Úvodní stránka
TolkienCon 2024 >>
Články, zprávy (567)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (485)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (622)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Morrowind
Garfield
ScifiWorld
Srdce Erinelu
warcraft.bonusweb.cz
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 1169 lidí

Celkem návštěvníků
14520463

English version here


TolkienCon 2011 - přihláška a informace

TolkienCon 2011 skončil!
Fotky, reportáže a další materiály


Už je to po deváté a po pravdě tak nějak nevím, co sem psát, takže se budu trošku opakovat :-) Sebrali jsme poslední zbytky sil a rozhodli se uspořádat další ročník TolkienConu. Jako vždy to bude na začátku roku, tentokrát to vyšlo na 14. - 16. ledna 2011. Opět půjde o setkání příznivců díla profesora J.R.R. Tolkiena pod záminkou oslavy jeho narozenin. Na programu jsou přednášky, semináře, při troše štěstí hudební, taneční i divadelní vystoupení, specializované koutky různých aktivit a národů Středozemě a především víkend strávený ve společnosti těch, kterým uhranulo stejné literární dílo a vše, co se na něj v průběhu let nabalilo. Doufáme, že účast bude i tentokrát hojná, ale maximální počet účastníků je po předchozích ročnících pevně stanoven a bude dodržen.

[ Detaily ] [ Výstava a volba nejlepšího kostýmu ]
[ Literární soutěž ][ Registrační formulář ] [ Program ]
[ Reklamní banner ]Detaily o TolkienConu 2011

Kdy: 14. - 16. ledna 2011 od 16:30 (registrace otevřena)

Kde: ZŠ Grafická 1060/13, 150 00 Praha 5 - Smíchov („tradiční“ místo, ke změně by dojít nemělo)
[
MAPA] [Jízdní řád MHD - cíl zastávka Bertramka]

O co jde
: setkání přátel díla JRRT; na programu jsou přednášky a semináře na všemožná témata (seznam bude průběžně doplněn na tuto stránku) z oboru. Více než cokoliv jiného jde o setkání s přáteli a lidmi naladěnými na stejnou vlnu.

Ubytování: zajištěny budou dostatečně velké vytápěné prostory; nutný vlastní spacák a karimatka.

Stravování: Con se odehrává v blízkosti centra Anděl, takže o všemožné restaurace a obchody není v docházkové vzdálenosti (či kousek tramvají) ani o víkendu nouze. K dispozici bude i bar s občerstvením (čaj, káva, oplatky, toasty a možná i něco hutnější k snědku). 

Jak se přihlásit: vyplněním a odesláním formuláře níže. Přihlášku bude nutné odeslat do 12. ledna.

Cena:  Vstupné na celé tři dny v případě zaplacení předem je 250,- Kč včetně ubytování na obě dvě noci. Při platbě až na místě je cena 300,- Kč za celé tři dny (200,- Kč v případě účasti pouze v sobotu). Pokud se chcete účastnit programu (přednáška, hudební vystoupení atp.), určitě se ozvěte a vstup samozřejmě neplatíte. Součástí vstupného by měl být i sborník Imladris či jiná brožura s (nejen) příspěvky do soutěže O lahvičku miruvoru.

Kde zjistit další informace: Pokud vám zde nějaká informace chybí, je možné psát na mailovou adresu info@tolkiencon.cz či se obracet telefonicky na (+420) 602942423. Dotazy můžete pokládat také u infočlánku http://www.jcsoft.cz/fantasy/viewnews.asp?id=556 a nebo na oficiální stránce TolkienConu na Facebooku.
Pro informace o průběhu Conu si můžete projít třeba článek o minulém ročníku, kde najdete nejen reportáže, názory i fotografie.

Co si vzít sebou: Pokud nám chcete pomoci urychlit odbavení všech účastníků, prosím napište si na lísteček váš variabilní symbol, jméno a e-mailovou adresu, kterou předložíte u prezence. Pokud budete platit později a neobdržíte potvrzení, je vhodné vzít i doklad o zaplacení (útržek složenky atp.). Vezměte si také přezůvky! Pokud budete v budově přespávat, nezapomeňte na spacák a karimatku.

