Úvodní stránka
TolkienCon 2020 >>
Články, zprávy (565)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (478)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (620)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Morrowind
Garfield
Stránky o Dračím Doupěti
FantasyGalerie
MusicZone
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 1018 lidí

Celkem návštěvníků
5785623

English version here


TolkienCon 2012 - přihláška a informace

TolkienCon 2012 skončil!
Fotky, reportáže a další materiály
Filmový Pán prstenů už rozhodně není žádná novinka, Hobit se zase na plátně ještě hezkých pár měsíců neobjeví… to ale neznamená, že se v lednu zase nesejdeme! Však byl první ročník akce, zaměřeného čistě na našeho oblíbeného autora, v roce 2003 pořádán jako jednorázové setkání k významnému výročí 111. narozenin J.R.R. Tolkiena a jako oslava jeho literárního díla. No a teď se můžeme potkat třebas i proto, že půjde už o 10. ročník TolkienConu! Toto tradiční, nyní je již podobné označení na místě, setkání fanoušků se uskuteční 13.-15. ledna 2012 jako obvykle v ZŠ Grafická. Na programu jsou přednášky a semináře, tance a zpěvy, vystoupení více či méně podobná divadlu… prostě klasika. Zavzpomínáme, slzu zamáčkneme, možná i nějaká malá hostina či přípitek budou… Prostě čekejte (doufejme) příjemný víkend strávený ve společnosti starých známých, ale snad stejně jako v letech předchozích i nových tváří, kteří jsou naladěni na podobnou vlnu. Přijďte!

[ Detaily ] [ Výstava, obchůdek, kostýmy ]
[ Literární soutěž ][ Registrační formulář ] [ Program ]
[ Reklamní banner ]Detaily o TolkienConu 2012

Kdy: 13. - 15. ledna 2012 od 16:30 (registrace otevřena)

Kde: ZŠ Grafická 1060/13, 150 00 Praha 5 - Smíchov („tradiční“ místo, ke změně by dojít nemělo)
[
MAPA] [Jízdní řád MHD - cíl zastávka Bertramka]

O co jde
: setkání přátel díla JRRT; na programu jsou přednášky a semináře na všemožná témata (seznam bude průběžně doplněn na tuto stránku) z oboru. Více než cokoliv jiného jde o setkání s přáteli a lidmi naladěnými na stejnou vlnu.

Ubytování: zajištěny budou dostatečně velké vytápěné prostory; nutný vlastní spacák a karimatka.

Stravování: Con se odehrává v blízkosti centra Anděl, takže o všemožné restaurace a obchody není v docházkové vzdálenosti (či kousek tramvají) ani o víkendu nouze. K dispozici bude i bar s občerstvením (čaj, káva, oplatky, toasty a možná i něco hutnější k snědku). 

Jak se přihlásit: vyplněním a odesláním formuláře níže. Přihlášku bude nutné odeslat do 12. ledna.

Cena:  Vstupné na celé tři dny v případě zaplacení předem je 250,- Kč včetně ubytování na obě dvě noci. Při platbě až na místě je cena 300,- Kč za celé tři dny (200,- Kč v případě účasti pouze v sobotu). Pokud se chcete účastnit programu (přednáška, hudební vystoupení atp.), určitě se ozvěte a vstup samozřejmě neplatíte. Součástí vstupného by měl být i sborník Imladris či jiná brožura s (nejen) příspěvky do soutěže O lahvičku miruvoru.

Kde zjistit další informace: Pokud vám zde nějaká informace chybí, je možné psát na mailovou adresu info@tolkiencon.cz či se obracet telefonicky na (+420) 602942423. Dotazy můžete pokládat také u infočlánku http://www.jcsoft.cz/fantasy/viewnews.asp?id=559 a nebo na oficiální stránce TolkienConu na Facebooku.
Pro informace o průběhu Conu si můžete projít třeba článek o minulém ročníku, kde najdete nejen reportáže, názory i fotografie.

