Kdy bude trailer na Návrat krále? (doplněno 17.9.); Ukázky z preview rozšířených Dvou věží a Návratu krále; Titulky k preview na Návrat krále; Pozvánka na Oslavu Bilbových narozenin
Napsal: Belcarnen dne 9.9. 2003, e-mail: cerovsky@jcsoft.cz


Kdy bude trailer na Návrat krále?
Okolo Návratu krále se opět začínají čeřit kalné vody. Spekulace ohledně toho, co bude obsahovat finální trailer, nabírají enormních rozměrů (ano, prý tam má být i Odula), ale nic není jisté. Až se zase něco potvrdí (budou fotky či přímo pirátské verze ukázky), rozhodně se to dozvíte. Je však téměř stoprocentně jistě, že trailer se objeví poprvé před filmem Secondhand Lions z produkce New Line Cinema, který jde do kin 19. září. Tenhle den bude očividně svátkem (do prodeje jde v ČR DVD Dvě věže).

Doplněno 17.9. - New Line oficiálně potvrdila uvedení traileru před Secondhand Lions. Film jde do kin skutečně 19.9., ale trailer se bude přidávat až od 26.9.

 

Ukázky z preview rozšířených Dvou věží a Návratu krále
Už jen něco málo přes týden zbývá do chvíle, kdy i na našem trhu vstoupí do prodeje DVD s kino-verzí Dvou věží. Film všichni důvěrně známe a tak toto DVD poutá pozornost především díky bonusů, které na něm lze nalézt. Jedná se především o dvanáctiminutové preview Návratu krále (mimochodem naprosto fantastické) a zhruba pětiminutovou upoutávku na rozšířené Dvě věže (opět skvělá, velmi napravuje ne úplně dobrý dojem který mám ze samotných Dvou věží). Doufejme, že se tyto bonusy objeví někde na internetu ke stažení (již nyní se všemožně potulují, ale není zas tak snadné je objevit).

Pokud se už nemůžete dočkat, snad vás potěší následující dvě ukázky. Jedná se o několik scén právě z rozšířených Dvou věží (pád Froda z útesu atp.) a o kratičký pohled na natáčení Rohanské jízdy z Návratu krále. Obě videa jsou ve formátu WMV (snadno přehraje Windows Media Player), mají po 500Kb a kvalita není zrovna valná. Ale snad potěší i tak...


Rozšířené Dvě věže (WMV, 500Kb, délka 55 vteřin)
 


Návrat krále (WMV, 500Kb, délka 22 vteřin)

 

 Titulky k preview na Návrat krále
Pokud se vám náhodou dostalo do ruky dvanáctiminutové preview na Návrat krále, jistě oceníte titulky, které k němu zpracovala Leian. 
"Jsou připraveny pro verzi 140MB, délka 12:33, 29,970 fps, celkový počet snímků 22582. Pro případné úpravy lze použít AQTtool nebo další programy na štelování titulků. Snažila jsem se, aby se to dalo normálně stíhat číst, nicméně jsou ty titulky občas docela naňahňané na sebe a bylo nutno i zkracovat a "přebásňovat". Pokud možno, hledala jsem přesné citace postav v ebooku a následně v českém překladu. Například "Ride now! To the ruin...!" jsem teda nenašla. Jedné větě jsem fakt nerozuměla."

 Titulky možná potěší i ty, kteří preview nemají. Obsahují totiž spoustu zajímavých informací.

{13868}{14058}Protože jsme potřebovali tisíce koní,|museli jsme je počítačově namnožit.
{14061}{14175}Takže jsme vyvinuli motion capture |systém na snímání koní.
{14178}{14382}A jezdili jsme na koních, snímali je|a vytvořili scény, které by v reálu 
{14385}{14498}nebyly bezpečné ani možné.
{14501}{14626}Tak jsme vytvořili vzrušující scény,|kde není žádné zvíře ohroženo. (na videu sledujeme záběr pravděpodobně legolase projíždějícího pod Olifantem...)


Objednat se slevou...

 

Pozvánka na Oslavu Bilbových narozenin
Společnost přátel díla pana Johna Ronalda Reuela Tolkiena si vás dovoluje pozvat na obvyklou Oslavu narozenin našich drahých přátel, hobitů Bilba a Froda Pytlíka.

Oslava se koná 19.-21.9.2003 na zámečku Karlov mezi Čimelicemi a Pískem. Hosté jsou očekáváni v pátek od 16. hodin, počítá se s tím, že akce potrvá do nedělního dopoledne. Pozor hlavní bod, soutěž o Bilba začíná již v pátek odpoledne.

Doprava: Jedete-li vlakem (Praha-Zdice-Písek-...), vystupte ve stanici Smetanova Lhota (myslím, že je hned další po Čimelicích) a jděte na tu stranu, kde je nádražní domek. Hned za ním se napojíte na žlutou turistickou značku, která vede až k zámečku. Pokud značku nenajdete, jděte prostě nejkratší cestou na jih, skrz vesnici, přes silnici, polní a lesní cestou až na místo, je to asi 2 km.
Jedete-li autem (z Prahy), z hlavní silnice asi 3 km za Čimelicemi odbočte na křižovatce doleva směrem na Zvíkovské Podhradí. Ješte před Smetanovo Lhotou je odbočka doprava značená jako modrá turistická stezka, ta vede až ke Karlovu. Anebo se prostě nějak doptáte...

S sebou: Kostým a oblečení do lesa, dobrou obuv, přezůvky, spacák, případně stan (možnost ubytování uvnitř je cca 20 lidí), lžíci, misku, hrníček, případně jedlý příspěvek na hostinu, a hlavně nadšení...

Cenu jsme stanovili na 80Kč pro členy, 100Kč pro nečleny. Pro ty, jež se včas nepřihlásí je cena zvýšena o 10Kč. Přihlášky posílejte do 17.9.2002 18:00 hodin na adresu bilbovky@seznam.cz...:: Článek na webu: http://www.jcsoft.cz/fantasy/viewnews.asp?id=458 ::..

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tento text byl převzat 20.1.2021 7:05:03 z webu Film Pán Prstenů - http://lotr.jcsoft.cz/
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------