Co si sebou nebrat: Není vhodné přivést si domácí mazlíčky v podobě psů, koček, olifantů a jiných typických zvířat. Vzhledem k tomu, že účastníci postupně stárnou a rozmnožují se, jsou povoleny děti všeho věku, pokud budou pod stálým dohledem jednoho z rodičů či určené zodpovědné osoby. Plánujeme speciální koutek pro rodiče s dětmi.

Pozor: v celé budově bude zakázáno kouřit a požívat alkoholické nápoje. Zakouřit si můžete jít ven a napít se do hospody. Očividně podnapilým a nedůstojně se chovajícím lidem bude do budovy vstup zakázán! Nebudeme mít problém vás z akce vypovědět bez nároku na vrácení vstupného. Je povoleno přivést si ke kostýmu např. meč, ale šermířské exhibice bude možné provádět pouze mimo budovu. Věřím, že všichni účastníci jsou rozumní lidé a nebude nutné na tato pravidla, specielně to o kouření a alkoholu, upozorňovat opakovaně i během akce.

Chcete se podílet na programu? Pokud máte zájem o vlastní přednášku či seminář, neváhejte nás co nejdříve kontaktovat!Výstava a volba nejlepšího kostýmu

Tvoříte? Vyrábíte? Vytváříte? I letos si zopakujeme OBCHŮDEK U DRÁČKA ŠMÁČKA.
Připravujeme výstavu Vašich vlastnoručních výrobků, sošek, triček, obrázků, šperků, výšivek a jiných dílek. Výstava bude prodejní a všem účastníkům conu bude otevřena od pátečního večera do nedělního dopoledne. Budete-li chtít zařadit své výrobky, pošlete nám nejlépe obrázek nebo alespoň stručný popis a předpokládanou cenu (obchod si vyhrazuje právo nabízené předměty k prodeji nepřijmout) na info@tolkiencon.cz. Dopravu výrobků na con i z conu si musíte zajistit sami. Prodej bude probíhat komisním způsobem - zaplatíme Vám pouze za prodané předměty, zbylé Vám vrátíme. Výtěžek z případného prodeje Vašich dílek Vám bude vyplacen v plné výši, obchod si neúčtuje žádnou provizi. Obchůdek navíc doplníme i o WORKSHOP, některé předměty budou vyráběny přímo na místě a jste zváni k účasti na celém procesu a vše si vyzkoušet sami.

Kostýmová soutěž
TolkienCon v minulých letech spousta lidí pojala jako příležitost blýsknout se novým kostýmem a k vidění byla spousta nádherných výrobků. Budeme velmi rádi, pokud i letos přijedete stylově oděni. Dva nejlepší kostýmy, mužský a ženský, oceníme nějakým pěkným dárkem. Ve snaze trochu chaotický systém soutěže upravit bude tentokrát nutné každý kostým přihlásit a během večerní prezentace též představit způsob jeho výroby. Ano, preferovány jsou vlastnoručně vyrobené kostýmy :-) Detaily ještě upřesníme.Literární soutěž O lahvičku miruvoru

Soutěž O lahvičku miruvoru prochází proměnou. Michael Bronec se rozhodl, že výsledky budou vyhlašovány na TolkienConu, jež se odehrává vždy v lednu, u příležitosti Mistrových narozenin. vítězné práce vyjdou v Imladris, která se objeví v materiálech conu. Zadání soutěže a další detaily najdete vždy na stránkách Strak na vrbě.Registrační formulář

Po registraci obdržíte informaci o způsobu platby. Potřebná částka za vstupné musí být na účtu do 12. ledna. Specielně při platbě složenkou na poště počítejte i s několika dny potřebnými k převodu peněz a částku odešlete včas. Zabráníte tak případným komplikacím při "odbavování" na Conu. Pokud neobdržíte do jednoho týdne od převodu peněz potvrzení o tom, že jsme je dostali, obracejte se na info@tolkiencon.cz

 

Jméno a příjmení:
Přezdívka:
E-mail:
Telefon:
Počet míst:
Přednášející?
* Poznámky: 

Předregistrace již nejsou možné. Můžete dorazit přímo na místo nebo volejte 602942423


* Pokud registrujete více účastníků, zapište do poznámek jméno a příjmení každého z nich.

