Úvodní stránka
TolkienCon 2020 >>
Články, zprávy (565)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (478)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (620)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Morrowind
Kinofil
ScifiWorld
Srdce Erinelu
warcraft.bonusweb.cz
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 930 lidí

Celkem návštěvníků
5785972

English version here

Nejen o víně vážně i nevážně...


TolkienCon 2017 - přihláška a informace

TolkienCon, tohoto jména již patnáctý, se uskuteční coby mírně opožděná oslava narozenin J.R.R. Tolkiena ve dnech 20. až 22. ledna 2017 opět v prostorách ZŠ Grafická. Jako vždy jsou na programu přednášky, semináře, hudební i jiná vystoupení, specializované koutky různých aktivit a národů Středozemě a především víkend strávený ve společnosti těch, kterým uhranulo stejné literární dílo a vše, co se na něj v průběhu let nabalilo. Těšíme se na staré známé a doufáme, že poznáme i nové tváře. V lednu na viděnou!

[ Detaily ] [ Kostýmy ]
[ Registrační formulář ] [ Program ]
[ Propagace ]Detaily o TolkienConu 2017

Kdy: 20. - 22. ledna 2017 od 17:00 (registrace otevřena)

Kde: ZŠ Grafická 1060/13, 150 00 Praha 5 - Smíchov („tradiční“ místo, ke změně by dojít nemělo)
[
MAPA] [Jízdní řád MHD - cíl zastávka Bertramka]

O co jde
: setkání přátel díla JRRT; na programu jsou přednášky a semináře na všemožná témata (seznam bude průběžně doplněn na tuto stránku) z oboru. Více než cokoliv jiného jde o setkání s přáteli a lidmi naladěnými na stejnou vlnu.

Ubytování: zajištěny budou dostatečně velké vytápěné prostory; nutný vlastní spacák a karimatka.

Stravování: Con se odehrává v blízkosti centra Anděl, takže o všemožné restaurace a obchody není v docházkové vzdálenosti (či kousek tramvají) ani o víkendu nouze. K dispozici bude i bar s občerstvením (čaj, káva, oplatky, toasty a možná i něco hutnější k snědku). 

Jak se přihlásit: vyplněním a odesláním formuláře níže. Přihlášku bude nutné odeslat do 19. ledna. Na TolkienCon je možno dorazit i bez registrace,
při zaplnění kapacity však mají registrovaní přednost! Momentální stav: místo stále je a můžete přijít

Cena:  Organizační poplatek na celé tři dny v případě zaplacení předem je 250,- Kč. Při platbě až na místě je to 350,- Kč za celé tři dny (250,- Kč v případě účasti pouze v sobotu a předem registrovaní, neregistrovaní 300,- Kč). Pokud se chcete účastnit programu (přednáška, hudební vystoupení atp.), určitě se ozvěte a organizační poplatek platit nemusíte.

Kde zjistit další informace: Pokud vám zde nějaká informace chybí, je možné psát na mailovou adresu info@tolkiencon.cz či se obracet telefonicky na (+420) 602942423. Dotazy můžete pokládat také u infočlánku http://www.tolkiencon.cz/fantasy/viewnews.asp?id=569 a nebo na oficiální stránce TolkienConu na Facebooku.
Pro informace o průběhu Conu si můžete projít třeba články k minulým ročníkům (2013, 2012, 2011, 2010), kde najdete nejen reportáže, názory i fotografie.

Co si vzít sebou: Pokud nám chcete pomoci urychlit odbavení všech účastníků, prosím napište si na lísteček váš variabilní symbol, jméno a e-mailovou adresu, kterou předložíte u prezence. Pokud budete platit později a neobdržíte potvrzení, je vhodné vzít i doklad o zaplacení (útržek složenky atp.). Vezměte si také přezůvky! Pokud budete v budově přespávat, nezapomeňte na spacák a karimatku.

Co si sebou nebrat: Není vhodné přivést si domácí mazlíčky v podobě psů, koček, olifantů a jiných typických zvířat. Vzhledem k tomu, že účastníci postupně stárnou a rozmnožují se, jsou povoleny děti všeho věku, pokud budou pod stálým dohledem jednoho z rodičů či určené zodpovědné osoby. Plánujeme speciální koutek pro rodiče s dětmi.

