Úvodní stránka
TolkienCon 2024 >>
Články, zprávy (567)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (485)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (622)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Morrowind
Kinofil
ScifiWorld
Srdce Erinelu
warcraft.bonusweb.cz
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 934 lidí

Celkem návštěvníků
15257404

English version here

Nejen o víně vážně i nevážně...


TolkienCon 2016 - přihláška a informace

TolkienCon 2016 skončil!
Fotky, reportáže a další materiály


TolkienCon se odehraje 15. až 17. ledna 2016 znovu v prostorách ZŠ Grafická. Je třeba říkat víc? Vzhledem k tomu, že se jedná již o čtrnáctý ročník a navíc nechystáme žádné převratné změny, bude další TolkienCon návrat do starého známého prostředí, s lidmi se kterými si máte co říct a doufejme znovu tou atmosférou, pro kterou akci pořádáme a vy se vracíte. Samozřejmě budou i přednášky, tolkienovské i volně spřízněné debaty, hudba, tanec… to vše jako obvykle jak organizovaně a coby součást oficiálního programu, tak i živelně a volně v průběhu celého víkendu. Jako obvykle připomínáme, že akce zdaleka není určena jen těm, co už mají za sebou několik předchozích ročníků. Moc rádi uvítáme nové tváře a poznáme další tolkienovské nadšence. Těšíme se na vás!

[ Detaily ] [ Kostýmy ] [Lístky na koncert]
[ Registrační formulář ] [ Program ]
[ Propagace ]Detaily o TolkienConu 2016

Kdy: 15. - 17. ledna 2016 od 16:30 (registrace otevřena)

Kde: ZŠ Grafická 1060/13, 150 00 Praha 5 - Smíchov („tradiční“ místo, ke změně by dojít nemělo)
[
MAPA] [Jízdní řád MHD - cíl zastávka Bertramka]

O co jde
: setkání přátel díla JRRT; na programu jsou přednášky a semináře na všemožná témata (seznam bude průběžně doplněn na tuto stránku) z oboru. Více než cokoliv jiného jde o setkání s přáteli a lidmi naladěnými na stejnou vlnu.

Ubytování: zajištěny budou dostatečně velké vytápěné prostory; nutný vlastní spacák a karimatka.

Stravování: Con se odehrává v blízkosti centra Anděl, takže o všemožné restaurace a obchody není v docházkové vzdálenosti (či kousek tramvají) ani o víkendu nouze. K dispozici bude i bar s občerstvením (čaj, káva, oplatky, toasty a možná i něco hutnější k snědku). 

Jak se přihlásit: vyplněním a odesláním formuláře níže. Přihlášku bude nutné odeslat do 14. ledna. Na TolkienCon je možno dorazit i bez registrace,
při zaplnění kapacity však mají registrovaní přednost! Momentální stav: místo stále je a můžete přijít

Cena:  Organizační poplatek na celé tři dny v případě zaplacení předem je 250,- Kč. Při platbě až na místě je to 350,- Kč za celé tři dny (250,- Kč v případě účasti pouze v sobotu a předem registrovaní, neregistrovaní 300,- Kč). Pokud se chcete účastnit programu (přednáška, hudební vystoupení atp.), určitě se ozvěte a organizační poplatek platit nemusíte.

Kde zjistit další informace: Pokud vám zde nějaká informace chybí, je možné psát na mailovou adresu info@tolkiencon.cz či se obracet telefonicky na (+420) 602942423. Dotazy můžete pokládat také u infočlánku http://www.tolkiencon.cz/fantasy/viewnews.asp?id=567 a nebo na oficiální stránce TolkienConu na Facebooku.
Pro informace o průběhu Conu si můžete projít třeba články k minulým ročníkům (2013, 2012, 2011, 2010), kde najdete nejen reportáže, názory i fotografie.