Program TolkienConu 2011
finální verze z 11. ledna

PÁTEK

16:00 – 19:00 REGISTRACE (pokračuje v nemasové míře i později, a také v sobotu)

Tělocvična

19:15 Úvod conu

19:30 – 20:30 HOST – Miroslav Žamboch
Jak se má Koniáš a Seržant k Aragornovi a třeba také ke Geraltovi a Conanovi?

20:30 – 22:00 BESEDA (Františka Vrbenská, Martin „Darion“ Antonín, Jakub „Drak“ Kočí, Leonard Medek a Miroslav Žamboch)
Spisovatelská beseda o fantasy tvorbě, fantasy světech a jejich hrdinech.

22:00 – 22:30 Křest knihy (Michael Bronec a pozvaní ilustrátoři) - O cestách tam a zase zpátky (aneb Do světa na zkušenou); autor: Zdeněk Neubauer
Teoretický text o Tolkienovi, který vyšel počátkem 90. let, obohacený navíc o další esej Jak se Honza učil latinsky. Pan profesor umí být velmi čtivý a vtipný. Bohatě ilustrováno. Profesor Neubauer na tom není zdravotně tak, aby se mohl účastnit, ale těšit se můžeme alespoň na Michaela Bronce a snad i nějakého ilustrátora knihy :-)

22:45 – 0:45 Fantasy Jam Session: Praotcové západní animované fantasy a sci-fi (Sindor)
Animace není jen Anime! René Laloux, Ralph Bakshi a další. Prezentace s komentovanými ukázkami z Fantastic planet (1973), Wizards (1977), Lord of the Rings (1978) a Fire and Ice (1983).

Třída

22:30 – 23:30 Dance Session (Slúně)
Taneční meditace - tentokrát začneme trochu netradičně, každý se svým světlem a pak rozsvítíme celou místnost :-)


SOBOTA

Tělocvična

9:00 – 10:30 Zlý kocour Tevildo aneb vztah pohádky a mýtu nejenom v díle JRRT (Andre)
Trochu jiný pohled do širšího kontextu známé Tolkienovy "Eseje o pohádkách" a vývoj jeho díla od pohádkových prvků k mýtu. Co je to pohádka? Co je to mýtus? Jakou hrají roli v dílech současnějších autorů fantastiky jako literární nástroj? Podíváme se blíže i na Tolkienovy současníky, kterých si sám výrazně cenil. A nakonec se možná dostane i na čtené ukázky nějakých těch pohádek, ovšem v původním zpracování.

10:45 – 12:15 J.R.R. Tolkien - Legenda o Sigurdovi a Gudrun (Jan Kozák)
Do češtiny zatím přeloženo nebylo už jenom proto, že je to psáno v aliteračním metru, ve kterém tady málokdo umí překládat. Přednáška by měla být pojata jako pohled do dílny překladatele (knihu překládá pro Argo), jak to vlastně funguje, případně i s jednou strofou vrženou do publika na kolektivní experimentální překlad. Dále jaké styčné body má dílo se Silmarillionem a Pánem prstenů na jedné straně a se severskou mytologií (Sága o Völsunzích, Píseň o Nibelunzích) na straně druhé.

12:30 – 13:30 Moderní trendy při výrobě zbraní na LARP aneb poodhalení výrobních tajemství (Tomáš „Bagr“ Neugebauer)

13:45 – 15:15 Páni a kmáni (Dip. Pl. Klára Andresová a Ctrl Vojtěch Půlpán)
Drobné nahlédnutí do válečných a bojových zvyků vrstev urozených i neurozených v evropském vrcholném středověku, to celé doplněno názornými příklady a dobovými ilustracemi.

