Úvodní stránka
TolkienCon 2015 >>
Články, zprávy (559)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (468)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (618)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


CSFD.SK
Trailerzone
Morrowind
Garfield
ScifiWorld
Srdce Erinelu
warcraft.bonusweb.cz
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 106 lidí

Celkem návštěvníků
10048709

English version here


TolkienCon 2015 - přihláška a informace

Tak ještě jednou :-) Další ročník TolkienConu, už je to třináctý, se odehraje 16. až 18. ledna 2015. I tentokrát nám vyšla vstříc ZŠ Grafická a sejdeme se tak v dobře známém prostředí. Čekají vás přednášky, semináře, hudba, tanec, možná i divadlo… to vše spřízněné, přiznejme si někdy trochu volněji, s tematikou díla profesora J.R.R. Tolkiena. Pro zájemce bude jistě dost času prodebatovat i poslední díl filmového zpracování Hobita. Ale především vás čeká víkend ve společnosti starých a možná i nových přátel, příjemně strávený čas mimo běžnou školní a pracovní rutinu.

[ Detaily ] [ Obchůdek, kostýmy ]
[ Registrační formulář ] [ Program ]Detaily o TolkienConu 2015

Kdy: 16. - 18. ledna 2015 od 16:30 (registrace otevřena)

Kde: ZŠ Grafická 1060/13, 150 00 Praha 5 - Smíchov („tradiční“ místo, ke změně by dojít nemělo)
[
MAPA] [Jízdní řád MHD - cíl zastávka Bertramka]

O co jde
: setkání přátel díla JRRT; na programu jsou přednášky a semináře na všemožná témata (seznam bude průběžně doplněn na tuto stránku) z oboru. Více než cokoliv jiného jde o setkání s přáteli a lidmi naladěnými na stejnou vlnu.

Ubytování: zajištěny budou dostatečně velké vytápěné prostory; nutný vlastní spacák a karimatka.

Stravování: Con se odehrává v blízkosti centra Anděl, takže o všemožné restaurace a obchody není v docházkové vzdálenosti (či kousek tramvají) ani o víkendu nouze. K dispozici bude i bar s občerstvením (čaj, káva, oplatky, toasty a možná i něco hutnější k snědku). 

Jak se přihlásit: vyplněním a odesláním formuláře níže. Přihlášku bude nutné odeslat do 15. ledna. Na TolkienCon je možno dorazit i bez registrace,
při zaplnění kapacity však mají registrovaní přednost! Momentální stav: registrace právě započala

Cena:  Vstupné na celé tři dny v případě zaplacení předem je 250,- Kč. Při platbě až na místě je cena 350,- Kč za celé tři dny (250,- Kč v případě účasti pouze v sobotu a předem registrovaní, neregistrovaní 300,- Kč). Pokud se chcete účastnit programu (přednáška, hudební vystoupení atp.), určitě se ozvěte a vstup samozřejmě neplatíte.

Kde zjistit další informace: Pokud vám zde nějaká informace chybí, je možné psát na mailovou adresu info@tolkiencon.cz či se obracet telefonicky na (+420) 602942423. Dotazy můžete pokládat také u infočlánku http://www.tolkiencon.cz/fantasy/viewnews.asp?id=566 a nebo na oficiální stránce TolkienConu na Facebooku.
Pro informace o průběhu Conu si můžete projít třeba články k minulým ročníkům (2013, 2012, 2011, 2010), kde najdete nejen reportáže, názory i fotografie.

Co si vzít sebou: Pokud nám chcete pomoci urychlit odbavení všech účastníků, prosím napište si na lísteček váš variabilní symbol, jméno a e-mailovou adresu, kterou předložíte u prezence. Pokud budete platit později a neobdržíte potvrzení, je vhodné vzít i doklad o zaplacení (útržek složenky atp.). Vezměte si také přezůvky! Pokud budete v budově přespávat, nezapomeňte na spacák a karimatku.

Co si sebou nebrat: Není vhodné přivést si domácí mazlíčky v podobě psů, koček, olifantů a jiných typických zvířat. Vzhledem k tomu, že účastníci postupně stárnou a rozmnožují se, jsou povoleny děti všeho věku, pokud budou pod stálým dohledem jednoho z rodičů či určené zodpovědné osoby. Plánujeme speciální koutek pro rodiče s dětmi.