Co si vzít sebou: Pokud nám chcete pomoci urychlit odbavení všech účastníků, prosím napište si na lísteček váš variabilní symbol, jméno a e-mailovou adresu, kterou předložíte u prezence. Pokud budete platit později a neobdržíte potvrzení, je vhodné vzít i doklad o zaplacení (útržek složenky atp.). Vezměte si také přezůvky! Pokud budete v budově přespávat, nezapomeňte na spacák a karimatku.

Co si sebou nebrat: Není vhodné přivést si domácí mazlíčky v podobě psů, koček, olifantů a jiných typických zvířat. Vzhledem k tomu, že účastníci postupně stárnou a rozmnožují se, jsou povoleny děti všeho věku, pokud budou pod stálým dohledem jednoho z rodičů či určené zodpovědné osoby. Plánujeme speciální koutek pro rodiče s dětmi.

Pozor: v celé budově bude zakázáno kouřit a požívat alkoholické nápoje. Zakouřit si můžete jít ven a napít se do hospody. Očividně podnapilým a nedůstojně se chovajícím lidem bude do budovy vstup zakázán! Nebudeme mít problém vás z akce vykázat bez náhrady. Je povoleno přivést si ke kostýmu např. meč, ale šermířské exhibice bude možné provádět pouze mimo budovu. Věřím, že všichni účastníci jsou rozumní lidé a nebude nutné na tato pravidla, specielně to o kouření a alkoholu, upozorňovat opakovaně i během akce.


Lístky na koncert

18. června 2016 se v O2 Arena Praha uskuteční speciální projekce filmu Pán prstenů: Společenstvo prstenu. Čím zvláštní? Proběhne totiž za doprovodu 250ti členného symfonického orchestru, sborů a zahraničních sólistů! Více informací získáte na stránkách JV Agentura nebo facebookovém profilu celého turné. Proč o koncertu píšeme na stránkách TolkienConu? Několik registrovaných účastníků, náhodně vylosovaných v rámci sobotního večerního programu, totiž na koncert získá lístek!Kostýmy

Oceníme, pokud dorazíte v nějakém pěkném tematickém kostýmu, jak se ostatně stalo na TolkienConu zvykem.Registrační formulář

Předregistrace jsou uzavřeny! Pokud toužíte dorazit, tak je to možné i bez registrace, ale doporučujeme (obzvláště pokud plánujete účast až v sobotu) napsal e-mail na info@tolkiencon.cz nebo zatelefonovat na 602942423 a otázat se, jak to zrovna vypadá s kapacitou. Předem registrovaní mají přednost a v případě rizika přecpání prostor budou neregistrovaní odmítnuti.
Aktuální stav kapacity: místo ještě je :-)

Program TolkienConu 2016

PÁTEK

16:30 – 22:00 REGISTRACE
Pokračuje v nemasové míře i později, a také v sobotu od osmi celý den.

Tělocvična

19:00 Oficiální úvod TolkienConu

19:15 Křest knihy Neočekávané dýchánky (Michael Bronec, Jan Dobiáš, Jana Šouflová, Janina Strnadová, Leonard Medek)

20:00 – 22:00 Irsko-skotský taneční rej (Lucie „Sangí“ Strnadová)
Název mluví za vše :-)

22:30 – 23:30 Prezentace Barrandovské školy šermu (Jan „Alatyr“ Kozák)
Volně přístupný trénink, na kterém si účastníci vyzkouší principiální rozdíly v technikách boje kordem a šavlí.


Třída

20:00 – 21:00 Je Dračí doupě mrtvé? (Martina Magdová)
Legendární česká stolní hra na hrdiny už je nějaký ten rok na světě a svoje lepší časy už má za sebou. Počítače, larpy a jednoduché deskovky jí stihly vyrobit zdárnou konkurenci. Ale je skutečně mrtvá, nebo ji ještě někdo hraje? Posunulo se hraní stolních RPG od zlatých dob Dračího doupěte někam dál? Co se všecko dá hrát dnes a jak?