15:30 – 17:00 Tucet špinavců: hrdinové naší doby (Sindor)
Dvanáct portrétů obyčejných lidí, kteří strčí Legolase s Chuckem Norrisem do kapsy

17:15 – 18:45 Hrdinství, idea a iluze (Jiří „Nenymir“ Nenutil)
Nenymir o rok dále a rok hlouběji, co zbylo z Tolkiena, co zbylo z nás a jakou roli v tom hraje Druhá světová válka. Bonus: letos dozoroval film Lidice, takže něco málo možná…

19:00 – 19:30 DIVADLO - CONAN A ZAMORSKÝ MOTÝL (SHŠ Ordures)
Intelektuálně násilná fraškovitá němohra. Hrdinský příběh z Conanových učednických zlodějských let v Zamoře. Jde o láskyplnou variaci na klasické conanovské příběhy s mnoha odkazy na populární kulturu a teoretickou fysiku.

19:45 – 21:00 Irsko-skotský taneční rej (Sang Am)
Pojďte se s námi letos již počtvrté přenést na Zelený ostrov. Zveme úplné začátečníky i pokročilé, všechny rasy Středozemě i jiných světů.

21:15 – 22:15 KONCERT – MÚZY KUS (Jakub D. Kočí, Anna Wagnerová, Barbora Gabrielová, Martin Pergl, Vojtěch Půlpán)

22:30 – 0:00 O ženách bojovnicích – netradičně (Františka Vrbenská) Prosté vojačky, elitní válečnice, velitelky armád - to není fantasy, ale drsná skutečnost historie i současnosti. Je žena horší, slabší, nebo naopak krutější a zdatnější válečník než muž? Vnímá válku a smrt jinak? Jak čelit pro ženu citlivým faktorům: nevyhovující hygieně a nebezpečí sexuálního násilí? Mění válka ženskou psychiku, a pokud ano, jak?

Třída

9:00 – 9:40 Popěvky, přísloví a říkadla obyvatel Středozemě (Máša „Súrendil“ Klepetková)
Vážné i nevážné povídání o tom, jak by zcela jistě vypadala lidová slovesnost obyvatel Středozemě. Víte proč se mezi lidmi říká: Mít štěstí jako hobit po ránu? Kolik dní by zněl lesem entí jazykolam? Jaké pohádky se nám dochovaly z rohanských plání? Přijďte si poslechnout pořekadla, přísloví, sakrální písně trpaslíků a mnoho dalšího :)

9:45 – 10:40 Košiličku šíti, bez jehel a nití (Klára)
Povídání o nešitých oděvech (pláště, skotské kilty, antické oděvy, sárí...), případně konstrukcích nejprimitivnějších střihů.

10:45 – 12:15 Monstrum v říši kvant (Monster)
Kdo snědl pudink pana Thompsona? Co je na štítu rytíře z Nelsonu? Co se děje, když se Bohr nedívá? Co se stalo Schrödingerově kočce? Je `t Hooft novou reinkarnací Herma Trismegista? Co je reprezentací grupy unitární symetrie v komplexním n-rozměrném prostoru? Co se stane, když do lagrangiánu kalibrační teorie zavedeme skalární pole způsobující spontánní narušení symetrie? A myslí to Dick Feynman vážně?

12:30 – 13:30 O odívání (Jeřabina)
Odívání ve středověku a historii obecně, odívání ve Středozemi (polemika o střizích a materiálech s možností debaty) a kostýmy na LARPu a šití.

13:45 – 15:15 Pád Gondolinu aneb Tuor se vrací, hudební představení (Falešné Společenstvo)
Krví končí den, poslední věž ztrácí Gondolin. K zemi už padá, jen mlha vkládá útěchu do srdcí nám.

15:30 – 16:00 LARP ve světě Středozemě: Arnor (Randir)
Co čekat od LARPu odehrávajícího se ve Středozemi? V čem se liší od ostatních světů? Aneb proč jsme museli poslat Elronda k tchýni, jak se kouká do palantíru a co měl na práci dědek Vrbák, když byl ještě malý. Nahlédnutí do organizační kuchyně LARPu Arnor a představení hry pro případné zájemce.