Co si vzít sebou: Pokud nám chcete pomoci urychlit odbavení všech účastníků, prosím napište si na lísteček váš variabilní symbol, jméno a e-mailovou adresu, kterou předložíte u prezence. Pokud budete platit později a neobdržíte potvrzení, je vhodné vzít i doklad o zaplacení (útržek složenky atp.). Vezměte si také přezůvky! Pokud budete v budově přespávat, nezapomeňte na spacák a karimatku.

Co si sebou nebrat: Není vhodné přivést si domácí mazlíčky v podobě psů, koček, olifantů a jiných typických zvířat. Vzhledem k tomu, že účastníci postupně stárnou a rozmnožují se, jsou povoleny děti všeho věku, pokud budou pod stálým dohledem jednoho z rodičů či určené zodpovědné osoby. Plánujeme speciální koutek pro rodiče s dětmi.

Pozor: v celé budově bude zakázáno kouřit a požívat alkoholické nápoje. Zakouřit si můžete jít ven a napít se do hospody. Očividně podnapilým a nedůstojně se chovajícím lidem bude do budovy vstup zakázán! Nebudeme mít problém vás z akce vypovědět bez nároku na vrácení vstupného. Je povoleno přivést si ke kostýmu např. meč, ale šermířské exhibice bude možné provádět pouze mimo budovu. Věřím, že všichni účastníci jsou rozumní lidé a nebude nutné na tato pravidla, specielně to o kouření a alkoholu, upozorňovat opakovaně i během akce.

Chcete se podílet na programu? Pokud máte zájem o vlastní přednášku či seminář, neváhejte nás co nejdříve kontaktovat!Obchůdek, výstava, kostýmy

Tvoříte? Vyrábíte? Vytváříte? I letos si zopakujeme OBCHŮDEK U DRÁČKA ŠMÁČKA.
Připravujeme výstavu Vašich vlastnoručních výrobků, sošek, triček, obrázků, šperků, výšivek a jiných dílek. Výstava bude prodejní a všem účastníkům conu bude otevřena od pátečního večera do nedělního dopoledne. Budete-li chtít zařadit své výrobky, pošlete nám nejlépe obrázek nebo alespoň stručný popis a předpokládanou cenu (obchod si vyhrazuje právo nabízené předměty k prodeji nepřijmout) na info@tolkiencon.cz. Dopravu výrobků na con i z conu si musíte zajistit sami. Prodej bude probíhat komisním způsobem - zaplatíme Vám pouze za prodané předměty, zbylé Vám vrátíme. Výtěžek z případného prodeje Vašich dílek Vám bude vyplacen v plné výši, obchod si neúčtuje žádnou provizi. Obchůdek navíc doplníme i o WORKSHOP, některé předměty budou vyráběny přímo na místě a jste zváni k účasti na celém procesu a vše si vyzkoušet sami.

Pokusíme se též uspořádat výstavku z děl přihlášených do soutěže O Lahvičku miruvoru 2012.

Kostýmy
Oceníme, pokud dorazíte v nějakém pěkném tematickém kostýmu, jak se ostatně stalo na TolkienConu zvykem. Zda se pokusíme o nějakou vyleženě kostýmovou soutěž se ještě uvidí :-)Literární soutěž O lahvičku miruvoru

Soutěž O lahvičku miruvoru prochází proměnou. Michael Bronec se rozhodl, že výsledky budou vyhlašovány na TolkienConu, jež se odehrává vždy v lednu, u příležitosti Mistrových narozenin. vítězné práce vyjdou v Imladris, která se objeví v materiálech conu. Zadání soutěže a další detaily najdete vždy na stránkách Strak na vrbě.Registrační formulář

Předregistrace jsou uzavřeny! Pokud toužíte dorazit, tak je to možné i bez registrace, ale doporučujeme (obzvláště pokud plánujete účast až v sobotu) napsal e-mail na info@tolkiencon.cz nebo zatelefonovat na 602942423 a otázat se, jak to zrovna vypadá s kapacitou. Předem registrovaní mají přednost a v případě rizika přecpání prostor (zatím to vypadá, že místo je) budou neregistrovaní odmítnuti.