21:00 – Noční hraní her na hrdiny aneb RPG (Martina Magdová)
Nechce se vám spát? Přijďte si s námi zahrát stolní hru, ve které se na chvíli ocitnete v roli někoho jiného a zažijete nezapomenutelná dobrodružství. K hraní nepotřebujete nic než fantazii. Co budou vaši hrdinové zač, to vymyslíme na místě. Počítejte, že hra potrvá minimálně 4 hodiny. Počet míst na tomto hraní je omezený, rezervujte si jej předem na tressehorn@post.cz.


SOBOTA

Tělocvična

9:30 – 10:45 Jazyk Valar aneb hledání dokonalého jazyka (Vašek Valtr)
Jazyku Valar je v Tolkienově díle věnována spíše okrajová pozornost, nicméně veškeré jazykové fenomény jeho díla jsou vždy pečlivě promyšleny a i za tímto stojí víc, než se může na první pohled zdát. Jaký je vztah mezi hudbou Ainur a jazykem Valar? Čím může být jazyk pro Valar limitující? Proč Tolkien zavrhl tři jazykové rodiny dle tří Valar (Oromë, Aulë a Melkor)? A jaký je vztah mezi jazykem Valar a ideálními jazyky středověku i novověku?

11:00 – 12:30 Překládání Tolkienova eposu Pád Artušův (Jan „Alatyr“ Kozák)
Pojďte se podívat do překladatelské dílny! Překlad nedávno zveřejněného Tolkienova díla 'The Fall of Arthur' ('Artušův pád') je těsně před dokončením. Budou vám představeny na jedné straně úskalí starobylého veršového rozměru, v němž je epos složen, a na druhé straně motivy a souvislosti, které spojují Artušovské legendy v Tolkienově podání s jeho známějšími díly ze světa Ardy.

12:45 – 13:45 Maiar v Kraji nechceme! aneb Na koho se ve Středozemi sbírala víčka? (Scalex)
Jak vypadala uprchlická krize ve Středozemi? Byl Gandalf nenapravitelný sluníčkář? Patří Thórinova skupina mezi běžence válečné (museli prchnout ze zničeného domova) nebo ekonomické (jdou za lepší finanční situací)? Jak vysoké jsou sociální dávky ve Valinoru? Kdo byl mluvčím Bloku proti Udunu? Tolik otázek a jen jeden TolkienCon.

14:00 – 15:30 Nemoudrost moudrých aneb Jsou moudří Středozemě přehlídka prosťáčků? (Barbara Potty)
Vzhledem k tomu jaké chvalozpěvy se v Červené knize pějí na Gandalfa, Galadriel či Elronda by člověk čekal, že jejich bedlivé stráži nad Středozemí nic neunikne. Když se však podíváme na jejich reálné výkony, oproštěné od hobitího PR, zjistíme, že se zas tak nepředvedli a že mohou být rádi, že Bílá rada není demokraticky volená, protože by se druhého období spíše nedočkali. Je to pouze záležitost třetího věku? Bývalo to lepší? Co velikáni prvního věku? A co samotný Starší král?

15:45 – 17:45 Luna, paní noci – měsíční legendy a záhady (Františka Vrbenská)
Průvodce naší planety působí uhrančivě nejen na nás, lidi. Příběhy, které si o něm vypravujeme, mají pradávný původ a pozoruhodné souvislosti. Měsíc bývá spojován s magií, nadpřirozenými bytostmi, se sněním i s darem poezie. Ve skutečnosti výrazně ovlivňuje život na Zemi. Projděme se prostorem od brutálních inuitských bájí až po vědecké hypotézy…

18:00 – 20:00 Falešné společenstvo uvádí: Beren a Lúthien
Přinášíme vám divadelně-muzikálové ztvárnění dojemného příběhu největší a nejslavnější lásky ve Středozemi. Uvidíte lásku, žárlivost i epický souboj Finroda se Sauronem. Dozvíte se, co to znamená být správný elf. Proletíte se s Thorondorem nad Beleriandem. Přijďte a nebudete litovat! Kapesníčky s sebou!

