & Hofman)
Co všechno obnáší natáčení nezávislého filmu s podporou crowdfundingové kampaně? Co nás vedlo k tomu zfilmovat vlastní verzi světa, který pohltil miliony fanoušků i odborníků a dočkal se nezapomenutelných adaptací? A proč vidíme v bývalých Sudetech tolik paralel se středozemským Krajem? Pustíme ukázky, ukážeme, jak vypadá naše backstage, a budeme rádi, když se s námi prostě dáte do řeči. Přednášek jsme se užili dost ve škole. Brzo ahoj!

21:00-22:00 Koncert Mluvící šutr + Zurg
Mluvící Šutr je skupina o dvou členech (plus variabilní počet více či méně stálých hostů) se zálibou v irské, skotské a vůbec hudbě plné pití a velkých činů. Na TolkienCon se radostně vrací již poněkolikáté s nadějí, že i tentokrát její ležérní set lidových písní s popkulturními vložkami přinese váženému publiku radost.

22:15-23:45 Apokryfné spevy Ainur (Roman Galovič)
Existuje život mimo Ardy? Je Eä vesmírom, v ktorého jadre bije jedna Ilúvatarova melódia, alebo sa v nej môžu nachádzať mnohé iné malé vesmíry, kde platia iné zákony? A čo ak by boli okrem Melkora medzi Ainur ďalší, ktorých vízia sa líšila od vízie Ilúvatara, ale nezdvihli svoj hlas proti hlavnej melódií, ale pobrukovali si svoje melódie v kúte Bezčasých siení?
Tolkien nástojil na tom, že v svojom legendáriu netvorí uzavretý popis, ale akcentoval potrebu otvorených horizontov a neprebádaných oblastí Ardy. Ja by som sa rád experimentálne vydal k týmto horizontom Ardy a mojou mapou bude Planescape, D&D multiverzum, predstavujúce okrem základnej materiálnej sféry Stredozeme aj sféry vonkajšie, tvorené hodnotami, myšlienkami a ideálmi. A čo keď práve tieto sféry boli stvorené apokryfnými melódiami Ainur na hranici Eä a prázdnoty.
Pokúsim sa tak zahrať si vlastné variácie na potenciál Tolkienovho diela a zodpovedať otázku, či je vôbec možný crossover fantasy romantizmu a postmoderny, aby neboli zákony Tolkienovho sveta popreté, ale aby sa odhaľoval ich mytologický potenciál. A skúsim pri tom zistiť, či by sa škrati na kraji vesmíru mohli sa stať aj niečím iným než brutálnymi vraždiacimi primitívmi a vytvoriť vlastné filozofie a výklady sveta, radikálne odlišné od výkladov elfských tak, ako ich poznáme od Tolkiena.


Třída

9:00-10:00 Priateľstvo Froda a Sama vo svetle Aristotelovej filozofie (Martina „Tuilinn“ Juričková)
Je možné vzťah Froda a Sama považovať za priateľstvo? Koho iného by sme si na rozlúsknutie tejto otázky mohli prizvať, než jedného z otcov filozofie, Aristotela, ktorý priateľstvo ako spoločensko-filozofický koncept prvý komplexne popísal. S využitím jeho teórie si ukážeme, ako sa vzťah našich dvoch hobitov postupne vyvíjal smerom k skutočnému priateľstvu.

10:15-11:45 Nobelovy ceny – opomenutí, odmítnutí, kontroverze (Vítězslav Škorpík)
Víte, kdy byl Tolkien nominován na Nobelovu cenu? A víte, koho nominoval sám Tolkien? Věděli byste, který slavný vědec byl na NC nominován 84krát, ale nikdy ji nezískal? Znáte jméno vědce, který byl podle názoru S. Weinberga nobelovskou komisí „doslova oškubán“? Víte, kdo jako jediný v historii získal skutečnou Nobelovu cenu i humornou IG Nobelovu cenu? A dokázali byste vyjmenovat vědce, kteří klidně mohli získat více Nobelových cen? O tom všem budeme hovořit v této přednášce.