Program TolkienConu 2012


PÁTEK

17:00 – 19:15 REGISTRACE
(pokračuje v nemasové míře i později, a také v sobotu od osmi; dobrovolníci na pomoc s přípravami v pátek mohou dorazit i dříve, třeba už ve tři )

Tělocvična

19:30 – 21:15 Hostina aneb dlouho očekávaný dýchánek (Ivana „Slůně“ Sudková & Team)
V pátek na úvod conu, oslava 120. narozenin prof. J.R.R.Tolkiena a 10.narozenin Tolkienconu! Přípitek, nějaké to hobití zakousnutí a nostalgické ohlédnutí za předchozími lety… (a radostně vstříc zářné budoucnosti!). Občerstvení zajistíme, ale pokud kdokoliv bude chtít přinést nějakou chuťovku navíc, tak se zlobit nebudeme a alespoň bude žranice pestřejší. Amazon dokonce nabízí celou knihu receptů ze Středozemě (včetně edice pro Kindle) a slušnou sbírku receptů najdete i zde zdarma: http://lotrscrapbook.bookloaf.net/other/recipes.html.
-  Křest knihy Písně větru (Michal Bronec a Sierra)
– v průběhu hostiny za pomoci prostředků nerozlišitelných od magie
-  Videostop (Nenymir) – zájemci a zájemkyně o soutěžení nechť se hlásí u Nenymira již před začátkem hostiny

21:30 – 22:30 Koncert (Radek Rath Malý & přátelé)
Folk, rock, blues a keltské balady v podání kytara, viola, klarinet, basa a zpěv, aneb hudební uskupení příznivců Pána prstenů, fantasy a sci-fi, historie a tak vůbec, Vám zahrají, jak doufají, k Vaší spokojenosti.

22:45 – 0:15 Vymknuté dějiny a násilničtí tvůrci (Františka Vrbenská)
Pan Tolkien se snažil s respektem zachytit duši dávných dob. Současní scénáristé, režiséři, dokonce i spisovatelé upravují historii k obrazu svému. Je to dobře, nebo špatně? Kde leží hranice pro porušování faktů a deformaci reálií? Máme zahájit hnutí za záchranu minulosti? Můžeme se prostě bavit.

 

SOBOTA

Od 8:00 REGISTRACE
Prostory conu otevřeny...  

Tělocvična

9:00 – 10:30 Sázka s Lewisem o cestě v čase a prostoru (Andre)
V této přednášce si uděláme exkurzi do Tolkienových polozapomenutých a nedokončených textů - jmenovitě půjde o The Lost Road, Notion Club Papers, New Shadow a Tar-Elmar. Každý z nich, ač nedokončený, poskytuje zajímavá svědectví pro určité úseky Tolkienovy tvorby a charakterizuje vývoj Tolkienova stylu. Už jen proto si zaslouží spatřit světlo dne. Dále se budeme trochu šířeji zabývat vlivem, jaký na Tolkiena a jeho tvorbu mělo setkání s Beowulfem, Grendelem a kolegy Inklingy.

10:45 – 12:15 Mami já chci vrrčátko! (Ivana Kuglerová)
Malá ochutnávka z etologie vlků, vrrků a jejich příbuzných ve fantasy a ve skutečnosti.

12:30 – 13:45 O lidech a jejich démonech (a andělech) (Martin „Darion“ Antonín)
Pokrok se nezastaví před ničím a andělé a démoni nejsou výjimkou. Moderní doba k nim nebyla zrovna shovívavá, člověk je čím dál rozmazlenější… Mýty a legendy ze všech sil bojují o přežití a kompromisy jsou na denním pořádku – například pravidla koexistence různých bohů jsou snad ještě větší chaos než mezinárodní právo. Jak se v tom všem má chudák člověk vyznat?

14:00 – 15:30 Hrdinové a hrdinství, vítězství nebo oběti (Jiří „Nenymir“ Nenutil)
Filozoficko-esejistické pojednání o fenoménu hrdinství v kontextu Tolkienova díla a evropské civilizace.

