Úvodní stránka
TolkienCon 2024 >>
Články, zprávy (567)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (485)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (622)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Morrowind
Garfield
ScifiWorld
Srdce Erinelu
warcraft.bonusweb.cz
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 1655 lidí

Celkem návštěvníků
15551785

English version here


TolkienCon 2018 - přihláška a informace

Co originálního lze napsat k šestnáctému ročníku oblíbeného setkání fanoušků díla J.R.R. Tolkiena? TolkienCon 2018 se uskuteční ve dnech 19. až 21. ledna 2018 již tradičně v prostorách ZŠ Grafická na Smíchově. Koncept zůstává v nezměněné podobě a čekají vás tedy tematické přednášky, semináře, hudební a další vystoupení a prostě víkend ve společnosti všech těch, pro které je Středozem přeci jen něčím trochu víc než jen jedním z mnoha fiktivních literárních a filmových světů. Těšíme se na staré známé a jako vždy uvítáme i nové příchozí!

[ Detaily ] [ Kostýmy ]
[ Registrační formulář ] [ Program ]
[ Propagace ]Detaily o TolkienConu 2018

Kdy: 19. - 21. ledna 2018 od 17:00 (registrace otevřena)

Kde: ZŠ Grafická 1060/13, 150 00 Praha 5 - Smíchov („tradiční“ místo, ke změně by dojít nemělo)
[
MAPA] [Jízdní řád MHD - cíl zastávka Bertramka]

O co jde
: setkání přátel díla JRRT; na programu jsou přednášky a semináře na všemožná témata (seznam bude průběžně doplněn na tuto stránku) z oboru. Více než cokoliv jiného jde o setkání s přáteli a lidmi naladěnými na stejnou vlnu.

Ubytování: zajištěny budou dostatečně velké vytápěné prostory; nutný vlastní spacák a karimatka.

Stravování: Con se odehrává v blízkosti centra Anděl, takže o všemožné restaurace a obchody není v docházkové vzdálenosti (či kousek tramvají) ani o víkendu nouze. K dispozici bude i čajovna s občerstvením (čaj, káva, oplatky, toasty a možná i něco hutnější k snědku). 

Jak se přihlásit: vyplněním a odesláním formuláře níže. Přihlášku bude nutné odeslat do 18. ledna. Na TolkienCon je možno dorazit i bez registrace,
při zaplnění kapacity však mají registrovaní přednost! Momentální stav: nějaké místo se ještě najde

Cena:  Organizační poplatek na celé tři dny v případě zaplacení předem je 250,- Kč. Při platbě až na místě je to 350,- Kč za celé tři dny (250,- Kč v případě účasti pouze v sobotu a předem registrovaní, neregistrovaní 300,- Kč). Pokud se chcete účastnit programu (přednáška, hudební vystoupení atp.), určitě se ozvěte a organizační poplatek platit nemusíte.

Kde zjistit další informace: Pokud vám zde nějaká informace chybí, je možné psát na mailovou adresu info@tolkiencon.cz či se obracet telefonicky na (+420) 602942423. Dotazy můžete pokládat také u infočlánku http://www.tolkiencon.cz/fantasy/viewnews.asp?id=570 a nebo na oficiální stránce TolkienConu na Facebooku.
Pro informace o průběhu Conu si můžete projít třeba články k minulým ročníkům (2013, 2012, 2011, 2010), kde najdete nejen reportáže, názory i fotografie.

Co si vzít sebou: Pokud nám chcete pomoci urychlit odbavení všech účastníků, prosím napište si na lísteček váš variabilní symbol, jméno a e-mailovou adresu, kterou předložíte u prezence. Pokud budete platit později a neobdržíte potvrzení, je vhodné vzít i doklad o zaplacení (útržek složenky atp.). Vezměte si také přezůvky! Pokud budete v budově přespávat, nezapomeňte na spacák a karimatku.

Co si sebou nebrat: Není vhodné přivést si domácí mazlíčky v podobě psů, koček, olifantů a jiných typických zvířat. Vzhledem k tomu, že účastníci postupně stárnou a rozmnožují se, jsou povoleny děti všeho věku, pokud budou pod stálým dohledem jednoho z rodičů či určené zodpovědné osoby. Plánujeme prostor vyhrazený pro rodiče s dětmi.