12:00-13:00 Kolo času ve světle tolkienovské inspirace (Jarmila „Tessuna“ Kašparová)
Téměř spoiler-free úvod do světa nedoceněného veledíla. Kolo času je mohutná epická fantasy série, která se hlavně zpočátku nijak netají četnými narážkami na Tolkienovo dílo. Pokusím se vás do ní zasvětit, aniž bych prozradila příliš a zkazila vám překvapení, pokud byste se rozhodli do ní začíst.

13:15-15:15 Zrození Čech (Monster)
Geologie jako vytváření prostoru. Mýtus a historie. Co se skrývá za Starými pověstmi českými? Palacký jako zakladatel novodobého českého mýtu. Souboj Kristiána s Kosmou. A co na to Masaryk?

15:30-16:30 Písničkové vystoupení (Lennonka)
Písně rozličných národů ze Středozemě i Valinoru.

19:30-21:00 Máša Súrendil & koncert Poetického Hudebního Společenstva
Hudební vystoupení bude zahájeno Mášiným bardským vystoupením. Následující koncert PHS bude proveden již s novým členem, Mášou. Tradiční instrumentace PHS je doplněna hned o dva nové nástroje, a hrány budou písně nejen staré, ale i zbrusu nové! Přijďte si vše poslechnout, přijďte si s námi zazpívat!

21:15-22:45 Kukuczka a spol. - Polské Himálájské horolezectví (Vítězslav Škorpík)
Po loňském připomenutí výjimečných výkonů československých horolezců v asijských velehorách je ovšem nutné připustit, že má-li nějaký stát v lezení na nejvyšší hory planety opravdu význačné postavení, je to Polsko. A mezi všemi vynikajícími polskými lezci vyčnívá klenot jménem Jerzy Kukuczka, možná nejlepší horolezec, který se kdy pohyboval v asijských pohořích, podobně jako Silmarilly vyčnívaly mezi všemi ostatními překrásnými klenoty.

Právě v roce, kdy si připomeneme 30. výročí úmrtí tohoto horolezce je vhodné si připomenout i polské himálájské lezení, které se do velké míry točí kolem Kukuczky a jeho kolegů z Katowického horolezeckého klubu. V 80. letech nastal pravý boom polského horolezectví v Asii i jinde, který skončil dvěma tragickými událostmi v rozmezí dvou let. Avšak náš příběh končí dobře, jelikož v nultých letech nového století polské lezení znovu povstalo jako bájný fénix z popela zásluhou mladé generace kolem Morawskeho a Bieleckeho.

23:00-24:00 O památných stromech (Vranka)
S
tromy, které se vyznačují něčím zvláštním, odjakživa přitahují lidskou pozornost. Tato přednáška by měla být poohlédnutím za památnými stromy Ardy i našich končin.


Koutek Roklinka

21:00 Večer v síních ohně
Roleplayingová událost! Zpěv a poezie klasická i neohraná v podání známých elfích bardích stálic i nových objevů či Roklinkou náhodně procházejících trpaslíků. (Možná přijde i Elrond!)


NEDĚLE

Tělocvična

9:00-10:00 Skutoční Enti: o čom rozprávajú stromy (Eva „Mirach“ Zahradníková)
Olvar sa nehýbu, rastú na jenom mieste a nedokážu sa brániť... Je to ale naozaj tak? Táto prednáška možno zmení váš pohľad na nich. Povieme si o tom, čo rastliny vidia, cítia a počujú, ako medzi sebou komunikujú, čo si pamätajú a ako dokážu plánovať do budúcna. A príde aj na chodiace stromy. Hrúúúúm!