20:15– 22:15 Laeg a Doubravka & Písně Středozemě
Křest nového CD s názvem „K Vašim službám“, na kteroužto část naváže malé Středozemské hudební vystoupení, zahrají a zazpívají Aho, Doubravka Burianová a Katka Schwarzerová, členové projektu Písně Středozemě. Pojďme společně do Středozemských plání, lesů a hor!

22:30– 00:00 Adaptační peklo 2: Kterak jsem mordoval Antona Pavloviče (Jan Winkelhöfer)
Pokračování řečí o lepších i horších adaptacích, tentokrát s důrazem na rozdíl mezi “hrát si” a “sledovat”. Dokážete zachránit Boromira, nebo srovnat se zemí Minas Tirith? A k čemu to je dobré? Jako bonus veselé historky z převádění Čechovova Racka do larpu.


Třída

9:45 – 10:45 Hvězdy v Ardě a ve skutečnosti. Aneb základy astrofyziky pro fanoušky fantasy (Vítězslav Škorpík)
Hvězdy hrají v díle profesora Tolkiena poměrně důležitou roli, jak pro Ainur tak pro elfy. Zajímá vás, jaký význam v Tolkienově světě mají hvězdy a Slunce? A jak vznikly? Dají se některá souhvězdí a hvězdy známé z Ardy ztotožnit se souhvězdími nebo hvězdami známými z našeho světa? To si povíme v první části přednášky. Poté se podíváme na hvězdy v našem vesmíru. Jak vznikají, žijí a zanikají hvězdy? Jaký je běžný věk hvězd a jaké typy hvězd známe? Je naše Slunce běžnou hvězdou? Proč hvězdy svítí? Co jsou to bílí trpaslíci, neutronové hvězdy a černé díry? Na tyto i další otázky si odpovíme v druhé části přednášky.

11:00 – 12:30 Nebeský zeměpis (Monster)
Zeměpis nebo geometrie? Kolem čeho se točí obloha? Kdo jsou naši vesmírní sousedé? Co je ve vesmíru největší? Za kolik parseků zvládne Millenium Falcon Kessel run?

12:45 – 13:45 Tolkien a antropologické konstanty našeho světa (díl 2. Panteon) (Laisi Finwen)

14:00 – 15:30 Mýtus milostného trojúhelníku (Lucie „Sombra“ Lukačovičová)
V keltských mýtech, stejně jako v artušovských legendách najdeme pozoruhodné milostné trojúhelníky. Proč královny pálily za mladými rytíři? Proč a za jakých podmínek přehlížel král nevěru své manželky? Má k tomu co říct i mistr Tolkien? P.S.: Tauriel (ta filmová) má vstup zakázán.

15:45 – 17:15 Krtek Utek (Radek Rath Malý a spol.) - koncert
Královéhradecká kapela Krtek utek je především folk a blues s prvky klasické kytary a improvizace vyvěrající z přátelství a spolupráce muzikantů rozličného hudebního zaměření. Kapela hraje na pódiu, stejně jako na ulici či v parku, v Čechách i v zahraničí. Na scéně působí od roku 2011.
Ústřední kvarteto tvoří básník, filosof a cestovatel Radek Rath Malý, kytarový mág Antonín Pevala, výherce Bienále v Kutné Hoře a soutěže Svazu autorů a interpretů, klarinetista a saxofonista Ondřej Beneš, a ozdobou kapely je houslistka a pianistka Veronika Kněžková. http://krtekutek.weebly.com/


Elfohobití koutek
(Laisi, Pipin)


Občerstvení:
Pravidelná denní jídla podle hobitích zvyklostí. Čas každého denního jídla končí vždy tehdy, když začíná čas následujícího. Neostýchejte se přijít, hosty vždy rádi vidíme, a i kdyby došly suroviny na menu, vždy něco pro Vás vyštracháme. Navíc je k dispozici Bilbova spižírna až do vyjedení zásob. Občerstvení se podává zdarma, ale můžete, budete-li chtít, zanechat dobrovolný příspěvek, zejména v leštěných dvackách.

