Úvodní stránka
TolkienCon 2024 >>
Články, zprávy (567)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (485)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (622)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Morrowind
Garfield
ScifiWorld
Srdce Erinelu
warcraft.bonusweb.cz
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 2266 lidí

Celkem návštěvníků
15551875

English version here


TolkienCon 2014 - přihláška a informace

TolkienCon 2014 skončil!
Fotky, reportáže a další materiály


Již 12. ročník TolkienConu, setkání fanoušků a oslava díla J.R.R. Tolkiena, se odehraje 17. až 19. ledna 2014. I tentokrát se sejdeme v pražské ZŠ Grafická, prostředí takřka domovském. Čekají vás přednášky a semináře, čistě tolkienovské i tematicky více či méně spřízněné. Hudba, zpěv, tanec a jiná umění, ani o ty nebudete ochuzeni, možná i na divadlo se dostane. Za sebou budeme mít druhý díl Hobita, jistě bude prostor o něm pořádně podebatovat. Cílem je prostě příjemně strávený čas ve společnosti přátel dnes již dlouholetých, a když se zadaří, tak možná nalezení nějakých nových.

[ Detaily ] [ Obchůdek, kostýmy ]
[ Registrační formulář ] [ Program ]
[ Reklamní banner ]Detaily o TolkienConu 2014

Kdy: 17. - 19. ledna 2014 od 16:30 (registrace otevřena)

Kde: ZŠ Grafická 1060/13, 150 00 Praha 5 - Smíchov („tradiční“ místo, ke změně by dojít nemělo)
[
MAPA] [Jízdní řád MHD - cíl zastávka Bertramka]

O co jde
: setkání přátel díla JRRT; na programu jsou přednášky a semináře na všemožná témata (seznam bude průběžně doplněn na tuto stránku) z oboru. Více než cokoliv jiného jde o setkání s přáteli a lidmi naladěnými na stejnou vlnu.

Ubytování: zajištěny budou dostatečně velké vytápěné prostory; nutný vlastní spacák a karimatka.

Stravování: Con se odehrává v blízkosti centra Anděl, takže o všemožné restaurace a obchody není v docházkové vzdálenosti (či kousek tramvají) ani o víkendu nouze. K dispozici bude i bar s občerstvením (čaj, káva, oplatky, toasty a možná i něco hutnější k snědku). 

Jak se přihlásit: vyplněním a odesláním formuláře níže. Přihlášku bude nutné odeslat do 15. ledna. Na TolkienCon je možno dorazit i bez registrace,
při zaplnění kapacity však mají registrovaní přednost! Momentální stav: místo ještě je

Cena:  Vstupné na celé tři dny v případě zaplacení předem je 250,- Kč. Při platbě až na místě je cena 350,- Kč za celé tři dny (250,- Kč v případě účasti pouze v sobotu a předem registrovaní, neregistrovaní 300,- Kč). Pokud se chcete účastnit programu (přednáška, hudební vystoupení atp.), určitě se ozvěte a vstup samozřejmě neplatíte.

Kde zjistit další informace: Pokud vám zde nějaká informace chybí, je možné psát na mailovou adresu info@tolkiencon.cz či se obracet telefonicky na (+420) 602942423. Dotazy můžete pokládat také u infočlánku http://www.tolkiencon.cz/fantasy/viewnews.asp?id=564 a nebo na oficiální stránce TolkienConu na Facebooku.
Pro informace o průběhu Conu si můžete projít třeba články k minulým ročníkům (2013, 2012, 2011, 2010), kde najdete nejen reportáže, názory i fotografie.

Co si vzít sebou: Pokud nám chcete pomoci urychlit odbavení všech účastníků, prosím napište si na lísteček váš variabilní symbol, jméno a e-mailovou adresu, kterou předložíte u prezence. Pokud budete platit později a neobdržíte potvrzení, je vhodné vzít i doklad o zaplacení (útržek složenky atp.). Vezměte si také přezůvky! Pokud budete v budově přespávat, nezapomeňte na spacák a karimatku.