15:45 – 17:15 Mayové, new age a rok 2012 (Zuzana Kostičová)
I „fenomén 2012“ má svoje dějiny. Jak to vlastně všechno vzniklo? V jakém smyslu se na těchto novodobých mileniálních očekáváních podepsala sama věda? Jak to později rozvinuli novodobí new age guruové? Co na to staří Mayové? A Jan Tleskač?

17:30 – 18:15 Hlasy Středozemě (Kateřina Schwarzerová & Team)
Harfa a kytara a vícehlasý zpěv (troj a čtyřhlasý - 2 mužské a 2 ženské hlasy).

18:30 – 20:00 Irsko-skotský taneční rej (Lucie „Sangí“ Strnadová)
Pojďte se s námi letos již popáté přenést na Zelený ostrov. Zveme úplné začátečníky i pokročilé, všechny rasy Středozemě i jiných světů.

20:15 – 20:45 MOSĎŘaKŘ OO ORDURES UZP NPCh uvádějí:
Bulva a Kšandička jsou mrtví (hobití vesnické drama)
Napsal: W. Shakespeare, Lope De Vega, J.R.R.Tolkien, Vilém Mrštík, Alois Mrštík a další.

21:00 – 21:15 Niënor Níniel (Lemming & Team)
Oficiální premiéra fanouškovského filmu na Tolkienconu!
Trailer (a vše možné o filmu) najdete na stránkách: http://nienor.ucw.cz/trailer.php.

21:30 – 23:00 Filmové triky, aneb jak dělá Weta Hobita (Tomáš Davidovič)
Tato přednáška se zaměří na tři hlavní témata. Filmovou grafiku a jak se vlastně liší od té obyčejné, herní. Přehled jednotlivých částí, oddělení, které se podílejí na trikovém filmu, aneb co vlastně dělají ty stovky lidi v titulkách filmu. A velký prostor pro otázky z publika.

23:15 – 0:15 Niënor Níniel – repríza, bonusy a povídání (Lemming & Team)
Bonusový materiál: Vyprávění, jak jsme film vytvářeli. Fotky z natáčení. Demoverze aneb „Za humny je drak!“. Rozhovor s Glaurungem! Zkažené i jinak vtipné záběry!

Třída

9:30 – 10:30 Písně z larpů (Laeg Mortemir)
Kytara, akordeon a zpěv v podání elfího barda. Křest zpěvníku fantasy písní.

10:45 – 12:15 Alchymie aneb struktura hmoty v dějinách (Monster)
Jestliže se olovu trochu přidá v množství, které bude v jeho vnějších odpovídat dvěma dílům tepla a třem dílům vlhka, a to tak, že dojde k jejich úplnému spojení s olovem, vzniknou tak ve vnějšku olova tři díly tepla a osm vlhkosti a zmizí chlad a suchost v důsledku vítězství tepla a vlhkosti. Potom se olovo rázem stane zlatem...

12:30 – 13:30 Pásmo písní (Lennonka)
Z poloviny Tolkien, z poloviny jiná fantastika, kytara a jedno hrdlo.

14:00 – 15:30 Rohirové jak je znáte i neznáte (Falešné Společenstvo)
Další hudební pásmo vašeho oblíbeného uskupení do sbírky.

15:45 – 17:15 Mušketýři, markytáni, poběhlice (Klára Andresová)
Povídání o tom, jak to asi vypadalo v armádách třicetileté války. Kde se hrály hazardní hry, jak těžké bylo propít koně nebo kdo uklízel místo s poetickým názvem Scheissplatz.

17:30 – 19:00 Bellifortis, aneb k čemu to sakra je? (Vojtěch „Elf“ Půlpán)
O zbraních obléhacích a „odbléhacích“.

23:30 – 0:30 Dance Session (Ivana „Slůně“ Sudková)
I letos budete mít možnost se uvolnit při taneční meditaci.