Pozor: v celé budově bude zakázáno kouřit a požívat alkoholické nápoje. Zakouřit si můžete jít ven a napít se do hospody. Očividně podnapilým a nedůstojně se chovajícím lidem bude do budovy vstup zakázán! Nebudeme mít problém vás z akce vykázat bez náhrady. Je povoleno přivést si ke kostýmu např. meč, ale šermířské exhibice bude možné provádět pouze mimo budovu. Věřím, že všichni účastníci jsou rozumní lidé a nebude nutné na tato pravidla, specielně to o kouření a alkoholu, upozorňovat opakovaně i během akce.


Kostýmy

Oceníme, pokud dorazíte v nějakém pěkném tematickém kostýmu, jak se ostatně stalo na TolkienConu zvykem.Registrační formulář

Předregistrace jsou uzavřeny! Pokud toužíte dorazit, tak je to možné i bez registrace.
Aktuální stav kapacity: místo ještě je :-)

Program TolkienConu 2018

Finální verze

PÁTEK


16:30 – 22:00 REGISTRACE
(Pokračuje v nemasové míře i později, a také v sobotu od osmi celý den)

Tělocvična

19:15 Oficiální úvod TolkienConu

20:00-22:00 Balfolk – taneční rej (Martin Ozzy Chlebek)
Balfolk – to jsou desítky různých tanců z různých koutů (nejenom) Evropy. Přijďte se seznámit s jednoduchými tanci od Skotska, přes Bretaň, Poitou, centrální Francii, až po Makedonii. Že netančíte? Nevadí, během chvilky se je může naučit každý – testováno na lidech!

22:15-23:15 Dračí doupě – nové prostředí a pomůcky pro PJe (Martina Magdová)
Docházejí vám nápady na dobrodružství? Užili byste mapy, cizí postavy či náhodné tabulky s drobnými příběhovými střípky? Chcete se inspirovat u světů a kampaní jiných Pánů jeskyně a obohatit vaše hry? Pak nesmíte minout přednášku, která vám představí nový modul nejen pro Dračí doupě – příručku Neklidný Tauril, která vyšla v nakladatelství Mytago na Vánoce 2017.

Třída

19:30-20:30 Vyhlášení soutěže O Gondorský Semenáček (Mittalmar a další)
V tomto roce proběhl již druhý ročník literárně-umělecké soutěže se středozemskou tématikou. Kdo budou vítězové? A které dílo se porotcům líbilo nejvíce? Součástí vyhlášení bude i jedno nesoutěžní překvapení.

20:45-21:45 Tolkien a jeho recepce na Dálném Východě (Máša Súrendil a Fux Karachovič)
Čte se Pán Prstenů v Koreji? Jakých manga a cosplay zpracování se dočkala Středozem v Japonsku? Kdy byl Tolkien přeložen do čínštiny a kolik fanoušků lze potkat v Pekingu? Tyto, a mnohé jiné informace a zajímavosti se dozvíte v přednášce o recepci Tolkienových děl na Dálném Východě.

22:00-23:00 Radek Rath Malý a hosté – koncert (Radek Rath Malý & hosté)
Písničkářský koncert, písně tentokrát pomalejší, k zamyšlení.

Elfohobití koutek

21:15-21:30 Vernisáž výstavy Minas Maenas a děl ze Semenáčku (Minas Maenas a Mittalmar)
Umělci z Minas Maenas i letos představí své výtvarné práce. A spolu s tím budete moci shlédnout  díla ze soutěže O Gondorský semenáček.

22:30-23:30 Žalozpěv za Gandalfa (Melie)
Možnost pěveckého workshopu pod vedením zkušeného mistra.

SOBOTA


Tělocvična

8:45-10:45 Kovář z Velké Lesné – alegorie nebo příběh sám o sobě? (Andre)
Budeme se zabývat posledním, za Tolkienova života publikovaným dílem, a tím je Kovář z Velké Lesné (Smith of Wootton Major, 1967). Na jedné straně se podíváme na možné interpretace díla jakožto propracované alegorie s prvky proplétající se filologie, literární kritiky, umění a imaginace. Na straně druhé jako svébytného příběhu o zkušenosti člověka se světem Faerie, o žitém vztahu a zkušenosti primárního (reálného) světa s jímavou odlišností sekundárního (imaginárního) světa. Budeme se ptát jestli je alegorické čtení možné a pokud ano, jestli je z Tolkienova pohledu přípustné vzhledem k zachování/ vyprázdnění smyslu v rámci jeho širší vize? Ozřejmíme si Tolkienovo vztahování se k termínu Faerie, teorii pohádky a význam jeho zásadní koncepce "přítele elfů" (Aelfwine) v kontextu Kováře z Velké Lesné. Zároveň si ukážeme ne zcela jednoznačný (navzdory všeobecnému přesvědčení) Tolkienův postoj k alegorii a alegorickému módu čtení/ výkladu jako takovému.