Co si sebou nebrat: Není vhodné přivést si domácí mazlíčky v podobě psů, koček, olifantů a jiných typických zvířat. Vzhledem k tomu, že účastníci postupně stárnou a rozmnožují se, jsou povoleny děti všeho věku, pokud budou pod stálým dohledem jednoho z rodičů či určené zodpovědné osoby. Plánujeme speciální koutek pro rodiče s dětmi.

Pozor: v celé budově bude zakázáno kouřit a požívat alkoholické nápoje. Zakouřit si můžete jít ven a napít se do hospody. Očividně podnapilým a nedůstojně se chovajícím lidem bude do budovy vstup zakázán! Nebudeme mít problém vás z akce vypovědět bez nároku na vrácení vstupného. Je povoleno přivést si ke kostýmu např. meč, ale šermířské exhibice bude možné provádět pouze mimo budovu. Věřím, že všichni účastníci jsou rozumní lidé a nebude nutné na tato pravidla, specielně to o kouření a alkoholu, upozorňovat opakovaně i během akce.

Chcete se podílet na programu? Pokud máte zájem o vlastní přednášku či seminář, neváhejte nás co nejdříve kontaktovat!Obchůdek, kostýmy

Tvoříte? Vyrábíte? Vytváříte? I letos si zopakujeme OBCHŮDEK U DRÁČKA ŠMÁČKA.
Připravujeme výstavu Vašich vlastnoručních výrobků, sošek, triček, obrázků, šperků, výšivek a jiných dílek. Výstava bude prodejní a všem účastníkům conu bude otevřena od pátečního večera do nedělního dopoledne. Budete-li chtít zařadit své výrobky, pošlete nám nejlépe obrázek nebo alespoň stručný popis a předpokládanou cenu (obchod si vyhrazuje právo nabízené předměty k prodeji nepřijmout) na info@tolkiencon.cz. Dopravu výrobků na con i z conu si musíte zajistit sami. Prodej bude probíhat komisním způsobem - zaplatíme Vám pouze za prodané předměty, zbylé Vám vrátíme. Výtěžek z případného prodeje Vašich dílek Vám bude vyplacen v plné výši, obchod si neúčtuje žádnou provizi.

Kostýmy
Oceníme, pokud dorazíte v nějakém pěkném tematickém kostýmu, jak se ostatně stalo na TolkienConu zvykem.Registrační formulář

Předregistrace jsou uzavřeny! Pokud toužíte dorazit, tak je to možné i bez registrace, ale doporučujeme (obzvláště pokud plánujete účast až v sobotu) napsal e-mail na info@tolkiencon.cz nebo zatelefonovat na 602942423 a otázat se, jak to zrovna vypadá s kapacitou. Předem registrovaní mají přednost a v případě rizika přecpání prostor budou neregistrovaní odmítnuti.
Aktuální stav kapacity: místo ještě v klidu je :-)

Program TolkienConu 2014

PÁTEK

16:30 – 19:15 REGISTRACE
(pokračuje v nemasové míře i později, a také v sobotu od osmi)

Tělocvična

17:00 – 19:45 Fanouškovské filmy, Hobit a Pán prstenů jak je možná neznáte.

19:45 Oficiální úvod TolkienConu a představení kreslířské soutěže

20:00 – 21:30 Adaptační peklo, aneb když se Červíčkovi nechce umřít (Jan „Talpanda“ Winkelhöfer)
Pohled do světa (zejména) filmových adaptací a zamyšlení nad tím, proč a jak takové věci vznikají, případně i jak se k nim dá postavit, jak se vyhnout přehnaným očekáváním a co si od nich (ne)slibovat. Nakonec si na případové studii ukážeme, jak se v průběhu věků (ne)dařilo adaptovat jeden ze stěžejních románů 19. století - Bídníky.

21:30 – 23:00 BESEDA (Ladislav „Láďa“ Ouda, Jan „Talpanda“ Winkelhöfer, Jiří „Nenymir“ Nenutil, Františka Vrbenská a další)
Po letech opět moderovaná diskuze, ale tentokrát víc neformální a doufáme ve větší zapojení publika, neb se bude jednat o téma žhavé a kontroverzní, to jest - filmovou adaptaci Hobita. Ale nezůstaneme rozhodně jen u Hobita, zkusíme si porovnat, jak dopadly jiné filmové adaptace známých literárních děl, ať již jde o fantasy autory (Martin, Rowlingová, apod.), sci-fi autory (Dick, apod.) nebo klasiky (Tolstoj, apod.).  Přímo navazuje na přednášku o adaptačním pekle.