Pozor: v celé budově bude zakázáno kouřit a požívat alkoholické nápoje. Zakouřit si můžete jít ven a napít se do hospody. Očividně podnapilým a nedůstojně se chovajícím lidem bude do budovy vstup zakázán! Nebudeme mít problém vás z akce vykázat bez náhrady. Je povoleno přivést si ke kostýmu např. meč, ale šermířské exhibice bude možné provádět pouze mimo budovu. Věřím, že všichni účastníci jsou rozumní lidé a nebude nutné na tato pravidla, specielně to o kouření a alkoholu, upozorňovat opakovaně i během akce.


Kostýmy

Oceníme, pokud dorazíte v nějakém pěkném tematickém kostýmu, jak se ostatně stalo na TolkienConu zvykem.Registrační formulář

Předregistrace jsou uzavřeny! Pokud toužíte dorazit, tak je to možné i bez registrace.
Aktuální stav kapacity: místo ještě je :-)

Program TolkienConu 2017

Verze z 15.1. a doufejme finální

PÁTEK

Tělocvična

19:00 Zahájení

19:15 Křest Tří kapitánů (Michael Bronec)

20:00-22:00 Taneční rej: Tance keltských národů (Anna Ward)
Letos tanečně procestujeme nejen Irsko a Skotsko, ale také například romanticky rozervané pobřeží Bretaně. Čekají vás tance v páru, ve čtverylkách, v kruhu i známé řetězové. Předchozí zkušenost ani taneční virtuozita netřeba. Doporučujeme pohodlnou obuv bez podpatku s nešpinící podrážkou a oblečení umožňující volný pohyb.

22:15-23:15 a dále: Deskové a karetní hry s tématikou Pána prstenů a Hobita – přednáška a hraní (Tomáš Augustin Kukal)
Zajímá Vás, jaké deskové a karetní hry inspirované Pánem prstenů a Hobitem vznikly? Chtěli byste se dozvědět, které byly inspirovány filmem a které naopak vznikly před ním? Zajímají vás jejich ilustrace? A kladete si otázku, proč vznikly v tak hojném množství? A co myslíte, existuje hra inspirovaná Silmarillionem? Chcete si některé z her vyzkoušet nebo si je alespoň prohlédnout? Tak tedy neváhejte a přijďte se podívat na přednášku, která vám toto vše a ještě více nabídne. Ke zkoumání bude k dispozici na desítku různých her inspirovaných dílem JRRT.

Třída

19:30-20:30 Bardské vystoupení (Máša Klepetková)
Písňoplet Mášy Vrány Súrendil, který vás zavede do Středozemě, do Jiného Světa a možná... zase zpět. Letos se autorka přemohla a napsala cele dvě veselé, málo drastické a zcela pozitivní písně, které připojí k již tradičnímu repertoáru.

20:45-21:45 O Gondorský semenáček
Vyhlašování výsledků literárně-výtvarné tolkienistické soutěže O Gondorský Semenáček.

22:00-23:15 Lennončin koncert (Lennonka)
Písně elfí, lidské, trpasličí, hobití i skřetí.


SOBOTA

Tělocvična

8:45-10:45 Vnímání času a funkce paměti v díle JRRT (Andre)
V této přednášce si uděláme exkurzi do Tolkienova pojetí času a funkce, kterou v něm hraje fenomén paměti a zkušenosti. Pro Tolkiena jde navíc o téma velice osobní i z hlediska jeho vlastních zkušeností z Velké války. Jako takové je téma neoddělitelné a zároveň artikulované občas velmi moderními literárními technikami (možná překvapivě) v podobě pro Tolkiena klíčového vztahu jazyka a příběhu. V rámci naší exkurze v čase se podíváme na řetězce Tolkienových fiktivních tradentů, jeho nedokončené texty o putování v čase (The Lost Road a Notion Club Papers) a s tím související složitý vztah, který měl Tolkien jako věřící katolík k pojmu reinkarnace. Tento vztah si ilustrujeme na konkrétních příkladech v jeho rané i pozdější tvorbě.

11:00-12:15 Světlé stránky Tolkienovské fanfiction aneb Není každá Arwen pornogotička (Barbara Potty)
Fanfiction, aneb povídky a romány z fiktivního světa psané jeho fanoušky, je druh literatury, která často čelí posměchu či přinejmenším nedůvěře. Není to úplně náhoda, mezi texty bez jakéhokoliv nakladatelského filtru se skutečně najde mnoho pochybné kvality. Najde se tam ale také řada textů dobrých až vynikajících, a to i ve světě Tolkienovské fanfiction, která často vzbuzuje ještě větší nedůvěru než fanouškovské texty obecně. Jak by se nějaký náhodný autor či autorka na internetu mohli byť jen přiblížit Profesorovým kvalitám? Projdeme si, v čem dokáže fanfiction fanoušky Tolkiena obohatit a jeho svět rozvinout, a možná budete překvapeni.