11:00-12:45 Těžký úděl žen v Tolkienově světě (Barbara Potty)
Všichni tak nějak tušíme, že Tolkienovo dílo nestálo zrovna za zrodem nové vlny feminismu. Jak špatná, nebo dobrá, je ale situace ve skutečnosti? Jak inspirující mohou být jeho jednotlivé ženské postavy? Jak moc těžké pro ně bylo žít ve světě, který Tolkien vytvořil? A jak velká očekávání vůbec můžeme od fantasy, zasazené do pseudo-středověkého prostředí, v tomto směru mít?

13:00-15:00 Severský Ódin (a jeho gandalfoidní rysy) (Jan Alistair Kozák)
Přednáška při příležitosti vydání knihy o staroseverském bohu Ódinovi. Představíme si bohatý charakter tohoto božstva včetně méně známých mýtů. Ukážeme si jeho vztah k dalším hlavním božstvům – Thorovi, Lokimu a Freyje. Ukážeme si, v čem se moderní (marvelovská) schematická zpracování míjí s jádrem Ódinova charakteru. A nakonec bude důležitým bodem sledování ódinovského dědictví v Tolkienově díle – Gandalf a Sauron jakožto dvě disociované tváře Ódina.

15:15-17:15 Amazonky a jezinky (Františka Vrbenská)
Není jenom rohirská štítonoška Eówyn; třebaže režiséru Jacksonovi vyčítali, že elfku Arwen zbytečně posunul do akční role. Hovořilo se o válečnicích, rozebíraly se šermířské schopnosti něžné poloviny lidstva. Co se tak podívat na duelistky? Jak obstojí ženy v soubojích, do kterých je obsadily mýty, legendy, spisovatelé a filmaři? Budete překvapeni...

17:30-19:30 Falešné společenstvo uvádí: Fëanor a jeho synové po osmi letech podruhé!
Staré známé písně Falešného společenstva doplněné o chytlavé kusy z pera Alexe Lewise ve výpravném muzikálu o jednom Ohnivém duchu, který zažehl v dějinách Ardy nekonečný požár. Nechte se znova vtáhnout do víru neblahých událostí života velkého Fëanora – zatmění Valinoru, vzpoury, Přísahy, Vraždění rodných a Sudby Noldor! Prožijte bitvu, ve které Fëanor vyhrál, ale přesto byl poražen.

19:45-21:15 Koncert – Mluvící Šutr
Mluvící Šutr (Odie, Gilnar + Zurg) je nedbale elegantně dezorganizovaná skupina, hrající hudbu britských ostrovů s lehkou příměsí popkulturních referencí. Přijďte strávit pohodovou hodinu se známými fláky i obskurními zákoutími folkové YouTube.

21:30-22:30 Workshop středověkých tanců (Florén)
Pojďte se s námi přenést do doby vrcholného středověku, do časů šlechetných rytířů a urozených dam. Tanec byl vždy považován za formu zábavy a nejinak tomu bylo i tehdy. S námi se můžete ponořit a zaposlouchat do tónů tehdejších melodií a zatančit si tance obyčejného lidu a měšťanstva.

22:45-0:15 Limity larpové imerze, aneb probůh, dál to nejde! (Gavroš)
Nejasná zpráva o směrování současného larpu. Dotkli jsme se co do realističnosti vrcholu možného a cesta vede jen dolů. Tentokrát ale provázky, náznaky a metamechaniky slouží tam, kde dříve diktovaly a výsledky jsou nevídané. Co všechno nám to vzniklo za žánry a formy na larpové scéně díky tomu, že jsme se naučili přimhouřit oko?