23:00 – 0:00 Vílí krev (Lemming)
Jak to dopadne, když čistě historický příběh zasazený do českých reálií z jara roku 1611 zkřížíte s pohádkou? Co se stane, když se jeden příliš sebevědomý mladík a jedna kurážná dívka jdou podívat do mlýna na údajné čerty? Přijďte si odpočinout od Tolkienovského světa na promítání amatérského filmu Vílí krev a dozvíte se to!

SOBOTA

Tělocvična

8:45 – 10:45 Tolkienův koncept hrdinství jako zrcadla duše-ducha (Andre)
„Anglosaská kronika nám praví, že v roce 991 byl u Maldonu zabit hrabě Beorhtnoth. Báseň, která o této události vznikla, se jmenuje příznačně Bitva u Maldonu.“ V této přednášce si uděláme exkurzi do Tolkienova pojetí a vnímání hrdinství či hrdinného ducha. Jeho inspirací bylo svébytné staroanglické a starogermánské téma, které Tolkien považoval za jedno z nejcennějších dědictví „věcí severských“. Je to motiv plný protikladů – napětí mezi vznešeným sebeobětováním a nezdolnou vůlí proti přílišné smělosti, bezstarostnosti hraničící s  bláznovstvím, a všepohlcující pýše. Tento dynamický kontrast využívá Tolkien při umné a vrstevnaté charakterizaci svých postav. Nás budou především zajímat takové, v nichž se tato bouřlivá dynamika sváří co nejintenzivněji, a proto se zaměříme na osudy Fëanora a Túrina. Podíváme se také na výše zmíněné Tolkienovy inspirace v podobě staroanglické básně Bitva u Maldonu a jiné. A možná nakonec dojde i na Froda.

11:00 – 12:30 Výuka historických tanců (Jeřabina)
Jeden tanec dvorský (la Quinte estampie) a jeden vesnický (Santa Maria). Krom toho se dozvíte jak mít jako správný šlechtic lejno pod nosem, nebo třeba proč se rytíři vyplatilo umět tančit. A také možnost dvorského role-playingu, nebo bujarého víření v kole jako na vesnici.

12:45 – 14:15 Pochody smrti... Cesta pouze tam (Jiří „Nenymir“ Nenutil)
Příběh z časů profesora Tolkiena, který překonává pouť Noldor.

14:30 – 16:00 Máme holé ruce (Vojtěch „Elf“ Půlpán)
Styly boje beze zbraně v Evropě od Vikingů po Sherlocka Holmese. Zřejmě dojde i na ukázky na živo.

16:15 – 17:15 Bardské vystoupení (Máša „Súrendil“ Klepetková)
Již tradiční vystoupení plné autorských písní ze všech koutů Středozemě, letos obohacené o sbírku zimních říkanek z nalezeného manuskriptu. Sněžilo v Roklince, sněžilo... Jezdila Galadriel na saních? A co na to Medděd?

17:45 – 18:45 Hlasy Středozemě
Hudební uskupení, formující se v rámci projektu Písně Středozemě (www.pisnestredozeme.cz). Hlasy Středozemě interpretují jak písně "starého" Poetického Společenstva, jež ukončilo svou existenci již před mnoha lety (a se kterým Hlasy sdílejí několik lidí), tak písně od dalších autorů. Připraveny máme i zbrusu nové písně.

19:00 – 20:30 Irsko-skotský taneční rej (Lucie „Sangí“ Strnadová)
Jako každý rok, pojďte se s námi opět přenést na Zelený ostrov. Zveme úplné začátečníky i pokročilé, všechny rasy Středozemě i jiných světů.