16:15 – 17:00 Bardské vystoupení (Máša „Súrendil“ Klepetková)
Pásmo písní

17:15 – 18:45 Černé vlajky Umbarské (Leonard Medek)
Pirátství je prastaré řemeslo, vlastně stejně staré jako mořeplavba. A jako takové má jisté zákonitosti, které (nejen) Tolkien nedomyslel...


NEDĚLE

Tělocvična

9:15 – 10:40 Dýmky a dýmkové koření ve Středozemi (Kyklop a Hoblík)
Bude zahrnuta samozřejmě i skutečná podoba průmyslu a ukázky typů dýmek, ovšem také i varující cedule krajského hobitího zdravotnictví :-)

10:50 – 12:20 Zbraň našeho zrození (Darth Zira)
Málo známý a proto neprávem opomíjený astrologický systém mluví především o lidských ambicích. Na této přednášce se vám prozradí nejen, s jak vznešenou (či naopak nízkou) zbraní v ruce jste se zrodili, ale také zda a jak ji můžete v průběhu života vyměnit za lepší. Součástí přednášky je workshop, na kterém si vlastní zbraň sami spočítáte. V případě, že na přednášce vybude nějaký čas, bude beseda - pokud ne, sejdu se k astrologickému poradenství se zájemci v čajovně.

12:30 – 13:00 Filmový Hobit (Belcarnen)
Krátké představení novinek z prací na filmu Hobit aneb Kdo bude hrát Bilba a jak vypadá Kili ve vaně?

13:00 – 13:45 Kvíz znalostí o ceny (Fanaurwen)
Rozhodujete se, zda se znovu podívat na film, nebo kterou knihu z tvorby páně Tolkienovy si znovu přečíst? Přijďte zjistit, z čeho Váš mozek pořídil nejlepší sadu záznamů a co je naopak třeba osvěžit ;-)

13:45 Ukončení Tolkienconu

Třída

9:45 – 10:45 Od spirály k vážce (Deneb)
O ornamentu, zdobnosti a netušených inspiracích nejen v kostýmové tvorbě. A taky o tom, proč by se Keltům líbilo ve středověkém Rusku a elfům v Paříži na přelomu 19. a 20. století.

11:00 – 12:15 Tolkien na Secondlife (Orsejka)
Virtuální světy více i méně inspirované Tolkienem, stvořené od fanoušků pro fanoušky. Klady, zápory, okouzlení a zklamání. Jak se žije ve Vinyamaru, rybaří v potopeném Beleriandu, proč je Tirion jen pro otrlé a proč jenom měli v Alqualonde popcorn a Santovy soby.


A nebude chybět…

ČAJOVNA (Mírwen) – celý con

ELFÍ KOUTEK (Ailin) – hlavně sobota a až do neděle

HRÁČSKÝ KOUTEK - deskovky (Mindok - Desgenais) – celý con

OBCHŮDEK U HOBITŮ (Tomáš Bagr Neugebauer) – sobota

Stánek s knihami Strak na vrbě (Michael) – celý con

KOUTEK PRO RODIČE S DĚTMI (Gilros) – celý con

OBCHŮDEK U DRÁČKA ŠMÁČKA (Vaše vlastní tvorba!) – celý conReklamní banner

Budeme rádi, pokud nás na svých stránkách podpoříte odkazem na www.tolkiencon.cz či případně využijete i připravený reklamní banner.

 

<a href="http://www.tolkiencon.cz"><img src="http://www.tolkiencon.cz/fantasy/TC2011Images/banner.gif" border="0"/></a>

 
Nejen o víně...


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Znamení
DVD za 399,- či 499,- KčZasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 2565 - 76,11% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 33 - 0,98% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 107 - 3,18% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 0,74% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 303 - 8,99% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 16 - 0,47% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 17 - 0,5% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 52 - 1,54% ]
Spíše ne
[ 61 - 1,81% ]
Určitě ne
[ 191 - 5,67% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!