Pozor: v celé budově bude zakázáno kouřit a požívat alkoholické nápoje. Zakouřit si můžete jít ven a napít se do hospody. Očividně podnapilým a nedůstojně se chovajícím lidem bude do budovy vstup zakázán! Nebudeme mít problém vás z akce vypovědět bez nároku na vrácení vstupného. Je povoleno přivést si ke kostýmu např. meč, ale šermířské exhibice bude možné provádět pouze mimo budovu. Věřím, že všichni účastníci jsou rozumní lidé a nebude nutné na tato pravidla, specielně to o kouření a alkoholu, upozorňovat opakovaně i během akce.

Chcete se podílet na programu? Pokud máte zájem o vlastní přednášku či seminář, neváhejte nás co nejdříve kontaktovat!Obchůdek, kostýmy

Tvoříte? Vyrábíte? Vytváříte? I letos si zopakujeme OBCHŮDEK U DRÁČKA ŠMÁČKA.
Připravujeme výstavu Vašich vlastnoručních výrobků, sošek, triček, obrázků, šperků, výšivek a jiných dílek. Výstava bude prodejní a všem účastníkům conu bude otevřena od pátečního večera do nedělního dopoledne. Budete-li chtít zařadit své výrobky, pošlete nám nejlépe obrázek nebo alespoň stručný popis a předpokládanou cenu (obchod si vyhrazuje právo nabízené předměty k prodeji nepřijmout) na info@tolkiencon.cz. Dopravu výrobků na con i z conu si musíte zajistit sami. Prodej bude probíhat komisním způsobem - zaplatíme Vám pouze za prodané předměty, zbylé Vám vrátíme. Výtěžek z případného prodeje Vašich dílek Vám bude vyplacen v plné výši, obchod si neúčtuje žádnou provizi.

Kostýmy
Oceníme, pokud dorazíte v nějakém pěkném tematickém kostýmu, jak se ostatně stalo na TolkienConu zvykem.Registrační formulář

Po registraci obdržíte informaci o způsobu platby. Potřebná částka za vstupné musí být na účtu do 15. ledna. Specielně při platbě složenkou na poště počítejte i s několika dny potřebnými k převodu peněz a částku odešlete včas. Zabráníte tak případným komplikacím při "odbavování" na Conu. Pokud neobdržíte do jednoho týdne od převodu peněz potvrzení o tom, že jsme je dostali, obracejte se na info@tolkiencon.cz. Je možné dorazit i bez registrace, ale registrovaní mají přednost. Aktuální stav kapacity: místa dost.

 

Jméno a příjmení:
Přezdívka:
E-mail:
Telefon:
Počet míst:
Přednášející?
* Poznámky: 


* Pokud registrujete více účastníků, zapište do poznámek jméno a příjmení každého z nich.

Program TolkienConu 2015

První potvrzený program k začátku prosince

Přednášky:

Trpaslíci a právo (Blanca)
Než podepíšete tu příšerně dlouhou smlouvu, která vás opravňuje stát se členem družiny Thorina Pavézy a vyrazit k Ereboru, měli byste jí rozumět. A abyste jí rozumět mohli, musíte nejdřív vědět, z jakého právního systému vychází. Co vám hrozí, když smlouvu porušíte a dostanete se s trpaslíkem do soudního sporu? Čí je drahokam vykutaný v důlní štole a komu patří náhrdelník vyrobený „na zakázku“? A proč se králem pod Horou nakonec stal Dáin? Náhled právníka nejen na filmový kontrakt, který ubohého Bilba poslal do mdlob, ale také na střípky knižních informací, osvětlující právní systém, panující v trpasličích síních pod horami.

Příběhy tolkienovské jazykovědy (Quenduluin)
Vývoj Tolkienových jazyků můžeme chápat ve dvou časových liniích: v průběhu Tolkienovy tvorby a v dějinách Ardy. Přednáška se bude věnovat oběma z nich. Na příkladech z eldarských jazyků budeme sledovat, jak jsou slova spojena s příběhy Tolkienova světa a jak se do nich dostala.