20:45 – 21:15 MOSĎŘaKŘ OO ORDURES UZP NPCh uvádějí: ÚTĚK Z KOMNATY MAZARBUL
Ďas aby spral už tenhle důl
K otcům už máme jen cesty půl
žádný z nás hřbet svůj neskloní
hrobkou nám bude Mazarbul

21:30 – 23:30 Ubohá Rusalko bledá! aneb Mezirasová interakce ve fantasy s přihlédnutím k erotickým aspektům (Františka Vrbenská)
Na papíře vypadají vztahy mezi fantazijními rasami dobře i napínavě, ve filmu ještě lépe, ve fan-artu úplně senzačně. Můžeme hledat reálné vzory v kulturní antropologii a etnologii? Jak autoři od Erbena přes Tolkiena i V+W nahlíželi kontakt mezi světy a bytostmi - a leckdy nedomysleli?

Třída

9:00 – 10:30 Hraničáři z Pustin (Edward Smith)
Nemnoho chvil hovorem strávených nad životem a důvtipem harcovníků tajemných, hraničáři se zvoucích. Dále okamžik prodlení při dumání nad genesí a způsobem obživy osob těchto. Jakož i presentace vercajku všelikého k životu v divočině potřebného. Což preludiem k činnosti naší býti by mělo. (trans. – Krátká diskuze o životě hraničářů. Zamyšlení nad původem a obživou hraničářů. Také ukázka vybavení. Krátké představení naší činnosti.)

10:45 – 11:45 Artušův pád (Jan Alatyr Kozák & Askra Anet Boučková)
Pár slov o nově zveřejněném díle J.R.R.Tolkiena, nedokončeném eposu The Fall of Arthur/Artušův pád. Co je obsahem díla, čím slibuje zaujmout, na co se čtenář může těšit. Krátký pohled do dílny dvojice překladatelů. Ukázky z díla.

12:00 – 12:30 Samizdatové vydání Pána Prstenů (Jan Alatyr Kozák)
Jádrem tohoto krátkého vstupu je prezentace tří masivních salátových bichlí samizdatového Pána prstenů s obtížně čitelným textem psaným ručně na psacím stroji přes sedm kopíráků a následně prošlý blíže nezjistitelným množstvím xeroxů. K tomu bude připojeno krátké zavzpomínání na osudy samizdatového vydání Pána prstenů, přičemž budou-li přítomni i služebně starší pamětníci (např. Michael Bronec), s vděčností jim bude popřáno sluchu.

12:45 – 14:15 Na lovu částic aneb zoologie mikrosvěta - 2 (Monster)
Co vylučuje Pauliho princip? Mezi čím jsou mezony? Čím drží pohromadě jádro? Co je podivného na K? Jsou bosony bosé? Jak voní kvarky? Jak ulovit božskou částici? Sežere LHC černá díra?

14:30 – 16:00 Falešné společenstvo uvádí: Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky
Notoricky známý příběh v hudebně-tanečním provedení Falešného společenstva. Obsahuje 89,47% nových písní!

16:15 – 17:45 Pohádka a mýtus jako cesta mysli a duše (Lura)
Pohádkový obraz jako přímé nahlédnutí existence symbolem a praobrazem, tvoření obrazu světa pomocí pohádky či mýtu. Přirozeně nelogické zamyšlení nad pohádkami - a nejen zamyšlení - bude i ta pohádka. Pro všechny, kdo mají rádi příběhy a tuší jako pan Tolkien, že říše pohádek leží daleko a hluboko a je plná mnoha rozličných věcí.

Elfí koutek

V průběhu dne bez konkrétních časů: Quenya pro začátečníky, pomoc s tvorbou jmen, elfí deskovky (nejen) k procvičování jazyka a samo sebou též hit: test kterou z postav Hobita dotyčný je.

19:00 – 20:30 Slavnost Obnovy přátelství (Laisi Finwen)
Varianta slavnosti Narvinye, zaměřená na vztahy, vhodná jak pro ty, kdo Obnovení ohně už letos prožili, tak pro ty, kdo o ně přišli. Aktivněji laděná, lze s sebou vzít i děti.