12:30-14:30 Pád Artušův (Jan Alatyr Kozák)
Křest knihy a přednáška na téma 'Pád Artušův', nedokončený Tolkienův epos, který nedávno vyšel v českém překladu. Výklad se zaměří na srovnání s Legendou o Sigurdovi a Gudrůn a na motivy, které Pád Artušův propojují se světem Ardy. Součástí bude i autorské čtení úryvků z překladu.

14:45-16:45 Šedé stíny, bílé tesáky (Františka Vrbenská)
Vlci… Někdo je nesnáší, jiný obdivuje. Provázejí nás od pravěku. Vysoce inteligentní, sociálně vyspělé šelmy. Kdysi jsme k nim měli tak blízko, že jsme z nich vyšlechtili psy, což dokládají výzkumy, a jejich název se stal lidským jménem. Jak souvisí náš proměnlivý vztah k nim s civilizačním vývojem a jak se odráží v příbězích a legendách? Kolik mýtů a omylů o nich koluje? A co na to vlkodlaci?

17:00-19:00 Aredhel v2.0 aneb Tragedie v domě Turgonově (Falešné Společenstvo)
Krásná a hrdá paní z Noldor, unavená jednotvárným životem ve Skrytém městě. Tajemný a uzavřený kovář z rodu Sindar, který má raději přítmí a třpyt hvězd, než záplavu slunečních paprsků, dobře vychází s trpaslíky a Noldor přímo nesnáší. Ve Středozemi byste mnoho rozdílnějších párů nenašli. Když se ti dva do sebe zamilují, nebude to jednoduché. Co všechno jejich láska způsobí a jaký vezme konec, uvidíte v muzikálovém představení Falešného společenstva.

19:15-20:15 Historické tance (Florén)
Přeneseme se společně do dob chrabrých rytířů a sličných dam. Ukážeme si středověký taneční rej. Představíme tance na hudbu z 12.-15. století a to převážně z oblasti Francie a Španělska. Při výuce budeme učit jednoduché kruhové tance, ale i tance složitější. Naučíme se základní techniku a názvosloví kroků. Vše ve stylu živé měšťanské, ale i šlechtické, hudby.

20:30-21:15 Koncert hobití lidové hudby (Mluvící šutr)
Mluvící Šutr (Odie, Gilnar + Zurg) je nedbale elegantně dezorganizovaná skupina, hrající hudbu britských ostrovů s lehkou příměsí popkulturních referencí. Participace publika možná, avšak nevynucovaná, atmosféra vždy pohodová.

21:30-22:15 Jeden kmen: život skřetů pod drobnohledem (Julie „Peri“ Tomaňová)
Výskyt divoce žijících skřetů na Jižní Moravě byl konečně nevyvratitelně potvrzen! Čeká vás reportážní exkurz o objevení unikátního společenství těchto fascinujících tvorů, o kterých se nám podařilo nashromáždit bohatou sbírku fotografií a nálezů z opuštěných tábořišť.
Autenticky zachycené okamžiky ze života uruki a zkušenosti z jejich pečlivého pozorování jsme zhustili do intenzivní přednášky, po které možná budete chtít zahodit svůj elfí kostým a vyrazit za nimi do divočiny.

22:30-0:00 První kroky v novém světě, aneb „Už to můžu přepnout?” (Jan Winkelhöfer)
Detailní pohled na narativní potenciál prvních deseti minut slavných fantasy/sci-fi velkofilmů i ubohých propadáků. Proč je tak důležitý začátek? Který fantasy film vás do svého světa vpustí nejprošlapanější cestičkou? A kde to naopak vázne? A kdy už to, doháje můžeme konečně přepnout bez obav, že se připravíme o něco hodnotného? Začneme něčím kvalitním a postupně se propracujeme až na samotné dno, protože tam je vždycky té legrace víc.