Třída

9:00-10:30 Pélori zeměkoule aneb Asijské velehory (Vítězslav Škorpík)
Na úvod si představíme nejvyšší pohoří naší Země. Stručně se zmíníme o nejvyšším pohoří západní polokoule Andách. Především se ale zaměříme na velehory v Asii, Himaláje, Karakoram, Hindúkuš, Pamír a další.
Ve druhé části přednášky se potom podíváme na zajímavé horolezecké výkony a pokusy, které v těchto pohořích proběhly. Zvláště s přihlédnutím k výrazné české stopě především ze 70. a 80. let minulého století. Připomeneme si je v době 30. výročí roku, který byl pro československé vysokohorské lezení zdaleka nejúspěšnější, současně však bohužel i nejtragičtější.

10:45-12:45 Utváření Země (Monster)
Vznik světa v mýtech. A jak to bylo ve skutečnosti. Kde se vzal Měsíc? Proč plavou kontinenty. Jak to všechno víme? Radioaktivní datování.

13:00-14:30 Tolkien a problematika smrtelnosti (Laisi Finwen)
Fandil Mistr stoickému zřeknutí se života nebo touze po věčnosti? Liší se reinkarnace elfů od starého dobrého indického vzoru? Liší se Mandos od očistce, a kde se myšlenka očistce vůbec vzala? V čem cítíme a uvažujeme o smrtelnosti jako elfové, a v čem tak činili naši dávní předkové?

16:00-17:00 Koncert Poetického Hudebního Společenstva
Poetické Hudební Společenstvo vás provede rozličnými středozemskými hudebními žánry! Zaposlouchejte se do elfských žalozpěvů, zatančete si s v rytmu kovadlin u trpasličích songů, popijte s námi pivo v hobitích hospůdkách, zopakujte si s námi středozemský zeměpis či dějepis Ardy v tematických písních o pamětihodných místech a událostech! Těšíme se na vás!

21:15-22:15 Bardské vystoupení (Máša Súrendil)
Písňoplet Máši Vrány Súrendil, který vás zavede do Středozemě, do Jiného Světa a možná... zase zpět.

Elfohobití koutek

9:00-10:00 Zahájení bojovky pro školní děti a první etapa „Čundr s černými jezdci“
Bojovka bude na téma Družina Prstene, kniha první. Je určena samostatným dětem, schopným číst a psát. Etapy je možno plnit i samostatně (a večer si vyzvednout odpovídající skromnou odměnu) ale lepší je prožít si celý příběh.

10:00-11:00 Workshop intarzie (Nina) – Intarzie je technika zdobení dřeva dřevem, přičemž vzniká mozaikový efekt různých barev a struktur. Bude k dispozici materiál a základní destičky na malé obrázky. Můžete si ozdobit i krabičku nebo jiný předmět, ale ten už si musíte sami donést.

Druhá etapa bojovky: „Piknik u Vrbáka“

10:00-10:30 Happening, během kterého možná přijde Tom Bombadil…  

10:15-13:15 Workshop knižní vazba (Aegeri) – Možnost si svázat knížku nebo notýsek, poctivou ruční prací jako ve Středozemi.

11:00-12:00 Workshop elfí výšivka (Laisi/Jitka) – Výšivka, která vytváří efekt přirozeného rostlinstva. Tentokrát pro líné i pilné, začátečníky i pokročilé.

Třetí etapa bojovky: „Hostel u mohylových duchů“

11:30 Možná zatančí Zlatěnka…

12:00-13:00 Oběd (tradiční elfí bitevní polívka, s masem i bez)

Čtvrtá etapa bojovky: „Nocleh na Větrově“

13:30-14:30 Přednáška Aragornův batoh (Oremir) – Co si brali hraničáři na cestu do Divočiny? Co muselo zabalit Společenstvo? A jak velký batoh musíte mít, když se chystáte na několikaměsíční cestu za zničením Prstenu?

14:30-16:30 Workshop elfí móda (Gil-Galad) – Ukázka elfí módy a workshop základních střihů. Možnost naučit se ušít si vše, co takový noldorský velekrál nemůže ve svém šatníku v žádném případě postrádat.

14:45 Pátá etapa bojovky: Útěk přes Brody“ (dle podmínek nejspíše venku na dvorku, sraz ale v Koutku ve tři čtvrtě na tři)

15:00-16:00 Workshop šperkaření (Bastet) – Základní techniky korálkování a výroby šperků.

19:45-20:15 Koncert (Melie a Arienwen) – Do tohoto vystoupení se pokusíme zařadit především to, co na Písních Středozemě dosud nenajdete. Humoristická tvorba z Gondolinu, bojové písně Valar ale i neznámá přírodní lyrika. Nemusíte být jenom pasivními posluchači, zpěvníky budou k dispozici.