Módní fanfikce ve Středozemi (Tess a Blanca)
Po premiéře Hobita se s fanfikcemi roztrhl pytel. Většinou se špatnými. Někdy zajímavě špatnými. Protože ne každý má čas a chuť prohrabávat se tisíci povídek aby se pobavil, udělaly jsme to za vás. Čekají vás ty největší šílenosti. Nechybí žralok, bikiny, školní výpravy ani vysoké podpatky.

Hra o noldorské trůny – etika a praktika státovědy (Jiří „Nenymir“ Nenutil)

O Hobitovi po Hobitovi (Belcarnen)
Minulost, současnost a budoucnost adaptací díla JRRT. Jak se vůbec Tolkien stavěl k možnosti filmové adaptace svého díla? Čeká nás na v televizi tisícidílný seriál ze Středozemě, monumentální Silmarillion či snad akční velkofilm o životě Tolkiena?

Odraz antické mytologie v klasickém ruském folklóru (Darth Zira)

Kultura:

The Flight of the Noldor (Vojtěch Domin, Eliška Nejedlá, Daniela Binderová)
Druhý, u nás dosud neznámý písňový cyklus známého anglického tolkienisty Alexe Lewise o útěku Noldor z Amanu, o jejich přísaze a sudbě. V repertoáru Falešného společenstva se jako celek pravděpodobně neobjeví, protože se dějově kryje s pásmem o Fëanorovi. Ale písně jsou krásné a chytlavé a rozhodně stojí za to, aby se dostaly do povědomí českých fanoušků profesorova díla. Během hodinky vám Bardě a Elsa neformálně představí zhruba 13 písní z 22 v originálním anglickém znění v komorním obsazení dvou kytar a dvou hlasů. Na českých překladech písní z tohoto pásma se již pracuje a s několika z nich vás seznámí Daniela. Na závěr si některé můžeme zkusit společně zazpívat.

Falešné společensvo: Rohirové aneb (Koňská opera)2
Pro velký úspěch u p.t. obecenstva uvádíme reprízu naší zpěvohry o dějinách Rohanu. Přijďte a popatřete značně vylepšené písně staré i pár písní nových! Pokud vás dusot kopyt, ržání koní a pach koňského potu nenechávají chladnými, nesmíte naše představení minout!

Hlasy Středozemě - koncert (Kateřina Schwarzerová, Tomáš Ondráček, Filip Burian, Vojtěch Domin, Petr Bohdan, Blanka Fallon Janovská, Daniela Binderová, Eliška Nejedlá)
Přijďte se opět zaposlouchat do libých tónů harfy, dud, dvou andělských kytar a vícehlasů. Čekají vás dnes již klasické písně Poetického společenstva v novém aranžmá a také písně nové, které pokračují ve zlaté tradici. Koncert pro všechny milovníky hudby s tolkienistickou tématikou. Nechte se unést do Středozemě! Do hobití hospody, do majestátní Minas Tirith, do Elrondových síní ohně...

Irsko-skotský taneční rej (Lucie „Sangí“ Strnadová)
Jako každý rok, pojďte se s námi opět přenést na Zelený ostrov. Zveme úplné začátečníky i pokročilé, všechny rasy Středozemě i jiných světů.

Tolkien ve 30 minutách – sobotní divadelní představení v podání MOSĎŘaKŘ OO ORDURES UZP NPCh.

V prostorách konání conu též najdete…
ELFÍ KOUTEK (včetně vlastního programu)
HRÁČSKÝ KOUTEK (zapůjčené hry od MINDOK k dispozici)
KOUTEK PRO RODIČE S DĚTMI
ČAJOVNA
STÁNEK S KNIHAMI STRAK NA VRBĚ – celý noc
OBCHŮDEK U DRÁČKA ŠMÁČKA (vaše vlastní tvorba!) – celý con
Nejen o víně...


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Znamení
DVD za 399,- či 499,- KčZasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 1125 - 61,58% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 22 - 1,2% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 90 - 4,93% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 22 - 1,2% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 276 - 15,11% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,82% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 14 - 0,77% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 49 - 2,68% ]
Spíše ne
[ 56 - 3,07% ]
Určitě ne
[ 158 - 8,65% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!