10:15-11:00 Streamovaný Pán prstenů aneb novinky z TV & filmu (Belcarnen)
Ve zkratce si zopakujeme loňskou přednášku o tom, co tolkienovského náš čeká na filmovém plátně a televizních obrazovkách, doplněné o nové informace. A možná přijde i Zaklínač…

11:15-12:45 Prokletí Pražského hradu II. (Darth Zira)
Neboli proč skoro každý, kdo na Hradě delší dobu pobývá, začne blbnout na kvadrát? Viděli jsme to u Klause, vidíme to teď skoro „v přímém přenosu“... čeká nás to i do budoucna? Co může být důvodem?
Pozn. pro všechny – tato přednáška vůbec není a nemá být o aktuální politice, ale pouze o historii Pražského hradu.
Angličané tvrdí, že v Toweru stále bloudí duchové ubohých malých princů (zavražděných dle Shakespeara Richardem III.), nešťastné Anny Boleynové i popraveného Karla I. Ovšem i v sídle někdejších českých králů může bloudit pěkná řádka duchů někdejších obyvatel, kteří sice neskončili ani zdaleka tak násilně a krvavě jako výše zmínění, ale že by byli v životě šťastní, tak to se nedá říct ani omylem. Zkrátka a dobře, náš Hrad je spojen s tolika osobními neštěstími a trpkostmi, ba dokonce i téměř šílenstvím, že ten jeho „genius loci“ je ve finále zákonitě jednoznačně negativní. Snad jedinými ještě vcelku pozitivními místy na Hradě je kostel sv. Jiří a katedrála sv. Víta – ovšem v těchto prostorách čeští prezidenti nikdy moc času netrávili. Navíc aby vyrovnali tu „negativní energii“ prostor, ve kterých trvale pobývali, museli by nejspíš ve svatém Vítu nebo svatém Jiří trávit denně několik hodin na modlitbách :-)
Chcete vědět více? Uvidíme se v neděli dopoledne! Tentokrát bude hlavní pozornost zaměřena na 19., 20. a 21. století.

13:00 Oficiální ukončení TolkienConu 2019


Třída

9:15-10:45 Pohádky pro předčasně probuzená ptáčata (Lerin a Lura)
Už tradiční příběhové čtení pro příjemné probouzení. Jste dávno na nohou, ale nechcete rušit dospávající sůvy? Tělo se vzbudilo, jenže mozek odmítá fungovat? Přijďte se zaposlouchat, pomalu probrat (nebo dospat) a vypít si ranní čaj. Slanečka a saké vám pravděpodobně nenabídneme, zato zkazky z jejich domovských zemí ano. A možná i malý náhled do vlastní tvorby.

11:00-12:30 Československá historie v Pánovi prstenů (Tomáš Jakl)
Dílo J. R. R. Tolkiena vděčí za své bohatství mnoha inspiračním zdrojům. Autor při vytváření své mytologie originálně využil vlastní zkušenosti, mezi kterými figuroval i příběh Československa.


CELÝ CON

ČAJOVNA LOVCŮ DRAKŮ (Nenymir & Halfred)

KOUTEK ROKLINKA
Místo vhodné k odpočinku, povídání, zpívání a tvorbě, i něco k snědku se najde... Každý je vítán, stejně jako v Roklince.

HRÁČSKÝ KOUTEK

Karetní a deskové hry k volnému hraní (MINDOK, Pavel Kolářský)

KOUTEK PRO RODIČE S DĚTMI (svépomocí rodičů, vyhrazená třída i pro přespávání)

STÁNEK S KNIHAMI STRAK NA VRBĚPropagace

Budeme rádi, pokud nás na svých stránkách podpoříte odkazem na www.tolkiencon.cz nebo budete sdílet akci na Facebooku a dalších sociálních sítích.
Nejen o víně...


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Znamení
DVD za 399,- či 499,- KčZasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 2565 - 76,11% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 33 - 0,98% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 107 - 3,18% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 0,74% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 303 - 8,99% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 16 - 0,47% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 17 - 0,5% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 52 - 1,54% ]
Spíše ne
[ 61 - 1,81% ]
Určitě ne
[ 191 - 5,67% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!