Třída

9:00-10:00 Souhvězdí: Mytologie a skutečnost (Vítězslav Škorpík)
V přednášce se podíváme na současná i zaniklá souhvězdí podle současné astronomie. Zaměříme se ale i na souhvězdí v mytologiích. Podíváme se na pojmenovávání souhvězdí a historii jejich vývoje. Rovněž si řekneme něco k tomu, co souhvězdí reálně znamenají, představíme si tedy Zemi nejbližší hvězdy, vzdálenosti hvězd ve vesmíru a ukážeme si, jak budou vypadat souhvězdí za tisíce a miliony let a jak vypadaly v minulosti. Na příkladu známých souhvězdí si poté představíme některé důležité fyzikální a astronomické aspekty hvězd a souhvězdí.

10:15-11:15 Přes Alpy a pod Alpami aneb Tam a pokračování příště? (Zurg)
Krok, krok, hůl. Krok, krok, hůl. Jdete a Cesta pod vašima nohama ubíhá. Kam vás zavede? I takové otázky jsem si kladl během své letní pouti, na níž jsem strávil přes tři týdny. Je skvělé moci být nějaký čas sám, jen se sebou a svými myšlenkami. Ovšem co k tomu člověka vůbec vede? Kudy půjde, co bude jíst a kde bude spát? A jak se cesta do Compostely mohla změnit v přechod Alp? Ještě štěstí, že žádní skřeti… Jen nějaká liška a sem tam pár Francouzů. Přijďte na vyprávění s promítáním fotek! Vždyť putování je vlastní všem Tolkienovým hrdinům. Tak „jdem k jezeru dál“?


11:30-13:30 Povaha a struktura hmoty z pohledu historie (Monster)

Co je to vlastně hmota? Začínáme ve starém Řecku. Z čeho povstal svět? Tvar a číslo. Co skutečně počítáme, když řešíme sudoku a jak to souvisí s démony Měsíce?

13:45-14:45 Geografie Ardy (Šárka Škorpíková)
Také vás vždycky zajímalo, co se skrývá za okrajem klasické mapy Středozemě, jak ji všichni známe? Vídali jste různá vyobrazení Tolkienova světa, která měla jen málo společného? Zajímalo by vás, jak vypadala Arda ve svých počátcích, kde leželo jezero probuzení Elfů a další místa zmíněná v Silmarillionu? Navštivte přednášku „Geografie Ardy“! Najdeme souvislosti, dáme si dvě a tři dohromady a ukážeme si mnoho dalších zajímavostí. Základní znalost Silmarillionu doporučena, ač ne nezbytně nutná.

15:00-16:00 Helcaraxe Sibiře - velký ledový pochod za ruské občanské války (Nenymir)

19:30-20:30 Koncert (Poetické hudební společenstvo)
Poetické Hudební Společenstvo zahraje a zazpívá staré, novější i zbrusu nové písně ze Středozemě. Přijďte si jen poslechnout nebo zazpívat s námi!

20:45-21:55 Tolkienovské karaoke (Bóža, Elsa)
Dříme ve vás pěvecká hvězda? Rádi si zpíváte s rádiem? Přijďte si prověřit svoje umění na TO-RA-O-KE – tolkienovské karaoke! Naši nejlepší DJ's a textaři pro vás přichystali přehršel známých i méně známých populárních melodií, přetextovaných na motivy z děl J.R.R.T. Otevřeno všem – lidem, elfům, hobitům, trpaslíkům i Morgothovým stvůrám! Jedinou povolenou zbraní je váš zpěv!

22:05-23:05 a dále: Pojďte si zahrát na hrdinu! – povídání nejen o Dračím doupěti a noční hraní (Morech)
Pojďte si vyzkoušet hru ve stylu Dračího doupěte. Stačí vám jen tužka, papír a fantazie a rozvine se před vámi příběh udatných dobrodruhů. Pojďte si poslechnout krátké představení stolních her na hrdiny, a pro zájemce pak bude připraveno noční dobrodružství pod vedením zkušených vypravěčů.

Elfí a hobití koutek

Tradiční elfí koutek letos podruhé s hobití asistencí. Čekají Vás workshopy, staré ale i takové, které jsme tu ještě neměli! Těšit se můžete na přednášku o Českém Hobitínu, hudební vystoupení některých členů Poetického Hudebního Společenstva a večer elfí slavnost. A čeká Vás i spousta dobrého jídla a samozřejmě i (ne)tradiční výzdoba. Vítejte v malém koutku Středozemě, vítejte mezi ladnými elfy i rozpustilými hobity. A poprvé, ale doufejme nikoliv naposledy, se letos pořádá velká hra pro děti – Za Bilbem Tam a zase zpátky. Přijdete?