20:15-21:25 Slavnost (Laisi) – Tradiční elfí slavnost Narvinye, opět úplně jinak :)

NEDĚLE

Tělocvična

9:30-10:30 Tolkien a jeho dílo ve filmu (Belcarnen)
Pán prstenů i Hobit ve filmové podobě už jsou pěkných pár let za námi, hlavně u prvního jmenovaného už pomalu dozrává čas na remake… Že by rovnou v rozsáhlé seriálové podobě, v brutálním stylu Hry o trůny? Nebo byste raději epické filmové zpracování života samotného JRRT?

10:45-12:15 Prokletí Pražského hradu (Darth Zira)
Neboli proč skoro každý, kdo na Hradě delší dobu pobývá, začne blbnout na kvadrát? Viděli jsme to u Klause, vidíme to teď skoro „v přímém přenosu“... čeká nás to i do budoucna? Co může být důvodem? Pozn. pro všechny – tato přednáška vůbec není a nemá být o aktuální politice, ale pouze o historii Pražského hradu.
Angličané tvrdí, že v Toweru stále bloudí duchové ubohých malých princů (zavražděných dle Shakespeara Richardem III.), nešťastné Anny Boleynové i popraveného Karla I. Ovšem i v sídle někdejších českých králů může bloudit pěkná řádka duchů někdejších obyvatel, kteří sice neskončili ani zdaleka tak násilně a krvavě jako výše zmínění, ale že by byli v životě šťastní, tak to se nedá říct ani omylem. Zkrátka a dobře, náš Hrad je spojen s tolika osobními neštěstími a trpkostmi, ba dokonce i téměř šílenstvím, že ten jeho "genius loci" je ve finále zákonitě jednoznačně negativní. Snad jedinými ještě vcelku pozitivními místy na Hradě jsou kostel sv. Jiří a katedrála sv. Víta – ovšem v těchto prostorách čeští prezidenti nikdy moc času netrávili. Navíc aby vyrovnali tu "negativní energii" prostor, ve kterých trvale pobývali, museli by nejspíš ve svatém Vítu nebo svatém Jiří trávit denně několik hodin na modlitbách :-)
Chcete vědět více? Uvidíme se v neděli dopoledne!

12:15 Ukončení TolkienConu

Třída

9:30-10:30 Z domova do Haradu a zase zpátky (Lerin a Lura)
Už tradiční příběhové čtení pro příjemné probouzení. Jste dávno na nohou, ale nechcete rušit dospávající sůvy? Tělo se vzbudilo, ale mozek odmítá fungovat? Přijďte se zaposlouchat a pomalu probudit (nebo dospat), vypít si ranní čaj a zjistit, jak vypadají pohádky ze zemí, kde je slunce žhavější, ženy záhadnější a koření omamnější... A co si o tom myslívali u nás.

10:45-11:45 Tolkienistický znalostní kvíz – pojďte se ukázat! (Barbara Potty)
Po dlouhé době zase jednou kvíz znalostí Tolkienova díla. Kolik obskurních informací víš, tolikrát jsi člověkem/ elfem/ trpaslíkem/ hobitem/ skřetem/...no však vy víte.

CELÝ CON


ČAJOVNA LOVCŮ DRAKŮ
(Nenymir & tým)

HRÁČSKÝ KOUTEK

  • Karetní a deskové hry k volnému hraní (MINDOK)
  • Královský bál plný intrik (Pavel Kolářský)
    Lehce tematická strategická karetní hra pro 2 nebo 4 hráče. Královský bál je v plném proudu a znuděné princezny postávají na stupínku uprostřed sálu. Neodolatelná výzva pro každého zkušeného svůdce.

KOUTEK PRO RODIČE S DĚTMI (i pro přespávání)
STÁNEK S KNIHAMI STRAK NA VRBĚPropagace

Budeme rádi, pokud nás na svých stránkách podpoříte odkazem na www.tolkiencon.cz nebo budete sdílet akci na Facebooku a dalších sociálních sítích.
Nejen o víně...


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Znamení
DVD za 399,- či 499,- KčZasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 2565 - 76,11% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 33 - 0,98% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 107 - 3,18% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 0,74% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 303 - 8,99% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 16 - 0,47% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 17 - 0,5% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 52 - 1,54% ]
Spíše ne
[ 61 - 1,81% ]
Určitě ne
[ 191 - 5,67% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!