NEDĚLE 

Tělocvična

9:30 – 11:00 Alkohol ve Středozemi se zvláštním zřetelem na vinařství (Jan „Belcarnen“ Čeřovský)
Profesor Tolkien nebyl žádný suchar, měl dobrý smysl pro humor, do práce jezdil na kole, rád přijímal hosty jako každý hobit, baštil tradiční anglická jídla, popíjel sherry, pivo, víno, zpíval. Aktualizovaná a rozšířená přednáška (pro plnoleté i ochutnávka) z let 2008/2009 se zaměřuje na důležitou součást života ve Středozemi a vlastně též volného času JRRT. Poputujeme od medoviny po archivní Starou vinici z Jižní čtvrtky, povíme si o vínech „posílených“, elfí biodynamice, miruvoru a pro odvážné i skřetím dryjáku.

11:15 – 12:45 Padouch nebo hrdina? (Darth Zira)
Jeho tatínek Václav, který ovšem do dějin vstoupil jako císař Karel IV., byl odhlasován coby největší Čech - skvělý člověk, geniální státník, vynikající panovník a ještě velký vlastenec k tomu, prostě panovnický Mirek Dušín a ideální rytíř bez bázně a hany v jedné osobě s čestným titulem otce vlasti navrch. Ovšem jeho mladší syn je pro nás naopak synonymem vší špatnosti, podlý a proradný nepřítel českého národa. Obrozenečtí historici mu upírali snad i to, že by mohl být Čechem. Jenže co když to všechno bylo úplně jinak? Zikmund - liška ryšavá coby sympaťák? Kandidát na zařazení do pantheonu největších českých osobností? Zdá se to absurdní? Ani náhodou! I on totiž má nárok na titul "otec vlasti" (byť pravda našich východních sousedů, kteří s námi ale ještě dost nedávno tvořili společný stát) a k tomu to byl skutečně pravý syn svého velkého otce - vzdělanec, skvělý diplomat, vynikající státník, dost možná první skutečný moderní Evropan, k jehož odkazu by se dalo hlásit ještě dnes a jehož jasnozřivá prozíravost je stále až zarážející... A k tomu všemu mnohými svými vlastnostmi český původ rozhodně nezapřel.

13:00 – 13:30 Záboj a Slavoj (Vojtěch „Elf“ Půlpán)
Scénické čtení z nejstaršího českého fantasy aneb dvoumužná krátká taškařice v původním znění bez titulků, ideálně se hodící do epického prostoru schodiště.

13:35 Ukončení TolkienConu (Jan „Belcarnen“ Čeřovský, Ladislav „Láďa“ Ouda)

Třída


9:45 – 11:00 Fantastická zoológia - 2 (Matúš „Loki“ Hyžný)
Alternatívne svety a špekulatívna evolúcia. Ako vyzerá život na iných planétach? Čo by sa stalo, keby dinosaury nevyhynuli? A vyhynuli vôbec? Ako bude vyzerať človek budúcnosti? Čo majú spoločné penisové červy s Tolkienom?

11:15 – 12:45 Jak se mají Straky na vrbě (Michael Bronec)
Povídání s nakladatelem o jeho práci a taky o knížkách

V prostorách konání conu též najdete…

ČAJOVNA (Mírwen) – celý con
ELFÍ KOUTEK  – hlavně sobota
HRÁČSKÝ KOUTEK - prezentace her od MINDOK včetně představení několika novinek, detailní program najdete v koutku
STÁNEK S KNIHAMI STRAK NA VRBĚ – celý con
KOUTEK PRO RODIČE S DĚTMI – celý con (ale především sobota)
OBCHŮDEK U DRÁČKA ŠMÁČKA (vaše vlastní tvorba!) – celý conReklamní banner

Budeme rádi, pokud nás na svých stránkách podpoříte odkazem na www.tolkiencon.cz či případně využijete i připravený reklamní banner.

 

<a href="http://www.tolkiencon.cz"><img src="http://www.tolkiencon.cz/fantasy/TC2014Images/banner1.gif" border="0"/></a>

 
Nejen o víně...


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Znamení
DVD za 399,- či 499,- KčZasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 2565 - 76,11% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 33 - 0,98% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 107 - 3,18% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 0,74% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 303 - 8,99% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 16 - 0,47% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 17 - 0,5% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 52 - 1,54% ]
Spíše ne
[ 61 - 1,81% ]
Určitě ne
[ 191 - 5,67% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!