Kdykoliv si ji odchytíte: Lerin a malování hennou.

8:30 Hobití snídaně

9:00 - 10:00 Představení učebnice – Laisi Finwen dokončuje a připravuje k vydání aktualizovanou učebnici Quenijština pro začátečníky, spolu s velkým Slovníkem. Křest učebnice i základní představení právě zde.

Zahájení velké bojovky pro děti Za Bilbem Tam a zase zpátky.

10:00 - 12:30 První blok workshopů:

 • Dřevořezba (Nina) – Poprvé uvedený workshop dřevořezby. Vhodné zejména pro ty, kdo si vždy toužili něco vyřezat, ale nikdy neměli ani možnost ani prostředky.
 • Náramky z bavlnek (Polly) – Možnost výroby známých „náramků přátelství“.
 • Drátkování (Mín) – Výroba nejrůznějších šperků z drátků a korálků (zejména elfích čelenek ale i mnoha dalších předmětů).
 • Knižní vazba (Aegeri) – Toužili jste si někdy vyrobit vlastní Červenou knihu či knihu Mazarbul? Zde máte šanci.
 • Elfí výšivka pro nešikovné začátečníky (Laisi) – Jak s minimem námahy a šikovnosti vytvořit efektní vyšívanou ozdůbku.
 • Kromě workshopů samozřejmě možnost přijít si jen tak popovídat, najíst se či si zahrát bojovku.

12:00 Oběd a dokončování workshopů.

12:30 - 13:15 Přednáška Svatoslava Hofmana, tvůrce Českého Hobitína o tom, jak to vypadá, když se jeden rozhodne postavit si hobití noru. A nejenom noru. Český Hobitín se dnes skládá ze tří objektů (Dna Pytle, hospody U Zeleného Draka a nové plně obytné nory) a je to opravdu ojedinělý projekt českého nadšence. Koho zajímá, co to obnáší takový Hobitín postavit, neváhejte a přijďte na přednášku.

13:20 - 14:20 Druhý blok workshopů:

 • Výroba odznáčků (Pomněnka) – Možnost výroby Vámi navržených odznáčků a plstěných „placek“.
 • Panenky z vlny (Jožka) – Éterické a barevné víly z ovčí vlny. Možná při výrobě pochopíte, jak hobiti viděli elfy, jak křehcí a nadpozemsky krásní se jim museli zdát.
 • Kaligrafie (Quen, Třezalka) – Tradiční workshop kaligrafie Fëanorových Tengwar, známého elfího písma. Letos navíc obohacen o dva další středozemské typy písem – Daeronovy Cirth, používané trpaslíky, a Rúmilovy Sarati.
 • Další workshopy dle zájmu

14:25 - 15:25 Hudební vystoupení členů Poetického hudebního společenstva – Několik „poeťáků“ přijmulo naši nabídku a přijdou nám zahrát nějaké elfí a hobití písničky. Možnost tance a zpěvu za doprovodu těch nejpovolanějších.

15:30 - 16:30 Třetí blok workshopů:

 • Vyprávění (Irith) – Máte problém najít v krizových situacích řeč? Chtěli byste se naučit „ukecávat“ CP a obludy na larpech? Nebo se prostě chcete naučit umění bardské? Toto je pro vás to pravé.
 • Akvarel (Šárka) – Možnost vyzkoušení zajímavé výtvarné techniky pod vedením jedné z nejlepších středozemských ilustrátorek v Čechách.
 • Poezie pro začátečníky (Laisi) – Odpočinkové seznámení s několika základními kameny tvorby poezie.

16:30 - 17:00 Poslední etapa bojovky a dokončení workshopů

17:00 - 19:00 Odpočinek, povídání a úklid před slavností. Mimo to také workshop pečení lembasu. Pro vážné zájemce, kteří by o toto nechtěli přijít, možnost udělat workshop po předchozí domluvě i dopoledne.

19:30 - 20:30 Večeře

20:35 - 21:35 Elfí večerní slavnost – Tradiční zimní elfí slavnost opět úplně jinak. Hrou na kytaru bude slavnost doprovázet Vojta Domin a možná se objeví i další.

21:40 - ... Možnost klidného povídání, uklízení a usínání.