Menu:
9:15 druhá snídaně (houby, slanina, klobásky, rajčata, vejce...)
10:45 přesnídávka (ovocný salát, pečivo elfí i hobití)
12:30 oběd (polévka, slaný koláč)
13:45 svačina (buchty, čerstvý lembas, ovoce, zelenina)
15:30 druhý (hlavní) oběd (kuře, dva druhy bramborového salátu)
17:00 čaj o páté (buchty, čerstvý lembas a moučníky všeho druhu)
20:00 večeře (toasty)
21:30 druhá večeře (co dům dal)

Workshopy:
- kaligrafie elfí i hobití (9:00 - 10:30)
- elfí: stromečky z drátků a okenní barvy, lampionové techniky (9:00 - 10:30), malba na hedvábí, origami (10:30 - 12:15)
- hobití: ozdůbky z přírodních materiálů (10:30 - 12:15), ozdůbky z korálků, plstění (14:00 - 15:30)

Vzdělávání:
- Hobitosloví (Pipin) 12:45 - 13:45
Víte kdy se Gandalf poprvé seznámil s hobity? Tušíte, kudy se Hobiti dostali od Velké řeky do Kraje? A proč se tam vlastně dostat chtěli? Notoricky, ale hlavně méně známá historie hobitího národa v jedné přednášce!
- Co mají elfi a hobiti společného? (Laisi, Pipin) 16:00 - 17:00
...s možností zjistit si, ke kterému národu nakolik kdo tíhne.
9:00 - 12:00, 14:00 - 15:30 na požádání: poradna elfích jazyků a tvorby jmen (Laisi), poradna volby hobitích jmen včetně rodokmenů (Pipin)

Odpočinek:
- přijďte si vypít čaj, poslouchat oddechovou hudbu, zatančit si nebo se jen chvilku povalovat a povídat si s těmi, kdo mají zálibu ve stejné kultuře Tolkienova světa jako Vy...

Kultura:
- elfí novoroční slavnost, letos malinko ovlivněná prvky staroindických rituálů
20:15 - 21:00 slavnost
21:00 - 21:30 volnější zábava, hudba, zpěv, tanec

Skřetí koutek (Melkora)

Sekce zapoj se do válečného úsilí:

1. Potřebujeme hrdiny? (Ne!)
2. Disciplína! Co to je? Pro všechny, co se chtějí dozvědět víc o tomto elfském výmyslu
3. Nové válečné stroje

Sekce filozofie životní styl, volný čas:

1.Obsaď žij! Aneb jak squatovat v trpasličích slujích
2. Práce! Jak se jí vyhnout?
3. Valinor, aneb poznejme své nepřátele

Sekce náboženství:

1. Melkor bručí i za tvoje hříchy! (Takže můžeš s klidem hřešit dál.)
2. Obětování

Anotace k přednášce: 13:00 – 14:00
My, skřeti, jsme nejenom schopní válečníci a řemeslníci. Když na to přijde, umíme se prosadit i v politice. Přijďte se o tom přesvědčit na pláň Gorgoroth pod horu Orodruinu. Konfederace velmi nezávislých skřetích iniciativ vedená paní Temnoty, Melkorou, si vám zde dovolí představit svůj program. Akce bude ukončena bohoslužbou církve svědků Melkorových a rituálním obětováním elfské otrokyně hostující pracovnice. Co se dozvíte: Jak ukončit skřetocidu, jak zúčtovat s feudalismem, jak skoncovat s protiskřetími pomluvami v dílech klasické literatury, jak to bylo doopravdy s krádeží Silmarilů a spoustu dalšího.

Anotace k výtvarné dílně: 14:00 - 15:00
Toužíte se zdokonalit v bojovém umění? Chcete si vyrobit řadu nových moderních zbraní? Chcete ohromit své nepřátele strašlivou válečnou maskou? Jste velitel družstva a máte zájem se poučit, jak efektivně motivovat své podřízené? Zajímáte se o nejnovější motivační pomůcky? (Biče, karabáče, kyje apod.) Navštivte naši výtvarnou dílnu vedenou Saurén, paní ohně a patronkou řemesel. Vhodné zejména pro skřetí dorost a elévku.