Elfí koutek

9:30 - malování na hedvábí
10:30 - plstění
11:00 - drátkování kamenů
11:30 - výroba šperků
12:00 - 12:30 - malování hennou
13:45 - 14:30 - tanec s voikou a tanec s křídly, voikou a hedvábným vějířem (poté si každý může vyzkoušet práci s jednotlivými předměty)
14:45 - 15:30 - encaustika
15:30 - 17:00 - zpěv s Fallon Elenwen a Arienwen
17:15 - 18:00 - tanec se svíčkou, tanec s Monsterem a závojem (poté si každý může vyzkoušet práci s jednotlivými předměty)
Během dne možnost vytvořit si elfí jméno (Laisi)

 

NEDĚLE

Tělocvična

9:15 – 10:45 Pátá dáma v davu, aneb zaručený návod, jak se nestát filmovou hvězdou (Lukáš „Kyklop“ Strnad, Jan „Hoblík“ Maixner)
Vyprávění o našem účinkování ve velkofilmu…

11:00 – 12:30 Mohli se naši předkové setkat s draky? (Darth Zira)
Draka známe všichni, fantasy příběhy (pana profesora nevyjímaje) se jimi jenom hemží, stejně jako legendy a pohádky celého světa. Někdy symbolizuje čisté zlo, jindy je stvořením spíš kladným nebo alespoň neutrálním - postoj k drakům se poměrně výrazně mění z hlediska zeměpisného i historického. Zrodila však tohoto mýtického tvora pouhá bujná fantazie? Na to ovšem mnohé pověsti, a to včetně těch, které jsou situované na území někdejšího Československa, vyhlížejí až příliš realisticky…

12:40 – 13:40 Bardské vystoupení (Máša „Súrendil“ Klepetková)
Pásmo písní, aneb pokračování vystoupení loňského.

13:45 Ukončení TolkienConu (Jan „Belcarnen“ Čeřovský, Ladislav „Láďa“ Ouda)

Třída

9:30 – 10:45 Númenor: jaký byl než se nám jářku potopil (Máša „Súrendil“ Klepetková)
Za vlnou, pod vlnou, tam si na tě počíháme… Etnografický exkurs neboli popis místa, obyvatelstva, jazykovosti, jakožto zvyků, řemesel, vojenského uspořádání a jiné podrobnosti.

11:00 – 12:15 Barvířství postaru, aneb kytičky a co na ně skřeti (Jeřabina)
Stručné seznámení s barvířskými technikami, některé konkrétní barvířské rostliny, a jako perlička na závěr drobné zamyšlení nad tím, jaké textilní materiály a barvy by použili příslušníci jednotlivých ras Středozemě. Trhali by skřeti kytičky jen proto, že barví? Zničili by si elfové rozkvetlou louku? Možná přijde i debata.


V prostorách konání conu byste též měli nalézt…

ČAJOVNA (Mírwen) – celý con
ELFÍ KOUTEK (Arienwen & Team) – hlavně sobota
HRÁČSKÝ KOUTEK - deskovky (Mindok) – celý con
STÁNEK S KNIHAMI STRAK NA VRBĚ (Michael Bronec) – celý con
KOUTEK PRO RODIČE S DĚTMI (Gilros) – celý con (ale především sobota)
OBCHŮDEK U DRÁČKA ŠMÁČKA (Vaše vlastní tvorba!) – celý
conReklamní banner

Budeme rádi, pokud nás na svých stránkách podpoříte odkazem na www.tolkiencon.cz či případně využijete i připravený reklamní banner.

 

<a href="http://www.tolkiencon.cz"><img src="http://www.tolkiencon.cz/fantasy/TC2012Images/banner.gif" border="0"/></a>

 
Nejen o víně...


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Star Wars
Star Wars DVD Trilogy (5DVD, THX)Zasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 1549 - 66,71% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 24 - 1,03% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 99 - 4,26% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 1,08% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 301 - 12,96% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 15 - 0,65% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 16 - 0,69% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 52 - 2,24% ]
Spíše ne
[ 60 - 2,58% ]
Určitě ne
[ 181 - 7,8% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!