 

NEDĚLE

Tělocvična

9:00-10:00 Rodokmeny (nejen) pro hobity (Jana Pažoutová)
Hobiti, bohatí stejně jako chudí, si – kromě jiných zvláštností – vždy velice potrpěli na rodové svazky a sestavovali složité rodokmeny, které všem ostatním národům připadaly náramně nezáživné. Poslední dobou ale móda podobného sestavování rodokmenů zasahuje i čím dál větší skupiny „velkých lidí" a zdaleka už není jen záležitostí starých šlechtických rodů. Pojďme se tedy společně v rychlokurzu podívat na to, jak si pro takový rodokmen najít podklady i v našem reálném světě – a jaká všechna úskalí to může obnášet.

10:15-11:45 Fantasy & Sci-fi versus jezuité (Darth Zira)
V loňském roce čeští jezuité slavili 150. výročí znovuobnovení svého řádu na našem území (a kromě toho si jezuitský řád jako celek připomínal několik mnoho dalších kulatých výročí – šestkové roky jsou na jezuitská výročí prostě docela bohaté). Přesto se s příslušníky tohoto řádu coby s literárními postavami potkáváme ponejvíce u Jiráska a jemu podobných, což je teda trošku nuda – a ještě víc škoda. Sice v naší fantastice existují i nějaké čestné výjimky (o kterých zde bude samozřejmě řeč taky), ale je jich pořád dost málo. Což je škoda dvojnásobná a je to nejspíš líto i samotným jezuitům. Ti jsou totiž geekové jako vyšití. Samotný svatý Ignác z Loyoly byl v podstatě fantazák, který by sem na Tolkiencon zapadl tak, až bychom se divili – a jeho současní následovníci jsou zas ponejvíce scifisti fantazírující o mimozemských civilizacích a provádějící plíživou rekatolizaci za pomoci Star Treku (jako fakt!). Ovšem, jaký mají vlastně vztah k elfům a spol.? Když ještě uvážíme, že mistr Tolkien byl hluboce věřící katolík….  

12:00-13:00 Jak se mají Straky a jaké mladé vyvedou z hnízda (Michael Bronec)

Třída

9:00-10:00 Pohádkové předčítání pro předčasně probuzená ptáčata (Lerin)
Pohádky a příběhy z různých koutů světa, od Etiopie po Island (a třeba i zpátky) pro všechny, kteří se chtějí hned po ránu zasnít – nebo naopak ještě chvilku dospat.

10:15-11:15 Hobitosloví – Právo a dědictví (Irith)

Loni jste se mohli dozvědět něco z hobití historie. A letos se Vám obzory opět o něco rozšíří. Jak to bylo se správou Kraje? Kdo to byl vladyka a co měla na starosti hlava rodu? A jak to měli s tradicemi a zvyklostmi? A narozeninové obyčeje? Dávali hobiti dárky nebo je přijímali? A co dědění? A příjmení? Jak se přejímala příjmení? To vše se můžete dozvědět v této přednášce.

11:30-12:45 Flight of the Noldor III (Vojtěch Domin (Bardě), Eliška Nejedlá (Elsa), Daniela Binderová, Františka Andršová (Aredhel), Michal Kára (Lemming))
Již třetí představení písní z druhého písňového cyklu britského skladatele Alexe Lewise. Letos v podání Barděte, Elsy, Aredhel, Daniely a Lemminga. Hlasy doplní jako obvykle dvě kytary a harfa, nově také irské bouzouki, cajón a whistle. Poznáte 6 posledních, dosud nepředstavených písní a zazpíváte si už staré známé hity v českém překladu, které se poprvé pokusíme předvést v aranžmá, ve kterém byly na jaře 2016 nahrány ve studiu. Přijďte a zazpívejte si s námi! Knížeček s texty bude letos víc, než loni ;-)


PO CELÝ CON

Čajovna lovců draků (Nenymir)
Deskové hry
Prostor vyhrazený pro rodiče s dětmi 
Straky na vrběPropagace

Budeme rádi, pokud nás na svých stránkách podpoříte odkazem na www.tolkiencon.cz nebo budete sdílet akci na Facebooku a dalších sociálních sítích.
Nejen o víně...


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Znamení
DVD za 399,- či 499,- KčZasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 1549 - 66,71% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 24 - 1,03% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 99 - 4,26% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 1,08% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 301 - 12,96% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,65% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 16 - 0,69% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 52 - 2,24% ]
Spíše ne
[ 60 - 2,58% ]
Určitě ne
[ 181 - 7,8% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!