NEDĚLE

Tělocvična

10:15 – 11:45 Germánské a keltské jazyky v Hobitovi a Pánu prstenů (Adolescent)
Rozverné a stručné seznámení s metodou, kterou JRRT svůj fiktivní jazykový románový svět "přeložil" do evropských jazyků včetně jejich vzájemných diachronních vztahů. Proč a jak se stalo, že jména hobitů, Rohirovů, Máselníků či Bardů Lučištníků jsou příbuzná. Trnitá literární cesta od "Kalimak Brandagamba" přes "Meriadoc Brandybuck" až k našemu milému Smíšku Brandorádovi. Měli by, či neměli Rohirové mluvit staroslověnsky?

12:00 – 13:30 Páter Koniáš - český vlastenec (Darth Zira)
Jezuité jako čeští národní buditelé? To je ale pitomost první velikosti, že?! Přece všichni známe "Temno" a ze školních lavic si (aspoň někteří z nás) dobře pamatujeme Havlíčkův epigram "českých knížek hubitelé lítí - plesnivina, moli, jezoviti". Jenže, co když je "Temno" pouhá literární fikce a všechno bylo ve skutečnosti úplně jinak? A neměl by být Antonín Koniáš spíš prohlášen za svatého?

13:35 Oficiální ukončení TolkienConu


Třída

9:00 – 10:00 Pohádkové předčítání pro předčasně probuzená ptáčata (Lerin, Fallon, Lura)
Pohádky a příběhy z různých koutů světa, od Etiopie po Island (a třeba i zpátky) pro všechny, kteří se chtějí hned po ránu zasnít - nebo naopak ještě chvilku dospat.

10:15 – 11:15 Draci ve středověku (Kayky Minor)
Probereme z historického hlediska podstatu a charakteristiku draků ve středověku, jednak v křesťanském světě, ale také ve světě barbarském - severském. Pokusím se vysvětlit, jak se tímto vším Tolkien inspiroval ve své tvorbě, a na závěr si shrneme, jaká je představa o dracích dnes.

11:30 – 13:00 The Flight of the Noldor II (Vojtěch Domin, Eliška Nejedlá, Daniela Binderová, Františka Andršová)
Letos budeme pokračovat v díle, které jsme zdárně započali minulý rok. Opět vám předáme některé písně z druhého písňového cyklu známého anglického tolkienisty Alexe Lewise o útěku Noldor z Amanu. Některé si budete určitě pamatovat z loňska a tak vás při společném zpěvu přezkoušíme, jak pilně jste přes rok studovali. Nebojte se, taháky opět vyfasujete. A bude představeno i pár dalších písní, které jste loni neslyšeli. Písně v originálním anglickém znění vám předvedou s pomocí dvou kytar a hlasů Bardě a Elsa, jako vzácný host směle vystoupí skvělá harfistka Aredhel. A za domácí úkol vám přibudou nové písně v českém překladu - s těmi vás opět seznámí Daniela.

CELÝ CON TÉŽ NAJDETE

ČAJOVNU
HRÁČSKÝ KOUTEK (MINDOK a Pavel Kolářský, představení nových her, turnaj v Summoner Wars)
KOUTEK PRO RODIČE S DĚTMI (i pro přespávání)
STÁNEK S KNIHAMI STRAK NA VRBĚPropagace

Budeme rádi, pokud nás na svých stránkách podpoříte odkazem na www.tolkiencon.cz nebo budete sdílet akci na Facebooku a dalších sociálních sítích.
Nejen o víně...


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Znamení
DVD za 399,- či 499,- KčZasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 2565 - 76,11% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 33 - 0,98% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 107 - 3,18% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 0,74% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 303 - 8,99% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 16 - 0,47% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 17 - 0,5% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 52 - 1,54% ]
Spíše ne
[ 61 - 1,81% ]
Určitě ne
[ 191 - 5,67% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!